Proti Ružomberku v generálke s tesnou prehrou, napriek tomu s dobrým dojmom

  • 07.02.2021
  • Vytlačiť
Za sebou máme posledný duel v rámci zimnej prípravy 2021. Naším súperom v nej bol MFK Ružomberok. So šiestym mužstvom Fortuna ligy po jesennej časti sme prehrali tesne 0:1.


Vo vyrovnanom súboji sme si vytvorili niekoľko dobrých šancí. V prvom polčase to boli krátko pred a po úvodnej polhodine príležitosti Junga po rohovom kope Pačindu, Karašova strela i hlavička navrátilca na Liptov Joneca. Na druhej strane nemal Kira veľa práce, v pozornosti ho najviac držala len šanca Regáliho.

O osudí generálky rozhodol moment zo 69. minúty, kedy sme už mali na ihrisku päť nových hráčov oproti základnej jedenástke. Po prihrávke Kubíka skóroval Boďa, nám sa odpovedať nepodarilo.


Budúcu sobotu sa po viac ako piatich týždňoch prípravy vrátia na ihriská aj ligové zápolenia. 13. februára o 13:30 hostíme v prvom novoročnom kole na umelej tráve na Janigovej Liptovský Mikuláš. Viac informácii o stretnutí od pondelka na našich sociálnych sieťach a webe.


5. prípravný zápas zimy: MFK Ružomberok 1:0 (0:0) FC Košice


Zostavy:

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mojžiš, Maslo (67. Luka), Mrva, Regáli (78. Kružliak), Madleňák (78. Macejko), Kostadinov (53. Boďa), Zsigmund (78. Filinský), Múdry (78. Luterán), Brenkus (53. Kubík), Kojnok (67. Ďungel)

FC Košice: Kira (45. Šeremeta) - Kis, Jonec (60. Elexa), Keresteš (60. Krčmarević), Kim (75. Borok), Karaš (75. Liener), Jakúbek (75. Gladiš), Ristovski (75. Košuda), Novák, Jung (60. Komazec), Pačinda (60. Sabol)


Gól: 69. Boďa

Rozhodovali: Dančo - Považan, Matej.


Ohlasy po zápase:


Branislav Benko, tréner FC Košice – hodnotenie duelu: „Bola to generálka pre nás aj pre Ružomberok. Z nášho pohľadu to bol veľmi dobrý zápas, výsledok nie je najväčšia výpovedná hodnota. Môžeme otvorene povedať, že sme mali veľké príležitosti na gól – jedna neodpískaná penalta a tri čisté šance. Vytvoriť si ich proti takému súperovi, akým je Ružomberok, si myslím, že je dobré. Hrali sme síce za nepriaznivého počasia, ale každý sa zmocnil svojej úlohy tak, ako najlepšie vedel.“


Michal Jonec, hráč FC Košice – hodnotenie duelu: „Zápas hodnotím kladne. Hrali sme vyrovnanú partiu s ligovým mužstvom, neboli sme myslím o nič horší. Škoda, že sme nepremenili svoje šance, či už ja hlavičku alebo Kamil [Karaš] strelu v prvom polčase. Napriek tomu to bola generálka ako má byť.“

Rovnako ako pred týždňom v prípade Matúša Kiru a Michaloviec, tak i včera mala generálka pre „Džona“ inú príchuť: „Bolo to trochu špeciálne, ale s chlapcami z Ružomberka, s ktorými som v kontakte, sme boli v „hece“ už počas týždňa. Po zápase sme si normálne podali ruky, pokecali spolu a povedali sme si, že keď bude znovu čas, tak sa opäť uvidíme. Keď som bol na ihrisku, tak som na to nepozeral, že som tam hral, ale na konci sme už boli zase kamaráti.“

Mesiac tvrdej driny priniesol výsledky: „Príprava splnila svoj účel. Zápasy, ktoré sme odohrali s ligovými mužstvami, si myslím, že jasne ukázali, že nie sme o toľko horší ako ligové mužstvá. V podstate vo všetkých troch zápasoch sme s nimi [dvakrát Michalovce, raz Ružomberok, pozn. redakcie] hrali otvorenú partiu a boli to vyrovnané stretnutia. Myslím si, že na ligu sme pripravení a naladení dobre.“


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI