Putnocký sa teší na atmosféru a na odchod zo Slovana už nemyslí

  • 28.07.2023
  • Vytlačiť

Ďalším hráčom FC Košice, ktorý v minulosti obliekal dres ich zajtrajšieho súpera, je brankár Matúš Putnocký. Ten bol hráčom bratislavského Slovana v piatich sezónach, ale na to už nemyslí. Teší sa na Niké ligu a predovšetkým verí, že nováčik súťaže sobotňajšiu premiéru zvládne.


Matúš Putnocký pôsobil v bratislavskom Slovane od roku 2009 do roku 2014, získal s ním dva majstrovské tituly a jedenkrát triumfoval v Slovenskom pohári. „Je to pre mňa špecifický zápas. Na Tehelnom poli som prežil úspešné obdobie, takže na pôsobenie v belasom drese mám pekné spomienky. Teraz som však v Košiciach a pevne verím, že sobotňajší zápas zvládneme. Hlavne pre našich fanúšikov je skvelé, že ligu začíname doma a hneď s majstrom. Celé mesto futbalom žije a preto my hráči očakávame búrlivú atmosféru. Všetci sa už veľmi tešíme a verím, že to zvládneme úspešne,“ povedal 38-ročný rodák z Prešova.

Skúsený gólman neukončil svoje slovanistické obdobie najšťastnejšie, na Tehelné pole sa pred jarnou časťou 2013/2014 vrátil gólman Dušan Perniš. A Matúš Putnocký napokon nebol ani dvojka, trénoval iba s rezervou a nakoniec skončil na hosťovaní v Nitre. „To už dávno prebolelo. S odstupom času to vnímam ako impulz v mojej kariére, pretože som na dlhé roky zamieril do Poľska, kde sa mi darilo. Určite som urobil správny krok a na môj koniec v bratislavskom Slovane nespomínam v zlom,“ doplnil brankár, ktorý naposledy obliekal dres poľského Noweho Saczu. „Stále, keď som hral v Košiciach, tak si pamätám, že tu bola vynikajúca atmosféra. Diváci tu vždy stoja za mužstvom, pomáhajú mu a sú jeho dvanástym hráčom. Bude plný dom a určite skvelá atmosféra,“ dodal Matúš Putnocký.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI