REVIEW | Cieľ splnený, nováčika z Námestova sme porazili 3:1

• 04.09.2021
Povinné tri body do tabuľky prichádzajú po víťazstve 3:1 na severe Slovenska nad Námestovom. Z priamych kopov sa presadili Pačinda s Václavom, z hry krátko po zmene strán skóroval Mölvadgaard.

Duel sme začali aktívnejšie a už v šiestej minúte sme mali k dispozícii priamy kop po faule na Gálla. Postavil sa k nemu Erik Pačinda a ľavačkou z pravej strany prekonal Lešňovského – 0:1. Netrvalo to však dlho a Námestovo reagovalo. Strelu Farského zblokoval múr, k odrazenej lopte sa dostal pohotový Norbert Brozdiansky, ktorý vyrovnal na 1:1. Naďalej sme boli lepší, no veľkú smolu mal po štvrťhodine Mölvadgaard. Dán nestačil reagovať na zmenu smeru lopty po zákroku domáceho brankára a nedorazil loptu do opustenej brány. Aj druhý náš presný zásah prišiel z priameho kopu. Pačinda prenechal loptu Marekovi Václavovi, ktorý utešenou ranou vrátil zverencov Jozefa Vukušiča späť do vedenia – 1:2.

Druhé dejstvo bolo festivalom zahodených šancí. Ešte pred ich vymenovaním sa podarilo Marcusovi Mölvadgaardovi odčiniť svoje zaváhanie z prvého polčasu a volejom z desiatich metrov predsa len skóroval – 1:3. Zápas sme mohli definitívne rozhodnúť, lenže góly nedali postupne Gáll, niekoľkokrát Cortés či znovu Mölvadgaard, na opačnej strane nás za zahadzovanie príležitostí nepotrestali Habiňák, Farský a Žákovič, ktorých na dvakrát výborne vychytal Igor Šemrinec – prv rukami a potom nohami. V záverečných minútach sme držali súpera na dištanc a tak sme si ustrážili triumf nad Námestovom v pomere 3:1.

II. liga, 2021/2022, 7. kolo: MŠK Námestovo 1:3 (1:2) FC Košice

MŠK Námestovo: Lešňovský – Habiňák (C), Mi. Čiernik, Ma. Čiernik (20. Brnča, 71. Mydlár), Farský, Kobylarczyk (46. Žákovič), Chovan (12. Buckulčík), Snovák, Brodziansky, Bednár, Svetlošák (71. Chorvát)

FC Košice: Šemrinec – Kim, Kavka (C), Jakúbek, Václav – Novák, Pačinda (73. Liener), Nana – Gáll (73. Guba), Mölvadgaard, Cortés

Góly: 14. Brodziansky – 6. Pačinda, 41. Václav, 49. Mölvadgaard.

Žlté karty: 4. Bednár, 70. Buckulčík – 14. Jakúbek, 71. Pačinda, 79. Cortés

Rozhodovali: Patrik Papuča – Michal Budáč, Anton Hrenák.

Diváci: 300.

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice – hodnotenie duelu: „Bol to zápas, v ktorom sme mali povinnosť vyhrať. Splnili sme to a sme za to radi. Myslím si, že sme si vypracovali dostatok šancí na to, aby sme zvíťazili aj vyšším rozdielom. V koncovke sme boli niekedy nepresní, niekedy sme nešli úplne do gólu, mali sme azda osem čistých šancí. Aj pred zápasom som hráčom povedal, že je potrebné naďalej pracovať, vytvárať si šance a góly prídu. Dnes prišli tri a nabudúce, keď sa zlepšíme v koncovke, ich bude viac. V prvom polčase sme si to trochu skomplikovali inkasovaným gólom, keď súper skóroval z jednej príležitosti. Do polčasu sme však dali druhý gól a to bolo dôležité. V druhom rozhodca pustil hru, boli tam nebezpečné zákroky, prestriedali sme. Tretí gól nás upokojil a hoci tam mal súper ešte jednu šancu, tak je to zaslúžené, ale najmä dôležité víťazstvo z pohľadu psychiky mužstva po troch prehrách. Budeme ďalej tvrdo pracovať.“

Marek Václav, hráč FC Košice – hodnotenie duelu: „Myslím si, že sme mali prevahu od začiatku a s tým sme sem koniec-koncov šli. Chceli sme držať loptu, hrať hlavne po zemi a aby sme to rýchlo otáčali cez kraje, prichystané sme mali varianty aj stredom poľa. V prvom polčase domáci nemali ani šancu, ale po štandardke sa im to šťastne odrazilo a dali gól. Zápas sme však zvládli a hoci sme mohli dať viac gólov, tak je hlavné, že sme vyhrali. Ja verím, že týmto naštartujeme víťaznú sériu a bude sa nám ďalej dariť. Musíme hrať dobre a potom prídu výsledky.“

O výstavných góloch z priamych kopov, ktoré si podelili s Pačim: „My sme priame kopy trénovali celý týždeň. Nohy sme mali riadne „vykopané“, som rád, že sa nám to takto podarilo. Verím, že to mužstvu pomôže.“