PRÍPRAVA I FK Podbrezová - FC Košice 3:2 (1:0) o zápase sme sa porozprávali s trénerom Antonom Šoltisom

• 05.02.2023

O včerajšom zápase v Podbrezovej sme sa dnes sme sa porozprávali s dnešným oslávencom, trénerom mužstva Antonom Šoltisom. Naši chlapci podľahli železiarom 3:2, keď sme po polčase prehrávali 1:0. V druhom polčase najprv znížil na 2:1 z pokutového kopu Patrik Voleský a na konečných 3:2 uzavrel skóre zápasu svojím premiérovým gólom v našom drese Bernard Petrák.

Pán tréner, máme za sebou zaujímavý zápas. Síce sa nám podarilo skórovať na pôde súpera dvakrát, no nakoniec odchádzame z Podbrezovej s tesnou prehrou 3:2. Ako hodnotíte sobotňajšie stretnutie? "Celkovo tam bolo vidieť rozdiel v kvalite, my sme  ten prvý polčas nezačali ideálne. Prepadávali sme hlavne v obrane. Nie všetci hráči boli v optimálnej pohode, bolo to vidieť hlavne v defenzívnej činnosti, kde sme prehrávali osobné súboje. Takže z tohto hľadiska sa nám súper ľahko dostával za obranu. Druhým problémom bolo, že sme robili veľa chýb v rozohrávke. Strácali sme lopty aj po vyhratých súbojoch . Nevedeli sme byť na lopte a súper to využíval vo svoj prospech. Je vidieť, že tieto kvalitné Fortunaligové mužstvá to vedia využiť. Ale napriek tomu sme si dokázali vypracovať dobré príležitosti aj my. Erik Pačinda najpv nastrelil žrď, následne zakončoval tesne nad brvno vo vyloženej šanci po peknej individuálnej akcii Galloviča. Jano Mizerák hlavičkoval v dobrej pozícii a v závere polčasu Matej Jakúbek nevyužil dobrú príležitosť pokazenou prihrávkou kedy sme mohli ísť do prečíslenia."

V druhom polčase sa nám podarilo dvakrát skórovať, čo nakoniec rozhodlo o výsledku? "Druhý polčas priniesol rovnaký obraz, nie všetci chlapci sa dnes trafili do výkonu. Napriek tomu sme mali aj my dobrú fázu, kedy sme sa dostávali do dobrých príležitostí. V druhom polčase mal vynikajúcu príležitosť Erik Liener, rovnako svoju šancu nepremenil ani Peter Varga. Súper bol efektívnejší, potrestal naše zaváhania. Aj toto je rozdiel medzi nami a Fortunaligistami, my zatiaľ doplácame na efektivitu. Išli sme za vyrovnaním, ale opäť sme sa nevyvarovali naivných chýb a súper ich okamžite využil. Ale na druhej strane si sledujeme svoje ciele a chceme hrať aj proti takýmto kvalitným súperom svoju hru. Chceme hrať aktívne, ideme do zápasov s cieľom hrať otvorenú partiu a na víťazstvo, aby si to chlapci v zápasoch s týmito súpermi vyskúšali. Sami sa môžu presvedčiť, že každá strata lopty na tejto úrovni je nebezpečná."

Už zajtra čaká naše mužstvo presun do Mikulova, kde v rámci sústredenia odohráme tri kvalitné zápasy. S čím pôjdeme do týchto zápasov? "Skončili sme jeden blok, kedy sme dávali všetkým hráčom rovnaký priestor čo sa týka minutáže. Mohli sme si vyskúšať viacero hráčov, mohli sme ich vidieť v ťažkých zápasoch. Bolo vidieť rozdiel pri práci s loptou vo vysokej intenzite, nemôžeme sa dopúšťať ľahkých a rýchlych strát lôpt. Chlapci mohli sami vidieť, na čom všetkom ešte musíme popracovať, aby sme boli na ligu dobre pripravení. Som veľmi rád za túto možnosť konfrontácie, či už s Dunajskou Stredou, Banskou Bystricou alebo včera s Podbrezovou. Teraz sa už budeme počas sústredenia zameriavať viac na vylaďovanie detailov."