PRÍPRAVA I Prehra v Bystrici, MFK Dukla B.Bystrica - FC Košice 4:1 (1:0)

• 28.01.2023

V štvrtom prípravnom zápase sme si pripísali zatiaľ najvyššiu prehru, Dukle sme na jej pôde podľahli 4:1. Domácim sa tak vydarila generálka pred pohárovým zápasom, naši chlapci pokračujú v príprave zatiaľ bez víťazstva.

V 5. minúte stretnutia vysunul domáci Michal Faško dobrou prienikovou prihrávkou do pravej strany šestnástky Adriána Slávika, ktorého stiahol obranca Ján Mizerák a hlavný arbiter po sekundách váhania ukázal na biely bod. Penaltu premenil strelou po pravej ruke brankára Matúša Kiru Faško – 1:0. V 22. minúte Róbert Polievka výborným centrom z ľavej strany našiel pred bránou voľného Jakuba Uhrinčaťa, ktorý ale zblízka napálil len do pripraveného brankára Kiru. Naši chlapci hrozili hlavne po štandardných situáciách. Najväčšiu šancu však zahodil Sagna, ktorý sa ocitol zoči voči domácemu Hruškovi.

foto zdroj: mfkdukla.sk

Našim chlapcom sa podarilo vyrovnať na 1:1 v 54. minúte, keď sa v skrumáži pred bránou najlepšie zorientoval obranca Ján Krivák. Krátko na to vyslal nebezpečnú strelu na bránu Dukly aj kapitán mužstva Pačinda, no gólman domácich Filip Baláž vytlačil loptu na roh. Bystričania si prinavrátili vedenie v 59. minúte, Faško zo štandardky z ľavej strany našiel na zadnej tyči Uhrinčaťa a ten hlavou usmernil loptu do brány – 2:1. V 73. minúte sa do šance dostal Rymarenko, ktorý na hrote útoku obišiel jedného protihráča a prešprintoval ďalšieho, no trafil pravú tyč brány Košíc. Krátko na to predviedol ďalšiu dobrú prihrávku z ľavej strany Faško, Adrián Káčerík loptu pred bránou netrafil, ale na zadnej tyči bol pripravený Dávid Richtárech – 3:1. V 80. minúte sa zaskvel Gabriel Demian. Najprv sa  na malom priestore efektne zbavil dvoch protihráčov a následne poslal loptu spoza šestnástky výstavnou strelou do ľavého horného rohu našej brány – 4:1.

MFK Dukla B.Bystrica - FC Košice 4:1 /1:0/

Góly: 5. Faško z p.kopu, 59. Uhrinčať, 74. Richtárech, 80. Demian — 54. Krivák

Zostavy:

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška (46. Baláž) – Pišoja (46. Káčerík), Uhrinčať (75. Kupčík), Willwéber – Slávik, Ľupták (62. Demian), Richtárech (75. Köröš), Záhumenský (46. Migaľa) – Faško, Polievka (C) (71. Franko), Rymarenko.

FC Košice: Kira (64. Valach) – Jakubko (46. Jakúbek, 64. Voleský), Krivák (64. Jonec), Šindelář, Mizerák (64. Gáll) – Majdan (82. Gallovič), Varga, Gallovič (46. Sovič), Pačinda (C) (64. Veselý) – Lačný (64. Liener), Sagna. Tréner: A. Šoltis.

Hlasy po zápase:

Anton Šoltis ( tréner FC Košice): „Opäť sme mali možnosť konfrontácie s kvalitným protivníkom. Do zápasu sme nevstúpili ideálne, už na začiatku domáci kopali penaltu po našej zbytočnej chybe v defenzíve, kedy sa nám dostali za chrbát a urobili sme taký ľahký faul. Hneď od začiatku sme tak museli doháňať súperov náskok, hra sa prelievala hore dole, ale ten náš pohyb nebol ideálny. Robili sme veľa chýb, veľa zbytočných strát a to by sa nám nemalo stávať. My sme hrozili hlavne po štandardných situáciách, ktorých sme mali dosť. Škoda, že do polčasu nevyrovnal Sagna, ktorý sa ocitol v stopercentnej príležitosti. Takéto šance musíme premieňať. Druhý polčas sme zmenili rozostavenie, podarilo sa nám po štandardke aj vyrovnať. Ten úvod polčasu bol veľmi dobrý, o to viac ma mrzí inkasovaný gól zo štandardnej situácie, toto sa nám nesmie stávať. Po prestriedaní už tá organizácia hry nebola na požadovanej úrovni, prišli tam mladší hráči a súper ešte dvakrát skóroval. Bola to dobrá škola pre mladých chlapcov, že proti fortunaligistovi je každé aj malé zaváhanie tvrdo potrestané. Súper bol pohyblivejší a trošku nás predčil aj v súbojoch. Chlapci sa mohli opäť presvedčiť, že keď chcú hrať vo fortunalige, musia pridať vo všetkých herných činnostiach. Ten rozdiel v kvalite tam bol. Ukončili sme jeden blok prípravy a pripravujeme sa ďalej, všetci vieme, že je čo zlepšovať. “

Matúš Kira ( brankár FC Košice ) : „Úprimne, ťažko sa mi to zatiaľ hodnotí, lebo v niektorých veciach ešte zaostávame. Niektoré veci ešte musíme zlepšiť. Hneď na začiatku sme inkasovali z penalty po našom zaváhaní. Myslím si však, že sme si v dnešnom zápase vypracovali veľa dobrých možností. Keby sme niektoré z nich premenili, tak by ten výsledok vyzeral inak. Zatiaľ sa v koncovke trápime, ale verím, že do ligy to vyladíme tak, aby sme v nej boli úspešní. Máme nato ešte šesť prípravných zápasov, takže máme na čom pracovať.“