Prvý štart v základe, prvá asistencia a prvý gól pre Min-Su Kima!

  • 17.09.2020
  • Vytlačiť

Prvý štart v základe, prvá asistencia a prvý gól pre Min-Su Kima!


Kto sa snaží, ten sa dočká! 19-ročný Min-Su Kim sa včera v Rimavskej Sobote prvýkrát postavil do základnej jedenástky a už po 48 sekundách mal na konte asistenciu na gól Jozefa-Šimona Turika. Pred svojím striedaním na konci hodiny hry si pripísal svoj debutový gól za žlto-modré farby, keď si bravúrne zbehol na kolmicu za obranu a brankárovi nedal šancu po presne mierenej strele pod brvno.

Gól prišiel v Kimovom šiestom vystúpení za FC Košice – nutno však dodať, že prvých päť zápasov bolo len z lavičky náhradníkov, počas ktorých vždy usmievavý mladík odohral dokopy len 69 minút.


„Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo konečne skórovať. Som takisto rád, že som tímu mohol pomôcť k výhre a postupu,“ vravel Kim po zápase. K úspechu mu pomohol aj fakt, že šikovný futbalista z ázijskej krajiny hrával na začiatku sezóny za „farmu“ Sláviu TU Košice, za ktorú si pripísal na konto tri góly počas 386 minút na ihrisku. „Myslím, že mi to pomohlo zlepšiť najmä moju fyzickú zdatnosť a zmysel pre hru. Mojím cieľom pre túto sezónu je nazbierať dokopy desať gólov a asistencií,“ dodáva vzápätí Kim.


Šikovný krídelník je v Košiciach trinásť mesiacov. Už po tom prvom si minulý rok vybojoval debut v A-mužstve, skoro rok presne od tohto momentu prišiel aj prvý gól. Ako si ale Kim zvykol na nové prostredie? „Stále si postupne zvykám na pohodlné Košice a na jazyk. Mojím obľúbeným miestom v centre je Dóm sv. Alžbety a jeho okolie,“ uzatvára Kim.


Kim, congratulations to your first goal and we wish you good luck to next years of your career!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI