REVIEW | Expresný zásah Nováka položil základ výhry nad Dubnicou

• 08.05.2022
Futbalisti FC Košice si pripísali tretí triumf po sebe. V 28. kole II. ligy porazili žlto-modrí hostí z Dubnice nad Váhom gólmi Nováka a Gubu 2:0.

Neskončila sa ani tretia minúta a po výbornom štarte sme viedli 1:0. Dávid Guba poslal loptu do šestnástky, Pačindovi nevyšla strela, ale to vôbec nemuselo vadiť, pretože na správnom mieste bol v správny čas Marcel Novák – krajný obranca z malého vápna otvoril skóre. Hostia reagovali strieľaným centrom, Šemrinec vyrážal nad brvno. Guba mohol skórovať už v 18. minúte, individuálna akcia sa skončila strelou meter nad. Dubnica najviac hrozila v tretej desaťminútovke, po sérii rohov však neudrela. V úvodnom dejstve vynikla ešte hlavička Pačindu, do šatní sa šlo za stavu 1:0.

Druhý polčas síce expresný gól nepriniesol, radosti sme sa dočkali už v prvej štvrťhodine. Prv Pačinda s Mölvadgaardom zahodili sľubné možnosti, aby do tretice dánsky útočník šiel v nájazde na Vavrúša a tentokrát namiesto strely zvolil nezištnú prihrávku. Autorom pasu bol Dávid Guba, krídelník bez problémov skóroval do opustenej brány – 2:0. V záverečnej polhodine zaujali šance Gladiša, Cortésa či Vasiľa, na druhej strane nezdramatizoval záver Vujovič - skóre sa do tretice nemenilo.

II. liga, 28. kolo: FC Košice 2:0 (1:0) FK Dubnica nad Váhom

FC Košice: Šemrinec – Novák (65. Vasiľ), Jonec, Kavka (C), Václav – Jakúbek, Lásik (65. Gladiš), Gallovič – Pačinda (77. Kis), Mölvadgaard (83. Gáll), Guba (65. Cortés)

FK Dubnica nad Váhom: Vavrúš – Martinek, Kramár, Babovič, Janco (62. Cyprian), Pagáč, Štefánek, Rizie (54. Dubova), Nomilner (62. Shliakhov), Isaac (81. Vujoševič), Pleva (C) (54. Bilovský)

Góly: 3. Novák, 57. Guba

Žlté karty: 36. Václav, 54. Lásik, 67. Jakúbek, 82. Kavka – 39. Pleva

Rozhodovali: Boris Marhefka – Daniel Poláček, Dávid Bobko

Diváci: 2 346.