PRÍPRAVA I V sobotu čaká FC Košice súboj v Pardubiciach

  • 14.07.2023
  • Vytlačiť

Naši futbalisti sú od začiatku týždňa na sústredení v Českej republike, kde našli prechodný domov v Golf & Spa rezorte Kunětická hora. Toto zariadenie sa nachádza len 12 kilometrov od Pardubíc, kde zároveň v sobotu 15.07.2023 o 18.00 hod. odohrajú Košičania prípravný duel s miestnym prvoligovým FK. Pre zverencov trénera Antona Šoltisa to bude druhé stretnutie za riekou Morava, v tom prvom podľahli pražskému Bohemians 1905 1:4.


Napriek prehre rozdielom triedy videl tréner nováčika Niké ligy pozitíva. Ocenil príležitosť zahrať si s kvalitným súperom, ktorý vynikal predovšetkým v dôraze a zdravej agresivite v osobných súbojoch. „Chlapci sa presvedčili, že česká liga má vyššiu úroveň a najmä pre tých mladších to bola výborná škola,“ povedal Anton Šoltis po stredajšom zápase v pražskom Dolíčku.

Pre Košičanov bude sobotňajší súboj v meste perníkov predposledný v rámci prípravy na historický štart v Niké lige. Generálku absolvujú budúcu sobotu 22. júla na pôde maďarského Diósgyőr VTK, pre ktorého to bude taktiež finálny súboj pred začiatkom OTP Bank ligy.

Ale vráťme sa k duelu v Pardubiciach. Predovšetkým treba zdôrazniť, že duel s Košicami sa odohrá v novučičkej CFIG Aréne, ktorú otvorili iba 4. februára 2023 prestížnym zápasom proti pražskej Slavii (0:2). Aj preto sa pardubický stredopoliar Matěj Helešic teší na to, že si po dlhšej dobe Pardubičania zahrajú na svojom hlavnom štadióne. Pre červeno-bielych bude stretnutie proti FC Košice generálkou pred štartom Gambrinus ligy. „Veľmi sa teším, keď si znova zahráme na našom hlavnom štadióne. Vo štvrtok sme v CFIG Arene prvýkrát trénovali a musím povedať, že trávnik vyzerá skvele. Dúfame, že prídu ľudia a urobia skvelú atmosféru, rovnako ako v minulej sezóne,“ povedal pre klubový web Helešic.

Pardubice z úvodných troch prípravných duelov vyhrali až ten posledný s Chrudimom. „Výsledkovo sme zvládli až spomínaný posledný súboj. Predtým sme dvakrát prehrali - prvýkrát v Nemecku proti ťažkému súperovi na menšom ihrisku. Druhýkrát s pražskou Duklou, kde ihrisko tiež nebolo ideálne, ale tu išlo hlavne o to, aby zápas splnil kondičný parameter. Herne si myslím, že duel proti Chrudimu už vyzeral dobre. Proti Košiciam verím, že to bude ešte lepšie,“ doplnil odchovanec Baníka Ostrava.

Zdroj foto: fkpardubice.cz

PERMANENTKY k DISPOZÍCII TU


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI