PRÍPRAVA I Na záver sústredenia prehra s Karvinou. Tréner Šoltis: "Sústredenie splnilo svoj účel, vysvedčenie nám vystaví liga."

• 12.02.2023

Na záver sústredenia sa naši chlapci predstavili včera na pôde Karvinej. Popredný celok druhej ligy sa netají postupovými ambíciami a tomu zodpovedal aj priebeh a kvalita predvedenej hry na oboch stranách. Vo veľmi kvalitnom zápase sme napriek vedeniu domácim nakoniec podľahli 3:1. Naši chlapci sa dostali do vedenia po vlastnom góle Žáka, ktorému predchádzal vynikajúci center Erika Pačindu a dobrá práca v šestnástke Miloša Lačného. Za domácich skórovali postupne Kelvin Boateng , ďalšie góly pridali Amar Memič a Jakub Rezek.

Úvod stretnutia patril domácim. Karviná, bola aktívna a brankár Matúš Kira musel byť od začiatku v pohotovosti. Udrelo však na druhej strane po našej štandardnej situácii. Erik Pačinda poslal do šestnástky vynikajúci center. Domáci obranca Žák loptu pod tlakom Miloša Lačného poslal loptu nešťastne do vlastnej siete a prekonal tak  brankára Vladimíra Neumana, ktorý si na loptu síce siahol, ale nedokázal ju vyraziť na roh - 1:0. Krátko nato mohli domáci vyrovnať z penalty, ale Jaroslav Málek ju nepremenil. Navýšiť naše vedenie mohol Miloš Lačný, vynikajúci center Sagnu však hlavou do siete domácich neusmernil. Najväčšie problémy robil našej obrane Lukáš Budínsky, ktorý bol od začiatku veľmi aktívny a po jednej z jeho akcií domáci ešte do prestávky vyrovnali.  Budínsky posunul do strany loptu Janovi Žídekovi, ktorého perfektný center na prednú žrď premenil na svoj prvý gól vo farbách MFK Kelvin Boateng. Ghanský útočník nedal Matúšovi Kirovi šancu. Naši chlapci si do prestávky vypracovali niekoľko nebezpečných akcií. Dobrú príležitosť na skórovanie mal Matej Jakúbek, ktorý sa dostal k odrazenej lopte na hranici šestnástky a domáci brankár Neuman len s námahou vyrazil jeho tvrdú strelu na roh. Päť minút pred prestávkou sa Adeleke Akinyemi dostal k lopte za našou obranou, ale jeho strela mierila vysoko nad. Prvý polčas v ktorom sme boli nebezpečnejším tímom tak skončil zmierlivo 1:1.
zdroj: mfkkarvina.cz
Ak v prvom polčase padli dva góly, tak po zmene strán tiež. Strelecky sa bohužiaľ opäť presadili len hráči Karvinej. Bosniak Amar Memič po dobrej práci v strede poľa dostal domácich do vedenia. Z bezprostrednej blízkosti, približne z dvanástich metrov, prestrelil Matúša Kiru strelou k bližšej žrdi, keď sa k nemu lopta dostala po osi Rezek - Budínsky - 2:1. Naši chlapci sa v druhom polčase do výraznejšej príležitosti na skórovanie nedostali. Naopak domáci Boateng mohol pridať tretí zásah, ale pohotový Kira mu pri snahe o dorážku skočil pod nohy. Konečnú podobu výsledku dali domáci v 85. minúte. Po ubránení rohového kopu sa Karviná pustila do rýchleho útoku troch na dvoch a vyriešila ho ideálne. Memić potiahol loptu, adresoval ju Danielovi Bartelovi a ten ju prihral Jakubovi Rezkovi, ktorý upravil na 3:1.
MFK Karviná - FC Košice 3:1 (1:1)
Góly : 35. Boateng, 57. Memić, 85. Rezek - 17. vl. Žák
MFK Karviná : Neuman - Soukeník (45.Mikuš), Krčík, Bederka, Žídek - Budínský, Žák - Adeleke, Málek (45.Rezek), Memić - Boateng.
FC Košice : Kira - Krivák (80.Magda), Šindelář, Jakubko (63.Jonec) - Mizerák (26.Petrák), Jakúbek (63.Sovič), Varga, Nafiu (74.Gladiš) - Pačinda (63.Liener), Lačný (63.Turčák), Sagna (74.Voleský)
Ohlasy po zápase :
Anton Šoltis ( tréner FC Košice ): „Kvalitný súper. Ašpirant na postup z druhej českej ligy, takže zápas mal svoju kvalitu z oboch strán. Hralo sa hore-dole, bol to taký otvorený zápas. My sme už nejaký čas boli na sústredení, takže na ceste domov sme sa tam zastavili. Výkon bol oduševnený, chlapci išli naplno a snažili sa vyrovnať agresivite súpera. Súper bol agresívny a snažil sa hrať priamočiaro a myslím si, že rozhodca nie úplne zvládol zápas, najmä ten prvý polčas, kde niektoré zákroky (zranil sa nám aj Mizerák) myslím, že boli za hranicou, ale chlapci sa k tomu postavili férovo. Ten prvý polčas mal svoju kvalitu. Samozrejme, aj súper tam mal šance nejaké, my sme mali takisto nejaké možnosti. Súper nedal ešte aj penaltu, ale išli sme do vedenia po peknej štandardnej situácií. Škoda, že Miloš Lačný nepremenil čistú šancu, išli by sme do vedenia 0:2 a myslím si, že by to bolo lepšie. Druhý polčas sme spravili také malé zmeny. Tá úvodná 15-minútovka bola dobrá. Myslím, že sme mali druhý polčas viac z hry, ale nevedeli sme to pretaviť do gólu. Mali sme tam nejaké 2-3 možnosti. Súper nám z autu a v závere po našej štandardnej situácií utiekol a dal druhý a tretí gól. Škoda toho druhého gólu, tam sme chybili, súper sa dostal ľahko za náš chrbát so zmenou ťažiska a dal to na 2:1. Po 60. minúte došlo k zmenám, ale všetci chlapci čo nastúpili, tak aj vzhľadom na to, že už sme boli na ceste domov, cestovali sme nejaký čas na ten zápas, tak podali tímový, oduševnený výkon, ale potrebujeme byť efektívnejší. Súper bol kvalitný, takže myslím si, že zápas splnil účel. Č sa týka sústredenia samotného. Verím, že aj chlapci, tie zápasy, ktoré sme odohrali na sústredení, ale aj doma s fortunaligistami, že to boli kvalitní súperi a že nám dali to, čo budeme potrebovať aj v lige. Musíme si dať záležať na každej jednej situácií a čo sa týka šancí, tak musíme byť efektívni. My sme ponúkli Karvinej v druhom polčase 1-2 možnosti a súper to využil a my sme mali šance a nevyužili sme ich. Aj zápas s Admirou aj s Líšňou boli kvalitné a odchádzame zo sústredenia s výhrou, remízou aj prehrou. Z hľadiska výsledkov, čiastočná spokojnosť. Po hernej stránke myslím si, že napredujeme. Vyskúšali sme hráčom rôzne posty v týchto zápasoch aby sme spoznali, či sú využiteľní, takže aj to slúžilo na sústredení k tomu aby sme videli hráčov na tých postoch, ktoré nie sú pre nich typickými a myslím si, že to splnilo účel aj po tejto stránke. Cítili sme sa tam dobre, prostredie bolo fajn a ja verím, že to zužitkujeme v lige, lebo až liga nám da vysvedčenie, či všetko to, čo sme robili bolo správne a či to správne smerujeme. Veríme a máme ten pocit, že ten tímový duch sa zlepšuje a že sme na správnej ceste.“

Erik Pačinda ( kapitán FC Košice ): " Odohrali sme dobrý zápas, proti kvalitnému súperovi. Bolo to rýchle a agresívne z oboch strán. Škoda, že sme po úvodnom góle nepridali ďalší, šance sme nato mali. Myslím si, že hlavne v prvom polčase sme boli lepším mužstvom. V druhom polčase sa presadili len domáci, preto si neodnášame lepší výsledok. Na sústredení sme celkovo odohrali kvalitné zápasy, ktoré nám ukázali ako sme na tom. Času na zohrávanie už nemáme veľa, ale myslím si, že to do ligy ešte vyladíme a budeme dobre pripravení."