REVIEW | Jasný postup v Slovnaft Cupe cez Rimavskú Sobotu po výhre 7:0

• 17.09.2020
V Rimavskej Sobote panoval stav 0:0 veľmi krátko. Treťoligistu sme prehrali po všetkých stránkach, do polčasu sme vyhrávali rozdielom triedy, aby sme mu na konci duelu nastrieľali sedem gólov. Postup do 4. kola bol tak jednoznačnou záležitosťou.

Iba 48 sekúnd po úvodnom hvizde trvalo, kým Kim zachytil rozohrávku súpera a výborne podržal loptu. Na hranici šestnástky bol ešte faulovaný, napriek tomu stihol prihrať doprava, kde si už nabiehal Jozef-Šimon Turik. Letná posila po ponechanej výhode poslala loptu do siete ponad padajúceho brankára – 0:1. Nasledovala desaťminútovka plná štandardiek a rohových kopov, no ďalšia šanca prišla až v 13. minúte. František Pavúk odcentroval z ľavej strany, Robinson Blandon osamotený pred Michálikom hlavičkoval iba nad. O päť minút neskôr však už Kolumbijčan nezaváhal. Parádna prihrávka od Turika do šestnástky, Blandon z prvej po zemi obstrelil domáceho brankára a umiestnil loptu k pravej tyči – 0:2. Skóre sme mohli navýšiť dvakrát do polhodiny hry, avšak Kim z uhla a Novák s Kucom po centri Turika nechali Michálika vyniknúť na bránkovej čiare. Krátko po polhodine Rimavská Sobota takmer udrela, keď Giertl nechytil center po štandardke, no pritom sa nepríjemne zrazil s Juhászom. Našťastie pre nás z toho inkasovaný gól nebol, obaja hráči boli v poriadku. Juhász s Fajčíkom mierili desať minút pred prestávkou iba mimo brány. Blízko svojho debutového seniorského gólu bol Ervín Matta. Strieľaný center zvnútra pokutového územia Blandon netečoval, lopta presvišťala meter vedľa žrde. Napokon sa však Robinson Blandon z druhého gólu tešil, keď po priťuknutí Patrika Košudu zvýšil už v nadstavenom čase na 3:0.

Po zmene strán bol časový interval medzi naším štvrtým a piatym zásahom 51 sekúnd. Rohový kop Karaša prepadol medzi hráčmi, koncovka skončila síce na tyči, no pohotový Patrik Košuda bez problémov doklepol loptu do brány – 0:4. Už o spomínaných 51 sekúnd bez problémov zoči-voči Michálikovi uspel Košuda na jednotku, keď ťažil z výbornej roboty striedajúcej dvojice Boris Gáll – Kamil Karaš – 0:5. Karaš v 59. minúte šiel sám na bránu, tentokrát ale domáci gólman nášho najstaršieho hráča v poli vychytal. Debutový gól v našich farbách zaknihoval Kim. Kórejčan sa vyhol ofsajdovej pasci a nádherne zavesil pod brvno – 0:6. V polovici druhého polčasu sa Gállovi podarilo opečiatkovať konštrukciu brány. Prvá vážnejšia šanca Rimavskej Soboty prišla v 74. minúte, Sebastián Zvara z veľkého uhla neprekvapil Jakuba Giertla, zákrok ľavou nohou znamenal rohový kop. Hattrick mohol skompletizovať o minútu neskôr Košuda, Michálik ale na krížnu ranu ešte vyzrel. Počas záverečnej minútovky však predsa len sedmička padla, Karaš po vrátení lopty do ohňa od Košudu prepálil z minimálnej vzdialenosti všetko, čo mu stálo v ceste – 0:7.

Do 4. kola Slovnaft Cupu sme postúpili hladko výsledkom 7:0 z nášho pohľadu. Ďakujeme fanklubu za podporu a teraz sa opäť musíme preorientovať na ligu. V nedeľu na nás totiž čaká Petržalka, hrať budeme v hlavnom meste Slovenska.

3. kolo Slovnaft Cupu, 2020/2021: MŠK Rimavská Sobota 0:7 (0:3) FC Košice

MŠK Rimavská Sobota: Michálik – Balog, Mičuda, Fajčík, Suja, Kalmár, Juhász, Rubint (69. Fadairo, 79. Gaspár), Halaj, Vargic (C), Zvara

FC Košice: Giertl – Kim (61. Sabol), Matta, Robinson Blandon (46. Gáll), Turik, Pavúk (C), Košuda, Kuc, Novák (61. Ristovski), Jonec (46. Elexa), Liener (46. Karaš)

Góly: 1. Turik, 18. a 45+1. Robinson Blandon, 52. a 53. Košuda, 60. Kim

Žlté karty: 46. Mičuda, 57. Rubint

Rozhodovali: Maroš Libiak - Daniel Poláček, Tomáš Tůma.

Diváci: 389.

Ohlasy po zápase:

Marek Fabuľa, tréner FC Košice – hodnotenie zápasu: „Je dôležité, že sme postúpili. Priestor dostali hráči, ktorí neboli v takej záťaži. Sily sme taktiež rozložili medzi tých, ktorí nehrávajú pravidelne. Chceli sme vidieť mladých hráčov v konfrontácii s mužským futbalom. Zápas splnil svoje zameranie. Teraz budeme čakať a sme zvedaví, akého súpera nám prisúdi žreb 4. kola.“

Bleskový gól po 48 sekundách bol naozaj zlomový: „Upokojilo to všetky tri strany. Nás, súpera i rozhodcov, ale aj divákov. Priebeh bol potom iný. Chlapi šli deväťdesiat minút vo vysokých otáčkach. Som rád, že sa ukázal kvalitatívny rozdiel.“

Jozef-Šimon Turik, hráč FC Košice a autor otváracieho (a debutového) gólu – hodnotenie zápasu: „Bola to povinná jazda, ako väčšina týchto zápasov v prvých kolách pohára, hoci to bol treťoligista a nie nejaký tím zo nižšej ligy. Zápas sme zvládli, dôležité bolo, že sme dali rýchly gól, po ňom ďalší a potom sme si to už dohrali. Dobre sme sa naladili na ligu.“

O návrate do plnej zápasovej záťaže: „Nie je to ľahké, keď hráč nehrá zápasy, ja som nehral dva a pol mesiaca. V pohári to síce nebolo také tempo, ako v ligovom zápase, ale ja som rád, že som odohral celý zápas a že som zdravý.“

Martin Sabol, hráč FC Košice a debutant v A-tíme: „Cítim sa skvelo. Som veľmi šťastný, že som nastúpil. Škoda, že som nepremenil pár šancí, ktoré som mal, mohol som streliť aj gól. Som ale rád za Kima, ktorý dal svoj prvý gól, veľmi som mu to prial.“