PRÍPRAVA I SK Líšeň - FC Košice 2:2 (1:1), v druhom zápase zaslúžená remíza

• 08.02.2023
  • Vytlačiť

Druhý prípravný  zápas na sústredení sa skončil zaslúženou remízou. Domáci mali v prvom polčase miernu prevahu a zaslúžene sa dostali do  vedenia. Naši chlapci vyrovnali ešte do prestávky po presnom zásahu Patrika Voleského. V druhom polčase nás poslal do vedenia pekným gólom Erik Liener, domáci však dokázali krátko nato odpovedať.

Prvá šanca prišla už v 3. minúte, domáci Lutonský však Valacha v našej bráne neprekonal. Zakrátko sa po centri z pravej strany presadil hlavou  Laczkó a poslal domácich do zaslúženého vedenia - 1:0. Následne si domáci vypracovali ďalšie šance, ale bez úspešného zakončenia. Naši chlapci, ktorí odohrali celý zápas bez striedaní, si prvú šancu vypracovali v 39. minúte. Po výbornej prihrávke Turčáka skóroval Voleský a vyrovnal tak na 1:1. V poslednej minúte polčasu sme mohli streliť ďalší gól, ale Turčákovu strelu vyrazil Marek na roh.
Po zmene strán tréner domácich Valachovič urobil niekoľko zmien. Naše mužstvo hralo naďalej otvorenú hru s tromi útočníkmi. V 59. minúte sme sa ujali vedenia po tvrdej a dobre mierenej strele Lienera - 2:1. Polášekov gól v 62. minúte znamenal vyrovnanie domácich na konečných 2:2.
SK Líšeň - FC Košice 2:2 (1:1)
Góly: 8. Lacko, 62. Polášek - 39.Voleský, 59. Liener.
SK Líšeň: Marek - Laczkó, Otrisal, Černín, Bednář (46. Džupenjuk) - Polášek, Weber - Šumbera (46. Svoboda), Vandas (62. Ulbrich), Lutonský (46. Sokol) - Zikl (46. Tauš).
FC Košice: Valach - Magda, Veselý, Jonec, Petrák - Terezka, Gladiš, Nafiu - Turčák, Voleský, Liener.
Ohlasy po zápase:
Ondrej Duda st. ( asistent trénera FC Košice): „Hráči počas sústredenia dostávajú kompletnú minutáž, preto sme to dnes odohrali bez striedania. Domáci nastúpili tiež s kombinovanou zostavou, ale bol to kvalitný druholigový súper. Videli sme vyrovnaný zápas v dobrom tempe. Sme veľmi radi, že sme mohli odohrať takýto kvalitný a z oboch strán férový zápas.“
Michal Jonec (kapitán FC Košice): „Myslím si, že sme odohrali vyrovnaný zápas. Škoda rýchleho gólu, ktorý sme dostali po rohovom kope. Potom sme sa postupne dostali do zápasu a vyrovnali po peknom brejku na 1:1. V druhom polčase sme zápas dokázali otočiť. Škoda inkasovaného gólu na 2:2. Mrzí nás, že sa nám nepodarilo zápas dotiahnuť do úspešného konca, ale asi to bola nakoniec zaslúžená remíza.
Patrik Voleský (strelec gólu FC Košice): „Tak myslím si, že sme dnes hrali proti kvalitnému súperovi, ktorý každý rok bojuje o najvyššie priečky v 2. lige. Zápas myslím si, že zaslúžená remíza. Mohlo to skončiť aj vyšším skóre. Za mňa škoda druhého inkasovaného gólu, ktorý sme viac menej darovali súperovi. Inak mal zápas dobrú kvalitu a samozrejme som rád za každý vstrelený gól a dúfam, že to bude pokračovať i naďalej.."

V poslednom vystúpení na sústredení sa naši chlapci predstavia proti ďalšiemu účastníkovi druhej českej ligy - FK Karviná. Stretnutie na ihrisku domáceho tímu sa začína o 14:00.