PRÍPRAVA I Víťazná generálka, hattrick Valmira Nafiu.

  • 18.02.2023
  • Vytlačiť

Včerajším stretnutím proti Spišskej Novej Vsi naši chlapci zakončili zimnú prípravu. V generálke sme sa dokázali výrazne presadiť strelecky a treťoligistu sme zdolali vysoko 6:0. Hattrickom sa zaskvela nová posila Valmir Nafiu.

Stretnutie na umelej tráve na ihrisku Janigova sa od začiatku odohrávalo podľa predpokladov. Naši chlapci sa do súpera pustili od úvodného hvizdu rozhodcu a v úvodnej štvrťhodine sme sa dokázali presadiť hneď dvakrát. Prvý gól v našom drese si pripísal Péter Varga v 5. minúte poslal náš tím do vedenia - 1:0. V 14. minúte sa strelecky presadil aj kapitán Erik Pačinda - 2:0. V nadstavenom čase prvého polčasu stretlil svoj prvý gól v zápase aj Valmir Nafiu - 3:0.

V druhom polčase sme počas silnej desaťminútovky stanovili konečnú podobu výsledku, keď sa dvakrát presadil Nafiu a jeden gól pridal Landing Sagna. Nová posila Valmir Nafiu najskôr v 52. minúte zvyšoval na 4:0, v 56. Sagna pridal náš piaty gól a hattrick dokonal Valmir v 61. minúte gólom na 6:0. Vysoké víťazstvo je najlepšou pozvánkou pre našich fanúšikov na úvodný zápas druhej ligy, ktorý odohráme už budúcu sobotu 25.2. o 17:00, kedy sa predstavíme na domácom trávniku proti tímu FK Pohronie.

FC Košice – FK Spišská Nová Ves 6:0 (3:0)

Góly: 5. Varga, 14. Pačinda, 45+2. Nafiu, 52. Nafiu, 56. Sagna, 61. Nafiu

FC Košice: Kira – Jakubko, Šindelář, Krivák, Turčák, Mizerák, Jakúbek, Varga, Nafiu, Pačinda, Sagna.

Náhradníci: Valach, Sovič, Jonec, Voleský.

Tréner: Anton Šoltis.

Spišská Nová Ves: Hamrák - Baranyi ,Tkáč, Kamenický, Zekucia - Janečka, Martinko, Havrylenko, Vakulinsky, Slebodník - Kozela

Striedajúci: Gáborčík, Csejtey, Šomšák, Attah Jr., Kunzo, Ištvánik, Ontko Ľ., Petrík, Ontko T.

Ohlasy po zápase :

Anton Šoltis o zápase, "Pre každé mužstvo je dôležité sa strelecky chytiť a keď dáte viac tých gólov. Bolo tam veľa pekných akcií samozrejme rešpektujeme aj silu súpera, pretože je z tretej ligy, takže vieme asi, že je to jednoznačné, ale aj tie akcie niektoré čo tam boli mali skončiť gólom, bolo tam dosť pekných akcií. Splnilo to účel, ale tá príprava prebiehala tak, aby sme sa pripravovali na ligu, takže až liga ukáže na budúcu sobotu ako to bude."

Reakcia na zranenie Vargu, "Zranil sa nám Varga, aj Gallovič v rozcvičke, takže tých zranení je tam viac, ale dúfam, že chlapci sa dajú dokopy. Pretože tento týždeň bol v tomto smere pre nás zlý, tak ja verím, že budúci týždeň sa to zlepší."

K debutu novej posily Valmira Nafiu, "Vieme kde hral, vieme čo má za sebou. Dal pekné 3 góly, tvoril hru spolu s Pačim, takže to čo od neho očakávame splnil a verím, že sa mu bude dariť aj naďalej."

Zhodnotenie prípravy: "Prípravu sme mali rozdelenú na 3 bloky. Prvý bol hrubší, ďalší bol technickejší a taktiež aj herné sústredenie. Splnilo to účel, ale stále hovorím, že je to stále len príprava a na ligu musíme byť pripravení. Všetko to prebiehalo v pohode. Príprava bola dlhá, nezvyčajne dlhá, ale chlapci to zvládli a teraz sa už len pripravíme na tú ligu a ja verím, že nás to pripravilo dobre."

Trénera sme sa opýtali či má pocit, že tím je na papieri silnejší ako na jeseň: "Áno máme ten pocit, ale čo je najviac dôležité, nielen my, ale aj chlapci. Vidno na nich to sebavedomie a verím, že ten transfer z tréningového procesu do zápasov bude fungovať. Môžeme vidieť zlepšenie oproti jeseni. Tam sme mali problémy, vedeli sme, že už vtedy sme boli kvalitnejší, ale nedokázali sme to preniesť do zápasov opakovane. Teraz sme ešte kvalitnejší nielen na papieri, ale aj persónami, ktoré prišli. Verím, že to chlapci dajú a budú to dokazovať v majstrovských zápasoch." 

Smerom k prvému zápasu proti Pohroniu tréner Šoltis skonštatoval: "Ešte musíme trochu zregenerovať, dať zranených hráčov dokopy, aby sme mali široký káder, pretože to budeme potrebovať. Máme kvalitných hráčov, každý jeden môže hrať, ja som za to rád a teraz už je len o tom, aby sme sa pripravili na Pohronie a urobili prvý krok." 

Na záver sme sa opýtali na cieľ pre jarnú časť: "Prešov je prvý, my ho chceme predbehnúť. Prešov to má vo vlastných rukách, ale my chceme urobiť všetko pre to, aby sme postúpili z prvého miesta."


Boris Turčák: "Príprava bola ťažšia, mali sme tam ťažších súperov. Pozerali sme sa v prvom rade na seba a chceli s nimi hrať vyrovnanú partiu. Dnes to bola tretia liga a myslím si, že to bol z našej strany dobrý zápas. Dúfam, že sme sa dobre pripravili na Pohronie."

Výsledok mohol byť vyšší, sám Boris 2x trafil brvno: "Ja som to už hovoril aj minule v rozhovoroch, že mám nejakú situáciu z ktorej môžem dať gól a vždy dám brvno alebo tyčku."


Posledná otázka smerovala na posilnenie tímu: "Určite prišli dobrí hráči, posilnili sme sa. Podstatná je liga a tam to musíme ukázať a potvrdiť to, že sme najlepší v lige. Bude to o nás a o Prešove, ale dúfam, že so štastným koncom pre nás."


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI