REVIEW | Dva zásahy Cortésa znamenali obrat proti Žiline "B"

• 13.05.2022
  • Vytlačiť
Štvrtá výhra v rade pre futbalistov FC Košice. V 29. kole II. ligy žlto-modrí otočili nepriaznivý stav duelu a zvíťazili nad MŠK Žilina „B“ dvomi gólmi José Ricarda Cortésa 2:1.

Proti mladíkom spod Dubňa sme dokázali hroziť z rohových kopov. Hneď po troch z nich lopta zostala stáť, respektíve sa odrážala na malom vápne. Blízko zásahu boli Jonec, Cortés či Lásik, udrel však súper. Lukáš Jánošík využil zaváhanie Mateja Jakúbeka a zoči-voči Valachovi uspel na konci úvodnej štvrťhodiny – 0:1. 25. minúta priniesla priamy kop Václava, ktorý Teplan vyrazil. Následne šiel na brankára osamotený Vasiľ, vinou horších dotykov v závere individuálnej akcie mieril len do súpera. Podobná situácia nastala v 32. minúte. José Ricardo Cortés vysunutý, Kolumbijčan prešprintoval každého, aby nakoniec chladnokrvne od tyče vyrovnal – 1:1. Do konca dejstva hrozili ešte Oravec, Jánošík či Cortés, nepískala sa ani možná penalta na kolumbijského kanoniera.

Už po minúte po prestávke mohol z uhla páliť Novák, volil ale prihrávku a bol z toho roh. O tri minúty neskôr trielil dopredu Cortés, ktorý si chcel zaseknúť Prokopa, ten však vnútri šestnástky hral rukou a teraz sa už penalta pískala. K pokutovému kopu sa postavil Jakúbek, mieril doprostred, ale bránu prepálil. Penaltu si márne pýtali Žilinčania, Jonec mal hrať hruďou. Dvojité striedanie pred hodinou hry sa ihneď vyplatilo. Gállov center na malé vápno našiel Josého Ricarda Cortésa, ktorý razantne prekonal Teplana – 2:1. Siedma desaťminútovka priniesla ďalšie kontroverzné situácie, obe strany si pýtali pokutové kopy, Jaroslav Sučka mal odmietavé stanovisko. Cortés viackrát odmietol ponuku na hetrik, keď z troch metrov prekopol loptu a z rohového kopu hlavičkou zakončil zase nad. V samom závere sa hostia ešte snažili o vyrovnanie, góly však už nepadli – žlto-modrí vyhrali nad „béčkom“ Žiliny 2:1.

Záverečné 30. kolo súťaže prinesie východniarsky súboj medzi Košicami a Bardejovom. Duel je na programe 20. mája o 17:00 v Košickej futbalovej aréne.

II. liga, 29. kolo: FC Košice 2:1 (1:1) MŠK Žilina „B“

FC Košice: Valach – Novák (59. Kis), Jonec, Jakúbek, Václav (C) – Lásik, Nana, Gallovič (73. Gladiš) – Vasiľ, Guba (59. Gáll), Cortés

MŠK Žilina „B“: Teplan – Tandara, Krkoška, Jaššo, Capko (81. Vaľovčin), Oravec (56. Kukulský), Gomola, Šnajder (81. Chyla), Trabalík, Jánošík (C), Prokop (69. Bortoli)

Góly: 32. a 61. Cortés - 14. Jánošík

Žlté karty: 73. Lásik -  24. Gomola, 56. Jánošík, 60. Capko,

Rozhodovali: Jaroslav Sučka – Simoen Vass, Tomáš Tůma