PRÍPRAVA I Prvý zápas na pôde Nyiregyházi sa skončil nerozhodne 1:1.

  • 14.01.2023
  • Vytlačiť

V sobotu absolvovali naši chlapci prvý zápas v rámci zimnej prípravy na pôde Nýiregházi, účastníka II. maďarskej ligy. Zverenci trénera Antona Šoltisa začali remízou, keď góly na ťažkom teréne padli už v úvode stretnutia. 

Prvú šancu zápasu mal náš útočník Boris Gáll, ktorý z 12 metrov vystrelil vedľa. Na druhej strane vystrelil na bránu Gengeliczki, ale lopta išla nad. Tempo zápasu bolo od začiatku dobré, v 13. minúte Gresóovu krížnu strelu na vzdialenejšej žrdi len tesne minul Myke. V 16. minúte bol v šestnástke faulovaný domáci Mátyás Gresó, nasledoval pokutový kop. Pokutový kop premenil sám faulovaný Gresó, 1:0. O tri minúty neskôr naši chlapci vyrovnali, Fejér svojím odkopom nastrelil Turčáka, od ktorého sa lopta odrazila do brány - 1:1. Domáci sa naďalej pokúšali ohroziť našu bránu, dobrú krížnu strelu vyslal domáci Adamcsek. V 36. minúte sa strela B. Nagya odrazila na roh a následne sa neujal ani pokus z druhej strany. Myke sa ocitol osamotený  na ľavej strane a jeho strelu brankár Kira vytlačil nad brvno. Prvý polčas už góly nepriniesol.
foto zdroj: nyiregyhazaspartacus.hu
Po obrátke bol zápas naďalej vyrovnaný. V 63. minúte domáci brankár Fejér kryl strelu Lačného z bezprostrednej blízkosti a na druhej strane Szeretőho pokus zneškodnil brankár Valach. V 74. minúte ešte domáci Szerető, po krížnej prihrávke Pekára strieľal nebezpečne po tom, čo si položil obrancu, ale Valach predviedol skvelý zákrok. Viac gólov však už nepadlo a prvý zápas roka tak priniesol nerozhodný výsledok 1:1.

Nyíregyháza Spartacus – FC Košice 1:1 (1:1)

Nyíregyháza: Fejér – Farkas, Gengeliczki(Baki), Jánvári(Deutsch), Nagy B., Gresó(Pekár), Sigér, Csősz(Nisztor), Pataki(Szerető), Adamcsek (Novák), Myke(Szokol) 
FC Košice ( I.polčas ) : Kira - Krivák,Šindelář, Veselý - Majdan, Turčák, Varga, Jakúbek -Gáll,Tišťan, Voleský
FC Košice ( II.polčas ) : Valach - Mizerák, Varga, Jonec, Golikov - Jonáš, Sovič, Gallovič - Liener, Lačný, Sagna 
Góly : 16. Gresó ( 11m ) - 19. Turčák
Ohlasy: 
Anton Šoltis ( tréner FC Košice ) : "Mužstvo sme rozdelili na dve jedenástky, zahrali si po 45 minút všetci nominovaní. Zápas sa odohral na ťažkom teréne, ale splnil to čo mal. Tá medzinárodná konfrontácia je stále dobrá. Súper bol kvalitný, skúsený, takže si myslím, že nás dostatočne preveril. Dali sme priestor aj novým hráčom, aby sa vžili s kolektívom a systémom, ktorý chceme hrať. Vyskúšali sme si systémy 3-4-3 a 4-3-3 v druhom polčase. Chlapci to odmakali, odjazdili, boli tam dobré momenty, ale aj zlé momenty treba povedať. Ale na ten prvý zápas to splnilo účel a môžeme pokračovať naďalej v našej príprave."
Matúš Kira ( brankár FC Košice ) : " Tak dnes sme samozrejme radi že sa hralo na  prírodnej tráve aj keď sme trénovali stále na umelej. Za mňa osobne radšej hrať na prírodnej tráve ale v tomto období sú bohužiaľ tie terény trosku ťažšie. Ale myslím si, že zápas účel splnil, vyskúšali sme dve jedenástky takže z tohto hľadiska je to okej. Mali sme aj príležitosti rozhodnúť ale celkovo na prvý zápas to splnilo účel, ktorý to splniť malo."
Boris Turčák ( autor gólu FC Košice ) : "Zápas sa hral na ťažkom teréne. Myslím si, že zápas sme začali lepšie, no ale potom prišla prísna penalta, po ktorej sme prehrávali. Potom sa k nám priklonilo šťastie, keď som vyrovnal na 1:1. Každý mal takú istú minutáž, čiže zápas splnil presne to, čo mal."

Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI