REVIEW | Dobrý úvod nestačil, Banskej Bystrici sme podľahli 1:2

• 14.08.2021
Skvelá štvrťhodina iba s jedným gólom, hosťom stačilo na tri body deväť minút. V šlágri 4. kola II. ligy sme podľahli Banskej Bystrici 1:2.

Začali sme priam bravúrne. Už v úvodnej desaťminútovke sa do šancí dostali Karaš, Pavúk aj Mölvadgaard, po koncovke Cortésa to zaváňalo rukou. Dva z pokusov mierili vedľa brány, Nôta podržal svoj tím hneď pri možnosti Karaša. Napokon sa nám tlak podarilo zužitkovať. Kolmica Pačindu našla Mölvadgaarda, ktorý ťahal útok dvaja proti jednému. Už sa zdalo, že Dán preváhal ideálny moment na strelu aj prihrávku, lopta si však predsa len našla v tandeme bežiaceho Josého Cortésa. Kolumbijčan v 14. minúte nemal problém trafiť odkrytú bránu, keďže aj gólman Nôta čakal strelu jeho spoluhráča a nestíhal sa premiestniť. V polovici prvého polčasu sa tempo zápasu ustálilo, kopili sa fauly a nepresnosti. Do prestávky sa nič výrazné neudialo.

Po zmene strán sa až do 65. minúty pokračovalo v nastolenom trende. Zmenil to príchod Davida Depetrisa, ktorý dvakrát ťažil z práce Róberta Polievku. Prv si rodený Argentínčan zbehol na center medzi Gonzáleza a Pavúka a hlavou prekonal Šemrinca, aby o osem minút neskôr využil nariadenú penaltu, ktorú rozhodca Marián Ruc odpískal po zákroku Nováka na kapitána Banskej Bystrice. Šemrinec sa po lopte naťahoval, aj si na ňu siahol, ale veľmi smolne mu prešla popod ruku. Záverečných desať minút sme mali loptu na kopačkách, nedarilo sa nám však vytvoriť si šancu na vyrovnanie. Nepresné, respektíve zrazené strely zaznamenali Pačinda, Gladiš či Jung.

II. liga, 2021/2022, 4. kolo: FC Košice 1:2 (1:0) MFK Dukla Banská Bystrica

FC Košice: Šemrinec – Novák (75. Kim), Kavka (C), González, Pavúk (75. Gladiš) – Gallovič, Jakúbek (82. Jung), Karaš (64. Václav) – Pačinda, Mölvadgaard, Cortés (64. Gáll)

MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Migaľa, Pišoja, Kupčík, Slaninka – B. Ľupták – Polievka (C) (87. Uhrinčať), Willwéber (68. Prikryl), Richtárech, Jurčišin (58. Depetris) – Šulc

Góly: 14. Cortes – 65. a 73. Depetris (druhý z 11m).

Žlté karty: 25. Jakúbek – 90. Pišoja.

Rozhodovali: Marián Ruc – Mário Roszbeck, Marek Galo.

Diváci: 1170.

Ohlasy po zápase:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice – hodnotenie duelu: „Na začiatku sme mali v pláne, že na nich vybehneme, možno sme to aj trochu prepálili. Ak by sa nám podarilo dať dva góly, tak by to bolo v poriadku, takto bol zápas stále otvorený. V druhom polčase sme nemali dobrý vstup, nepodržali sme loptu v strede ihriska a Banská Bystrica sa dostávala do územnej prevahy. Inkasovali sme z jedného centra, ktorý prišiel z ničoho nič. Depetris potvrdil, že vie zakončiť. Pri penalte to nebolo dobre takticky zahrané, nebolo to také ohrozujúce, aby sme museli faulovať. Následne to bolo o tom, či sa nám podarí v záverečných 15 minútach, keď sme súpera zatlačili, vyrovnať. Dali sme tam útočníka, snaha vyrovnať bola, hrali sme do konca. Žiaľ, nepodarilo sa to uhrať ani na remízu. Prehrali sme doma, musíme to spracovať.“

„Mužstvo ešte stále nie je doladené, prišlo veľa nových hráčov, stále hľadáme rytmus. Mali sme aj zranených hráčov, nemali sme také alternatívy, aby sme vedeli zmeniť najmä ofenzívnu fázu. Vypadli nám traja hráči, ale na to sa nechcem vyhovárať. Chlapci sa snažili, šance boli. Je to o psychike, ale aj o šťastí. Premenili sme iba jednu príležitosť. Musíme sa poučiť a ideme ďalej.“

Peter Kavka, kapitán FC Košice – hodnotenie duelu: „Prvých dvadsať minút sme hrali naozaj vynikajúco. Mali sme štyri-päť čistých šancí, dali sme jeden gól. Čo sa stalo potom? Neviem. V hlavách sme prepli na úplne iný level, stiahli sme sa dozadu, prestali sme byť aktívni, iba sme pobehovali. Dukla bola hrateľná, ale my sme si to pokazili. Kvalitu na to máme, ale v hlavách musíme začať pracovať inak – pracovať s tým, že v zápase vedieme. To isté sa nám stalo aj proti Humennému. Musíme sa s tým popasovať - byť viac aktívni a nie pasívni. Zostáva nám veriť, že to v ďalších zápasoch zlomíme.“