PRÍPRAVA I FC Košice - Slavoj Trebišov 1:0, februárový program sme začali víťazne

• 01.02.2023

V piatom prípravnom zápase sme sa prvýkrát predstavili v domácom prostredí. Naši chlapci si pripísali prvú výhru, keď na umelej tráve na ihrisku na Janigovej zdolali Slavoj Trebišov 1:0. Jediný gól zápasu strelil v prvom polčase útočník Patrik Voleský.

Napriek nepríjemnému chladu sa hralo pred početnou diváckou kulisou a tá videla  z oboch strán veľmi kvalitný prvý polčas. Odštartovali ho príležitosti našich chlapcov, avšak Miloš Lačný a neskôr ani Patrik Voleský sieť nenapli.  Do prestávky bol najnebezpečnejším hráčom Patrik Voleský, ktorý svoju snahu napokon korunoval gólom. V 16. minúte sa presadil z vnútra šestnástky po peknej akcii Erika Lienera, keď dorazil jeho nebezpečný strelecký pokus a sám pred Ezekielom nezaváhal  - 1:0. O osem minút sa v dobrej príležitosti ocitol opäť Miloš Lačný, jeho strela po prihrávke Voleského však mierila mimo bránku hostí. Hostia si v prvom polčase vážnejšiu príležitosť nevytvorili a tak sme do kabín odchádzali s jednogólovým náskokom.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Naši chlapci kontrolovali priebeh zápasu a vytvorili si územnú prevahu, ktorú však nedokázali pretaviť do gólového konca. Postupne sa v dobrých príležitostiach ocitli Lačný, Voleský a dvakrát striedajúci Sagna, gól nám však už nebolo súdené dať. V 60. minúte sa vo výbornej príležitosti ocitol Patrik Voleský, ktorý krížnou strelou prekonal hosťujúceho brankára, lopte však cestu do siete zastavila žrď. V 80. minúte sa v šestnástke najlepšie zorientoval Sagna, jeho pohotový pokus však opäť skončil len na konštrukcii brány hostí. Výbornú príležitosť mal v závere po úniku a spätnej prihrávke Borisa Turčáka aj Matej Jakúbek, jeho strelu však zblokovala obrana hostí na roh. Hostia pohrozili v závere zo štandardných situácií, s ktorými si však naša defenzíva na čele s brankárom Jakubom Drenkom poradila. Naši chlapci sa tak po výsledku 1:0 tešili z prvého víťazstva v prebiehajúcej zimnej príprave.

FC Košice – Slavoj Trebišov 1:0 (1:0)

Gól: 16. Voleský

FC Košice: Valach – Veselý, Jakubko, Jonec, Petrák, Sovič, Jakúbek, Gladiš, Liener, Lačný, Voleský.

Náhradníci: Drenka, Mizerák, Gallovič, Pačinda, Turčák, Šindelář, Varga, Sagna.

Tréner: Anton Šoltís.

Slavoj Trebišov: Ezekiel – M. Kolesár, Špak, Matta, Sova, Ilinjo, Kovalenko, Danko, M. Novák, Sydorenko, P. Kolesár.

Náhradníci: Dlubáč, Pap, Karo, Girman, Mokoš.

Tréner: Branislav Sokoli.

Hlasy po zápase:

Anton Šoltis ( tréner FC Košice): „Každý zápas hráme na víťazstvo. V príprave je samozrejme dôležitejší herný prejav, ktorý sa musí zlepšovať. To tam dnes bolo vidieť, aj keď z pohľadu minutáže sme to opäť rozdelili na 60 ku 30 medzi chlapcov, ktorí doposiaľ hrávali menej a tých, ktorí hrali viac. Výkon bol v poriadku, potrebujeme však ešte vyššiu efektivitu a ľahkosť v zakončení. Okrem gólu sme nastrelili dvakrát tyčku a boli tam aj iné šance. Zápas splnil účel a teší nás aj prvé víťazstvo. Káder máme dostatočne široký a pred nami je ešte stále veľa zápasov, v ktorých sa môžu chlapci ukázať. Boj o fleky by mal vyvrcholiť v rámci sústredenia v Česku, kde odohráme tri stretnutia. V tíme máme skúsenú, strednú i mladú generáciu a podstatné bude, aby boli všetci zdraví. Mladí hráči naberajú skúsenosti s mužským futbalom a pre nich je dôležité, aby sa stále učili a napredovali.“