REVIEW | Banskej Bystrici sme podľahli 1:3

• 05.03.2022
Z futbalovej bitky na Štiavničkách odchádzame bez bodu. Rozhodol o tom koniec prvého polčasu a nástup do druhého, v ktorom sa Dukla presadila trikrát, na čo zverenci trénera Jozefa Vukušiča odpovedali iba raz.

Banská Bystrica bola v úvodných minútach aktívna prostredníctvom Jurčišina, nám sa podarilo počiatočný tlak ustáť. Tímy príliš nechceli riskovať, prvá strela na bránu prišla až na konci štvrťhodiny. Po dvadsiatich minútach dohral zranený Depetris, nahradil ho Polievka. Za nás hrozili najmä Cortés s Pačindom, Hruška nemusel výraznejšie zasahovať. Takticky zviazané prvé dejstvo rozuzlila 35. minúta, v ktorej Guba fauloval vo vlastnej šestnástke Migaľu. Hlavný arbiter Martin Dohál po konzultácii s asistentom a niekoľkých sekundách váhania odpískal pokutový kop. K lopte sa postavil Róbert Polievka a hoci Igor Šemrinec uhádol smer strely, tak sa domáci kanonier z bieleho bodu nemýlil – 1:0. Dukla udrela aj druhý raz, tentokrát štyri minúty pred prestávkou poslal center sprava hlavou do siete Sven Jurčišin – 2:0.

Po prestávke sme šli do hry s jasným plánom – dať kontaktný gól a pokúsiť sa zvrátiť vývoj duelu. Naše úmysly zmaril už po 21 sekundách druhým zásahom zvnútra veľkého vápna Róbert Polievka - 3:0. Napriek tomu sme sa nevzdali, po hodine hry sme urobili tri zmeny a na Banskú Bystricu sme zatlačili. Domáci sa sústredili na brejky, pri jednom z nich zahral rukou Nana – Juhoafričan bol dvadsať minút pred koncom vylúčený. Napriek všetkému sa nám podarilo skórovať po skvelej individuálnej akcii Vasiľa, loptu do siete poslal po brvne Cortésa z ťažkého voleja Erik Pačinda – 3:1. Stratu sme mohli zmazať na rozdiel jedinej trefy, avšak v 85. minúte proti nám stálo brvno po zakončení striedajúceho Gladiša. Banská Bystrica ustála náš tlak a v 19. kole zvíťazila 3:1.

II. liga, 19. kolo: MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0) FC Košice

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Slaninka, Richtárech (86. Willwéber), Jurčišin (86. Záhumenský), Ľupták, Šulc (90. Franko), Depetris (20. Polievka), Prikryl (C), Migaľa, Pišoja, Mazan

FC Košice: Šemrinec – Vasiľ (86. Novák), Moško, Jakúbek, Václav – Lásik, Gallovič (61. Nana), Pačinda (C) – Gáll (61. Kis), Cortés, Guba (61. Gladiš)

Góly: 37. a 46. Polievka (druhý z 11 m), 41. Jurčišin – 74. Pačinda.

Žlté karty: 75. Ľupták, 81. Polievka, 84. Slaninka – 25. Guba, 39. Vasiľ, 72. Kis, 76. Pačinda.

Červená karta: 71. Nana

Rozhodovali: Martin Dohál – Martin Vitko, Mário Roszbeck

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Aj napriek tomu, že domáci vsadili na agresivitu a súboje, tak prvá polhodina bola vyrovnaná. Cítime trochu krivdu, že prvý gól musel v takomto zápase padnúť po penalte, pretože prvý gól bol dosť dôležitý. Pri druhom sme urobili pozičnú chybu po centri, strelec to pekne zakončil. Do druhého polčasu sme chceli vstúpiť s tým, že budeme lepšie kombinovať a pokúsime sa o kontaktný gól. Celé to vyšlo naopak, dostali sme tretí a už to bolo ťažké zvrátiť. Napriek tomu sme sa snažili, mali sme šance - najlepšiu fázu sme mali, keď sme hrali o desiatich, nastrelili sme aj brvno, avšak znížiť sa nám podarilo príliš neskoro. Dnes to nebol náš zápas – sme sklamaní, možno trochu ukrivdení, ale nejdeme sa na to vyhovárať.“

Richard Lásik, hráč FC Košice: „Myslím si, že v prvom polčase sme trochu zaspali a nehrali sme to, čo sme chceli – najmä pri porovnaní so zápasmi s Rohožníkom a Trnavou. Dnes sme boli iné mužstvo. Cez prestávku sme si v šatni niečo povedali, avšak po 20 sekundách sme dostali gól a už to bolo veľmi ťažké. Snažili sme sa s tým niečo urobiť a hoci sme boli desiati, tak sme znížili. Máme za sebou náročný zápas, ktorý lepšie zvládla Banská Bystrica.“