Prvý týždeň prípravy minulosťou, zajtra sa predstavíme v Trebišove

  • 15.01.2021
  • Vytlačiť
Úvodné dni prípravy sú za nami. Futbalisti FC Košice sa dostávajú späť do formy po mesačnej prestávke na umelej tráve na Janigovej ulici pod vedením trojice trénerov Branislav Benko, Peter Šinglár a Rudolf Urban.


Ako opisuje štartovaciu fázu zimy práve Branislav Benko? „Prvý týždeň hodnotím celkom pozitívne. Chlapci sa snažia, majú chuť trénovať. Je tiež vidieť, že únava sa zo dňa na deň nabaľuje. Uvedomujú si však aj to, že zimná príprava znamená aj silnejšiu záťaž. Keď sme hrávali ešte my, tak sa vravelo, že zimná príprava musí bolieť.“ Zaujímalo nás, či sa decembrové prekonanie korony v tíme prenieslo aj na ihrisko. „Koronou si prešlo skoro celé mužstvo, pretestovať sa znovu môžeme ísť hocikedy - aj dnes, aj zajtra. Z pohľadu kondície s tým spojenej, tak to bolo trochu cítiť. Kondícia však nie je len o prvom týždni, ale je rozvrhnutá do celej prípravy. Riešime rovnako technické prvky, taktiku zatiaľ nie.“

„V sobotu nás čaká prvý zápas. Tento rok ich v zime bude menej, lebo vieme, ako pandémia zasiahla celý šport. Uvidíme, ako sa chlapci dokážu po týždni a pol vyrovnať so záťažou. Máme aj nejakých zranených, ale to je úplne normálne, nových hráčov tu zatiaľ nemáme. Po skončení kariéry Kuba Giertla by však mal prísť čoskoro na skúšku brankár,“ reagoval 53-ročný lodivod aj na otázku nových mien v kádri.


Z hráčov sme sa po hodinu a pol dlhej tréningovej jednotke zhovárali s Erikom Lienerom. Aké emócie v ňom prevládajú po 8 dňoch prípravy? „Cítim sa dobre. Som rád, že nám príprava začala, že nám to vôbec povolili. Hneď ako sme v decembri skončili, tak sme z testov na koronu vyšli pozitívni a boli sme pozatváraní desať dní doma. S koncom mesiaca nám nabehli individuálne plány. Ešte to však nie je optimálne po korone, ktorú sme prekonali,“ dodáva jedným dychom Erik. „Mal som ju aj ja, prvé dni to nebola sranda. Nie je to ideálne, najmä čo sa dýchania týka. Stále trochu pokašliavam po každom tréningu, ale každým dňom je to lepšie a lepšie. S chalanmi sa do toho postupne dostávame späť a tak uvidíme, ako to bude na konci prípravy,“ dodáva na margo nepríjemnej skutočnosti náš najlepší strelec z jesene 2019.

Po tréningu sme s Erikom rozoberali aj fakt, že v polhodinovom modelovanom zápase strelil dva góly a pomohol tak svojmu družstvu k obratu z 0:5 na 6:5. „Dal som ich dva, ale dva dal aj Maťo [Jakúbek],” pohotovo doplnil rodák z Prievidze a pokračoval. „Áno, otočka to bola dobrá, ale zase je to o tom, že to bolo treba otáčať. Ak by sme hrali od začiatku tak, ako po výmene strán, tak to skončí úplne inak. Aj o tom sú však tieto modelované situácie, keď si môžeme odskúšať niektoré veci a je super, že sme sa nevzdali za takého stavu a dokázali sme to otočiť.“

„My hráči si väčšinou ponadávame na zimnú prípravu, keďže je nekonečne dlhá, takže určite vítame, že je trochu kratšia. O to horšia však môže byť situácia v prvých kolách, keďže nevieme na akých ihriskách a za akých podmienok sa bude prv hrať. Možno sa však znovu bude hrať na umelkách,“ zamyslel sa na záver 26-ročný ofenzívny univerzál.  


Už zajtra (sobotu 16. januára) na nás čaká prvý prípravný duel zimy. Sily si zmeriame so Slavojom Trebišov od 11:00 na pôde súpera. O zostave a priebehu zápasu Vás budeme informovať na sociálnych sieťach. Textový prenos z miesta stretnutia môžete sledovať prostredníctvom portálu Onlajny.eu TU.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI