Remízová generálka pred ligou aj s dvomi penaltami

• 18.07.2021
  • Vytlačiť
Generálka na ligu sa síce skončila remízou, napriek tomu vládne s predvedenou hrou spokojnosť.

V závere prípravy sme si zmerali sily s maďarským druholigistom zo Szolnoki. Od úvodu sme súpera do ničoho nepúšťali, sami sme mali niekoľko možností. Na konci úvodnej polhodiny si Kamil Karaš šikovne prikryl loptu v šestnástke súpera, domáci hráč ho podkopol, po čom bola nariadená penalta. Loptu si na biely bod postavil Erik Pačinda a otvoril skóre. Do prestávky mohol Pačinda pridať ďalší gól, zo štandardky ale len tesne minul bránu. Zaujala aj hlavička Marcusa Mölvadgaarda, ale ani tá sa neskončila druhým zásahom v sieti súpera.

Okamžite po zmene strán sme vystriedali až polovicu hráčov v poli. Ako sme mali penaltu my, mali ju aj domáci. Prísny pokutový kop po údajnej ruke Filipa Kisa maďarský celok premenil. Pokračovali sme v dominantnejšom podaní hry, avšak príliš časté prerušenia znemožnili lepšie tempo duelu a náš tlak. V samom závere mohol Pačinda pridať druhý gól, skóre sa však už nemenilo. Do ligy smerujeme po remíze 1:1.

6. prípravný zápas: Szolnoki MÁV FC 1:1 (0:1) FC Košice

Góly: 48. (pen.) – 28. Pačinda (pen.)

FC Košice: Šemrinec (60. Valach) - Kis, Jonec (80. Kim), Kavka (45. González), Pavúk - Gallovič (45. Novák) – Guba (48. Gáll), Karaš (45. Ntuli), Gladiš (45. Liener), Pačinda – Mölvadgaard (45. Cortés)

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Som veľmi spokojný, najmä s prvým polčasom. Zápas mal veľmi dobré parametre, hrali sme vyrovnane, v defenzíve sme súpera do ničoho nepustili. My sme, naopak, mali dobré situácie. Do konca polčasu sme hru kontrolovali, šance mali aj Marcus Molvadgaard i Erik Pačinda. Po polčase sme prestriedali, dali sme piatich nových hráčov, ale aj napriek tomu sme si zachovali dobrú organizáciu. Musíme povedať, že druhý polčas bol rozkúskovaný, do zápasu vstúpil rozhodca, zo strany domácich to bolo veľmi premotivované, pritvrdilo sa, ale aj to je cenná skúsenosť pre mojich hráčov. Nebyť toho, že sme inkasovali z pokutového kopu, ktorý nemal byť, som celkovo spokojný. Napriek tomu, že to bola generálka, som ešte chcel vidieť všetkých hráčov a dať im minutáž, keďže niektorí hráči prichádzali neskôr. Verím, že zranenia, ktoré v zápase mali Michal Jonec a Dávid Guba, nebudú vážne a že hráči budú k dispozícii na ďalší duel.“

„V príprave sme splnili, čo sme si predsavzali. Urobili sme, čo sa dalo. Boli sme trochu limitovaní tým, že nám odpadli dva zápasy. Niektorí hráči prišli neskôr, aj preto majú menší deficit – či už fyzický, alebo sa ešte potrebujú zohrať s mužstvom. Do prvého ligového zápasu ideme s tým, že to zvládneme. Verím, že sme pripravení.“

Filip Kis, hráč FC Košice: „Zo začiatku sme sa dostávali do tempa, vytvorili sme si príležitosti, súpera sme držali ďaleko od našej brány. Vychádzali sme z pozornej defenzívy, z čoho vznikla aj penalta, keď sa Kamil natlačil pred protihráča a ten ho zozadu podkopol. Dali sme gól, z ďalšej štandardky bol blízko ďalšiemu Pači, takisto Marcus tam mal dobrú hlavičku. V druhom polčase sa pískala penalta proti nám. Nemala však byť - prv sa nepískal ofsajd na polovici ihriska, z čoho vzišiel roh. Ubránili sme ho, ale z následnej odrazenej lopty domáci hráč vystrelil, ja som sa postavil do strely, ruku som mal pri tele, ale pán rozhodca odpískal penaltu pre ruku, z ktorej nám dali gól. Následne sa príliš nehralo, bolo tam veľa faulov, ofsajdov, kúskovaní hry. Druhý polčas nemal také tempo ako prvý. Škoda, že sme zápas nevyhrali, ale myslím, že celkovo sme ho zvládli v poriadku. Takéto zápasy nás v lige budú čakať najmä vonku.“

„Príprava splnila účel. Pracovali sme na tom, akým systémom budeme hrať. Máme ich nacvičených viac, tak sme pripravení na rôzne varianty, ktoré nám dá tréner. Dôležitý bude úvod, prvých päť kôl, ktoré ak zvládneme, tak budeme na dobrej vlne. Všetko bude záležať od našej formy – až potom sa môžeme ďalej rozprávať.“