Prvá posila do žlto-modrej rodiny pred novou sezónou je tu. Prichádza Žan Medved.

  • 06.06.2023
  • Vytlačiť

Prvou posilou nášho mužstva počas letnej prestávky sa stáva Slovinec Žan Medved , ktorý k nám prichádza na prestup zo Slovana Bratislava. Zmluvu s naším klubom podpísal na dva roky. Žan vitaj v Košiciach!


23 ročný slovinský futbalový útočník a mládežnícky reprezentant, pôsobil od januára 2023 v  klube MFK Skalica, kde bol na hosťovaní zo Slovana Bratislava. Mimo Slovinska pôsobil na klubovej úrovni v Taliansku, Poľsku a na Slovensku. Najčastejšie nastupuje v strede útoku.

„Žan sa už v mladom veku počas pôsobenia v Slovane dokázal gólovo presadiť, myslím si, že má potenciál, ktorý by mohol u nás naplno rozvinúť. Bol pre nás teda prvou voľbou. V Slovenskej lige pôsobí už tri roky, takže našu súťaž pozná dôverne a nebude u neho problém s adaptáciou. Už dlhšie som si ho u nás vedel predstaviť. Prichádza ku nám zvýšiť kvalitu a konkurenciu v útoku a verím, že sa mu u nás bude dariť. So Žanom sme sa dohodli na dvojročnej spolupráci. Verím, že naša spolupráca bude úspešná a spoločne dosiahneme mnoho športových úspechov.“ prezradil nám k prvej posile generálny manažér klubu Pavol Turczyk. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa stretnú na prvom tréningu v pondelok19.6. v Košickej futbalovej aréne.

Profil hráča :

Žan Medved 14.6.1999 (23 rokov )

Výška : 185 cm

Miesto narodenia : Slovenj Gradec, Slovinsko

Post : stredný útočník

Reprezentácia: Slovinsko U21 - 2 štarty/1 gól

Predch. kluby: Vis Pesaro, NK Fuzinar, NK Olimpija , ŠK Slovan Bratislava , Wisla Krakow, NK Celje , MFK Skalica


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI