PRÍPRAVA I Zajtra proti Banskej Bystrici. Tréner Šoltis : "Bude to dobrá previerka a naším cieľom bude zabojovať o víťazstvo."

  • 27.01.2023
  • Vytlačiť

V doterajších troch prípravných dueloch ešte naši chlapci nevyhrali, no súboje proti kvalitným protivníkom mužstvo preveria rozhodne viac, ako zápasy proti súperom z nižších líg. V poradí štvrtý prípravný duel odohrajú zverenci trénera Šoltisa už tento víkend na ihrisku fortunaligovej Banskej Bystrice.

S trénerom Antonom Šoltisom sme sa ešte vrátili k poslednému zápasu na pôde DVTK, ktorý naši chlapci prehrali 0:2.

„S DVTK máme nadštandardné vzťahy a my sme pochopiteľne zápas proti takému kvalitnému súperovi privítali,“ skonštatoval tréner Anton Šoltis. Pre Miškovec išlo o generálku na nedeľňajší štart súťaže a hralo sa preto na prírodnom trávniku. „Oni sú logicky v inej fáze prípravy ako my. Prvých dvadsaťpäť minút sme preto mali problém prispôsobiť sa ich tempu i trávniku. Súper potvrdil kvalitu a v prvom polčase sme mali problémy s defenzívou. Škoda gólu inkasovaného po štandardnej situácii. Dve až tri príležitosti na strelenie gólu sme totiž mali aj my. My sme sa vo finálnej fáze nepresadili, oni áno.“

foto zdroj: dvtk.hu

Väčšiu spokojnosť prejavil tréner s výkonom v druhom polčase, „Boli sme aktívni a vyzeralo to veľmi dobre. Po chybičke nám však súper strelil druhý gól. Snažili sme sa s tým niečo urobiť a Paťo Voleský zahodil čistú šancu. Ak teda chceme pomýšľať na lepšie výsledky, potrebujeme ukázať v koncovke väčšiu rozvahu. Chlapci zápas poctivo odpracovali a videli, čo potrebujú zlepšiť. Musíme reagovať rýchlejšie a súbojovosť musí byť efektívnejšia,“ poznamenal na záver.

Už zajtra našich chlapcov čaká ďalší kvalitný súper, prvoligová Banská Bystrica. „Opäť to bude súper z najvyššej súťaže a do tej sa chceme dostať aj my. Bude to teda dobrá previerka a našim úmyslom bude zabojovať o víťazstvo. Musíme sa hlavne vyvarovať jednoduchým chybám,“ vyslal apel do radov svojho tímu tréner, podľa ktorého je náš tím na dobrej ceste. „Pred nami je ešte niekoľkotýždňový priestor a cieľom je pripraviť sa tak, aby sme do jarnej časti vykročili správnou nohou. Jasne definovaným cieľom je postup do najvyššej súťaže a všetci v klube preto robia maximum.“


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI