REVIEW | Gólový koncert v hlavnom meste, Petržalku sme porazili 8:3

• 24.04.2022
  • Vytlačiť
Jedenásť gólov v Zápase mesiaca II. ligy. Fanúšikovia si lepšie vybrať ani nemohli, futbalisti FC Košice zvíťazili na ihrisku FC Petržalka v 26. kole vysoko 8:3 aj napriek tomu, že vyše polčas hrali v oslabení.

Sedemnásť minút bolo ticho, ale potom sa gólový koncert naplno rozbehol. V úvodnom dejstve sme sledovali one-man show v podaní Samuela Gladiša, ktorý za štvrťhodinu prekonal Sokola v bráne Petržalky trikrát – asistovali mu postupne Pačinda, Novák a Mölvadgaard, v 33. minúte bolo 3:0. Mohlo sa zdať, že miernu trhlinu v plánoch Košičanov urobil Matej Moško, ktorý bol päť minút pred prestávkou vylúčený po druhej žltej karte, no opak bol pravdou.

Petržalčania sa po výmene strán vrhli bezhlavo do ofenzívy, ale vytúžené zníženie im to okamžite neprinieslo. Práve naopak, domáci inkasovali po neubránenej štandardke, keď skóroval Matej Jakúbek. Z penalty po faule na Mölvadgaarda zvyšoval Erik Pačinda a až za stavu 0:5 sa presadil petržalský futbalista – Valachovi zobral čisté konto Viktor Sliacky. Výsledok 1:5 zďaleka nebol konečný, výborný výkon korunoval naším šiestym zásahom Marcus Mölvadgaard a hoci Petržalka znížila vďaka Harbovi a Hronecovi, tak posledné slovo mal dvojgólový José Cortés. Na západe republiky sme zvíťazili 8:3, čím sme zároveň stanovili výsledkový rekord v aktuálnej sezóne II. ligy.

II. liga, 26. kolo: FC Petržalka 3:8 (0:3) FC Košice

FC Petržalka: Sokol – Kuník, Kozák, Nemec, Krisztín (46. Riznič), Tóth (57. Hronec), Gašparovič (C), Štefanec (46. Harba), Danek, Sliacky (70. Bombík), Kelemen

FC Košice: Valach – Moško, Kavka (C), Jakúbek – Vasiľ (19. Novák), Lásik (70. Liener), Pačinda (70. Gallovič), Václav (76. Jonec) – Mölvadgaard, Gladiš, Guba (76. Cortés)

Góly: 66. Sliacky, 76. Harba, 84. Hronec – 18., 22. a 33. Gladiš, 55. Jakúbek, 61. Pačinda (pen.), 68. Mölvadgaard, 85. a 86. Cortés

Žlté karty: 82. Kozák - 15. Pačinda, 32. Moško, 50. Lásik, 75. Gallovič

Červená karta po druhej žltej: 39. Moško

Rozhodovali: Rastislav Jurenka – Anton Hrenák, Tomáš Tůma