REVIEW | Dva góly v druhom polčase rozhodli o triumfe hostí z Podbrezovej

• 29.08.2021
Dva góly v druhom polčase do odkrytej brány znamenali výhru Podbrezovej 2:0 na našej pôde.

Diváci v Čermeli videli v prvej polovici prvého polčasu len veľmi málo zaujímavých akcií. Tie sa rozbehli v 25. minúte, keď Galčík prvý raz neuspel proti Šemrincovi. Vyrazená strela doputovala na ľavú žrď, aby sa odrazila späť ku košickému brankárovi. O dve minúty neskôr musel byť v pohotovosti Ludha. Hoci hosťujúci brankár nezasahoval, určite si však odfúkol po nepresnej hlavičke Kima. Na konci polhodiny hry Galčík z priameho kopu z približne 23 metrov mieril presne do pravej šibenice brány, skvelý Igor Šemrinec znovu zasiahol na jednotku. Šance pokračovali, skóre mohol otvoriť Cortés. Kolumbijčan dobehol kolmicu Jakúbeka, zasekol si Bartoša, no pálil iba do žrde. V tandeme mu pritom bežal Borok, ktorý sa ale prihrávky prakticky do prázdnej brány nedočkal. Úvodné dejstvo zavŕšil do tretice stret Galčíka a Šemrinca. Súboj dvoch generácii zvládol znovu lepšie skúsený gólman a rukou vyrazil technickú ranu ľavačkou na roh.

Nepremenené príležitosti zahodil Galčík za hlavu v 55. minúte. V krásnej akcii s Adekunle Issom vyšachoval košickú obranu a nezištne prihral pred prázdnu bránu Danielovi Pavúkovi, ktorý už iba doklepol loptu do siete – 0:1. Strelca gólu striedal budúci autor presného zásahu - Michal Breznanik. Ten ešte v 67. minúte zoči-voči Šemrincovi pálil iba do rukavíc, aby o päť minút neskôr po kolmici Bartoša na Kováčika a znovu nezištnej prihrávke na malé vápno aj on už iba posunul loptu do odkrytej časti brány – 0:2. Košičania sa snažili o zníženie manka, lenže hlavička Gálla skončila iba v náručí Ludhu, nepresné či zablokované boli pokusy Pačindu a Gubu. V samom závere ešte raz čaroval Igor Šemrinec, keď zneškodnil aj nájazd Timošenka po spolupráci s Breznanikom.

II. liga, 2021/2022, 6. kolo: FC Košice 0:2 (0:0) FK Železiarne Podbrezová

FC Košice: Šemrinec – Kis (69. Nana), Kavka (C), González, F. Pavúk (69. Mölvadgaard) – Kim (81. Liener), Gallovič, Jakúbek, Borok (46. Gáll) – Pačinda, Cortés (74. Guba)

FK Železiarne Podbrezová: Ludha (C) – Oravec, D. Pavúk (64. Breznanik), Špyrka, Paraj (46. Adekunle Issa, 85. Timošenko), Kováčik, Godál, Bakaľa, Galčík (81. Grešák), Kukoľ (64.Ďatko), Bartoš

Góly: 55. D. Pavúk, 72. Breznanik

Žlté karty: 29. Jakúbek – 90+1. Ďatko

Rozhodovali: Michal Očenáš – Tomáš Straka, Martin Vitko

Diváci: 823.

Ohlasy po zápase:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice – hodnotenie duelu: „Robili sme, čo sa dalo, súper hral tak, ako sme predpokladali. V prvom polčase to bolo na šance možno aj vyrovnané, výsledok bol 0:0. Bolo to v prvom rade o tom, že využili naše slabiny v obrane. Dostali sa až do šestnástky, do malého vápna, my naopak nie. Bolo to aj o prvom góle. Šance sme mali, ale nepodarilo sa ich premeniť. Potom to už bolo ťažšie a ťažšie, snaha bola až do konca. Psychický tlak po dvoch prehrách však bolo cítiť. Doma sme trikrát nedokázali vyhrať. Samozrejme, že nás to mrzí, aj o tom je však futbal. Po výhrach prišli tri prehry s mužstvami, ktorí sú ašpiranti na postup. Teraz sme asi na bode, od ktorého môžeme ísť iba hore. Musíme si to rozobrať. Snažili sme sa hrať kompaktne, napriek tomu sa súper dostal do šancí a strelil góly, za ktoré už Igor [Šemrinec] nemohol. Igor patril navyše k najlepším hráčom.“

Igor Šemrinec, brankár FC Košice – hodnotenie duelu: „Celý týždeň sme sa pripravovali veľmi kvalitne, snažili sme sa zmeniť všetko, čo sa dalo. Rozostavenie, hru, zmeny v zostave, čísla na dresoch, jednoducho všetko. Bohužiaľ, nevyšlo to. Prvý polčas sme ešte držali 0:0, ale potom sme to nezvládli. Hovorili sme si, že to bude o jednom góle, že si budeme hrať svoju hru, dostaneme sa do šance, ale stal sa pravý opak. Dostali sme gól, potom sme to otvorili a v závere to bolo veľké riziko. Myslím si, že sme boli dobre prichystaní rozostavením i taktikou. Jedna vec je, že dostaneme v každom zápase dva góly, druhá, že za posledné tri duely sme dali jeden. Futbal sa odohráva v šestnástkach a ani v jednej nám to nejde. V našej sme neboli dôslední, v súperovej sme sa nedokázali presadiť. Máme nula bodov zo zápasov, ktoré sme hrali s konkurentmi o postup. Jednoducho sme tieto zápasy nezvládli. Musíme sa dať rýchlo dokopy, pretože to nie je dobré.“