Program zimnej prípravy žlto-modrých

  • 07.12.2022
  • Vytlačiť

Po mimoriadne zaujímavej jesennej časti sa po dvojtýždňovom prechodnom období začalo žlto-modrým zaslúžené voľno. Zimná príprava odštartuje po novom roku - 9. januára 2023 a až na pár dní v Čechách prebehne v domácich podmienkach.

Naši hráči sa však budú individuálne pripravovať ešte pred úvodným zrazom. „Hráči budú mať zhruba mesiac voľno. Dva týždne úplné voľno, na dva týždne majú individuálne tréningové plány, ktoré vypracovali kondiční tréneri spoločne s nami,“ priblížil asistent trénera Ondrej Duda st. program mužstva na december.

Po novom roku sa hráči prvýkrát zídu v pondelok 9. januára 2023. Príprava odštartuje trojdňovými fyzickými testami. Pokračovať bude v domácich podmienkach. „ Na tréningy v domácom prostredí budeme využívať miestne tréningové plochy a domáce podmienky na KFA. Máme tu k dispozícii všetko, čo potrebujeme, od tréningových plôch cez posilňovňu, či regeneráciu. Úvodné dva týždne budú zamerané viac na kondičnú prípravu. Máme naplánované aj týždňové sústredenie v Mikulove, počas ktorého odohráme zápasy proti kvalitným súperom.“ pokračoval Ondrej Duda st..

Po úvodnom bloku bude nasledovať prvý prípravný zápas. Žlto-modrý sa v ňom 18. januára stretnú s fortunaligistom MFK Ružomberok, ktorý zimuje na piatom mieste najvyššej súťaže. Druhým zápasom bude prvé domáce vystúpenie proti ďalšiemu tímu fortunaligy - MŠK Liptovský Mikuláš. Nasledovať bude vystúpenie u našich južných susedov, keď si zmeriame sily s druholigistom z Nyiregyhádzi a program prípravných januárových zápasov naši chlapci ukončia opäť na ihrisku súpera, na jeho potvrdenie si zatiaľ musíme počkať.

Po konfrontácii s Trebišovom a Podbrezovou zamieria žlto-modrý na Moravu, kde pobudnú niekoľko dní. V Mikulove ich čakajú dva prípravné zápasy – najprv 8. februára s tretím tímom druhej českej futbalovej súťaže , tímom SK Líšeň 1904, a potom nás čaká súboj s aktuálne piatym tímom druhej ligy. Naši chlapci  sa v sobotu 11. februára stretnú s MFK Karviná. 

Jarná časť druhej futbalovej ligy sa začne 25. februára, doma privítame tím FK Pohronie.

Program zimnej prípravy A-tímu FC Košice :

9. januára: úvodný zraz a začiatok zimnej prípravy

11./13. januára: fyzické a zdravotné testy

11. – 20. januára: sústredenie v domácich podmienkach 

18. januára: MFK Ružomberok - FC Košice 

21. januára: FC Košice - MFK L. Mikuláš (11:00) Janigová 

28. januára: súper v rokovaní - FC Košice 

1. februára : FC Košice -  Slavoj Trebišov (10:30) (prípravný zápas )

4. februára : FC Košice  - FK Podbrezová (prírodná tráva)

8. februára : SK Líšeň 2019  - FC Košice ( Mikulov 10:00 )

11. februára : MFK Karviná - FC Košice ( Mikulov 13:00)

18. februára : generálka na II. ligu súper v rokovaní

25. februára : FC Košice - FK Pohronie ( II. liga 18.kolo ) KFA


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI