REVIEW | Dubnici sme na cestu pribalili päťku, v Čermeli padali výstavné góly

• 17.04.2021

Tretie víťazstvo za osem dní, tretie na nulu pri našom gólovom uragáne. Po Slovane U21 v lige a Trenčíne v pohári sme uspeli opäť v ligovej súťaži. V Čermeli sme porazili Dubnicu 5:0, keď sa dvakrát presadil Kamil Karaš, po jednom zásahu pridali Matej Jakúbek, Erik Liener a Samuel Gladiš.

Od prvých minút sme boli dominantní na lopte. Vypracovali sme si rohové kopy, no priame nebezpečenstvo z nich nehrozilo. Úvodnú šancu duelu mal v desiatej minúte Pačinda po centri Jakúbeka, Chudý prvý raz zakročil. O štvrťhodinu neskôr lopta rýchlo padala pod brvno po hlavičke Lienera, ktorého našiel presne Gladiš, aj na toto ešte našiel dubnický gólman recept. V 28. minúte už ale Kamil Karaš fantastickým volejom od brvna otvoril skóre, nahrával mu Václav – do tretice z ľavej strany – 1:0. Karaš mohol desať minút pred prestávkou navýšiť náš náskok. Vybehnutého Chudého síce obhodil, no proti dvojici obrancov už nedokázal vystreliť, alebo aspoň prihrať doprava na Pačindu. Dubnica ožila so záverom prvého dejstva, po Kuzmových prihrávkach z bránkovej čiary neuspeli Petráš s Vaculíkom.

O osude stretnutia rozhodla silná trojminútovka po zmene strán. Už po dvanástich sekundách Matej Jakúbek rozvlnil sieť spoza šestnástky, keď sa k nemu dostal nedôrazný odkop obrancu – 2:0. O dve minúty neskôr Pavúk rozohral voľný kop z vlastnej polovice, Jakúbek vyhral hlavičku na Pačindu, ten sprava „čapoval“ pod seba do veľkého vápna, kde si nabiehal Kamil Karaš. Druhý gól pre rodáka zo Starej Ľubovne po koncovke z jednej, bolo prakticky po zápase – 3:0. Najväčšiu možnosť Dubnice na skorigovanie mal v 53. minúte Marek Kuzma, lenže z trinástich metrov trafil len výborne postaveného Matúša Kiru, ktorému robili problémy nanajvýš centre. Po hodine hry najprv Gladiš len o centimetre z uhla neprekonal Chudého, aby vzápätí šikovne pristavil loptu na šestnástku Erikovi Lienerovi, ktorý obstrelom k ľavej tyči zvýšil už na 4:0. Duel sa následne iba dohrával, napriek tomu sme v jeho závere dokázali pridať piaty zásah. Striedajúci Kountouriotis našiel krásnym lobom za obranu Samuela Gladiša, ktorý sa zoči-voči brankárovi nemýlil a chladnokrvne zakončil pomedzi jeho nohy – 5:0. Hlavný arbiter Lukáš Dzivjak nenadstavil ani minútu, FC Košice teda zdolalo FK Dubnicu nad Váhom v 25. kole II. ligy jednoznačne 5:0.

II. liga, 25. kolo, 2020/2021: FC Košice 5:0 (1:0) FK Dubnica nad Váhom

FC Košice: Kira – Košuda, Jonec, Pavúk, Václav (83. Jung) – Jakúbek (83. Kim), Krčmarević (72. Novák), Gladiš – Pačinda (C), Liener (72. Kountouriotis), Karaš (66. Gáll)

FK Dubnica nad Váhom: Chudý – Kuzma (C), Bilovský, Petráš (81. Cyprian), Knižka (46. Čurik), Vaculík, Nomilner (51. Párkaň), Pagáč, Rešetka, Martinek (46. Pleva), Majkút (46. Dávidík)

Góly: 28. a 48. Karaš, 46. Jakúbek, 63. Liener, 89. Gladiš.

Bez kariet.

Rozhodovali: Lukáš Dzivjak – Martin Špivák, Michal Železňák.

Ohlasy po zápase:

Jozef Vukušíč, tréner FC Košice – hodnotenie duelu: „Myslím si, že dnes to bolo o nás. Nepodcenili sme nič, keďže sme hrali s mužstvom, ktoré bojuje o záchranu. K zápasu sme mali dobrý prístup, to bolo dôležité, takisto sme dobre pracovali v defenzíve. Dva rýchle góly na začiatku druhého polčasu rozhodli zápas, ktorý sme následne v pokoji dohrali a navyše sme pridali ďalšie dva góly. Teraz je čas na dobrý tréning, nečaká nás „anglický“ týždeň – môžeme sa pripraviť na Banskú Bystricu. Postupne sa zlepšujeme, vytvárame si viac šancí, dostávame sa do koncoviek. V druhom polčase sme tieto príležitostí aj začali premieňať. Možno až na jednu desaťminútovku sme sa snažili hrať dopredu, zaslúžene sme vyhrali.“

Tri zápasy, tri výhry a skóre 12:0. Progres je evidentný: „Chceme, aby hra v obrane aj v útoku bola vyrovnaná. Hostí sme v zápase síce pustili do jednej či dvoch situácií, ale to skôr vyplývalo z toho, že sme na chvíľu poľavili, keď sme viedli väčším rozdielom. Musíme povedať, že súperi, ktorí nás čakajú, budú z inej kategórie. Sám som zvedavý, ako sa s tým vysporiadame. Máme dobrý základ a pohodu v mužstve vďaka víťazstvám – pred nami už ale ďalšie výzvy ako Banská Bystrica, Žilina či Skalica.“

Kamil Karaš, hráč FC Košice a autor gólov na 1:0 a 3:0 – hodnotenie duelu: „Jednoznačný výsledok. Od úvod sme mali hru pod kontrolou, ja sám som mohol pridať ešte ďalší gól. Náznaky síce mali aj oni, ale v druhom polčase ich naše skoré góly položili, my sme to už potom dohrali. Dúfame, že budeme nadväzovať na predošlé výkony a pokračovať v zlepšovaní sa.“

O dôležitosti streleného gólu a o tom, koho zásah bol krajší:Som rád, že sa mi podarilo skórovať, pretože už dlhšie sa mi to nedarilo a gól som potreboval. A ešte takýto gól, to je bonus. Dnes padali celkovo pekné góly. S Matejom sme sa ohľadom toho trochu podpichli, ale myslím, že ten môj bol o čosi krajší (smiech).“

Matej Jakúbek, hráč FC Košice a autor gólu na 2:0 – hodnotenie duelu: „Tento zápas nám veru chutil. Výsledok hovorí jasnou rečou. Očakávali sme dôraz súpera na obranu, ale podarilo sa nám to otvoriť gólmi, väčšina z nich bola veľmi pekná. Sme na víťaznej šnúre a v šatni je pohoda. Som rád, že sme ju previedli aj na ihrisko a ukazovali to od prvej minúty.“

Druhý gól rozhodne nebol náhoda, prišla aj reakcia na Kamila.Do druhého polčasu sme šli s tým, že máme výkop a skúsime to nakopnúť na krídlo, kde som mal ísť do súboja. Ten sa mi podarilo vyhrať, lopta sa ku mne odrazila a skúsil som to vystreliť spoza šestnástky. Padlo to tam, teší ma to. Kamilov gól bol ľavačkou a ešte k tomu od brvna. Ja som to trafil falšom. Nech už diváci posúdia sami, ktorý gól bol krajší.“