PRÍPRAVA I FC Flyeralarm Admira - FC Košice 0:1, v prvom zápase na sústredení víťazstvo nášho tímu

  • 07.02.2023
  • Vytlačiť

Tesné víťazstvo v náročnom teste proti FC Flyeralarm Admira. 

FC Košice odohral v utorok prvý  prípravný zápas počas sústredenia v Mikulove. Žlto-modrý sa stretli s Admirou v Traiskirchene. Zverenci trénera Antona Šoltisa vyhrali v dueli proti rakúskemu druholigovému klubu 0:1 (0:1).
Vo veľmi vyrovnanom zápase strelili naši chlapci rozhodujúci gól v 24. minúte. Matej Jakúbek zužitkoval výbornú prihrávku Jána Mizeráka. V pomerne tvrdom zápase plnom osobných súbojov už ďalšie góly nepadli, napriek našim dvom dobrým príležitostiam.

zdroj: flyeralarm.at

FC Flyeralarm Admira - FC Košice 0:1 (0:1)

Gól: 24. Jakúbek

FC Flyeralarm Admira : Haas,  Galle (46./Vorsager), Malicsek, Zwierschitz, Lukacevic; Rasner, Ebner (56./Schöller), Ibrahimoglu, Gattermayer (46./Puczka), Schmidt, Young.

FC Košice : Kira, Mizerák, Krivák (81./Jonec), Šindelář, Varga, Jakúbek (85./Voleský), Sovič, Gallovič, Pačinda (C), Lačný, Sagna (46./ Nafiu)

Ohlasy po zápase:

Anton Šoltis (tréner FC Košice): „Fyzický súper, účastník druhej rakúskej ligy. Bol to ťažký zápas, súper nám nedal veľa priestoru ani času. Dohrával súboje, máme aj dvoch zranených, takže z tohto pohľadu to bol veľmi náročný zápas. Ale musím chlapcov pochváliť, že sa súperovi v nasadení a súbojoch vyrovnali. Okrem gólu sme si vypracovali ešte tri príležitosti z ktorých sme mohli skórovať, súpera sme do vyloženej príležitosti nepustili. Mali tam len nejaké strely zo stredných vzdialeností, takže z tohto pohľadu môžem pochváliť našu defenzívu. Chceli sme to vzadu uhrať na nulu a to sa nám podarilo. Víťazstvo samozrejme teší, dovolím si tvrdiť, že sme boli kvalitnejším mužstvom. Ideme ďalej, zajtra nás čaká zápas proti SK Líšeň, trošku to prestriedame a šancu dostanú chlapci, ktorí toho dnes odohrali menej. “

Erik Pačinda (kapitán FC Košice): „Prvých desať minút sme sa trošku hľadali, súper na nás vybehol s agresívnym napádaním. Chvíľku nám trvalo kým sme nato zareagovali. Potom to už bol z našej strany dobrý zápas, boli sme organizovaní a vytvorili sme si aj nejaké šance. Súpera sme do vyloženej šance nepustili a zásluhou Mateja sme zápas doviedli do víťazného konca. Bola to dobrá previerka proti kvalitnému súperovi.“

Matej Jakúbek (strelec gólu FC Košice): „ Prvý zápas na sústredení, súper z inej krajiny. Čakali sme behavý, súbojový zápas čo sa aj potvrdilo. Chceli sme vstúpiť do zápasu aktívne a hlavne byť ostražití, vzadu nedostať gól a zároveň byť nebezpečný vpredu. Prvých 15 minút bolo takých oťukávacich bez väčších príležitosti na skórovanie. Neskôr sa mi podarilo streliť gól po Miziho prihrávke. Stav sa už nezmenil do konca zápasu. Je dôležité, že súpera sme nepustili do vyloženej šance a postrážili si vzadu nulu. Stále máme čo zlepšovať, tak pevne verím, že aj ďalšie zápasy na sústredení nás preveria."

Dnes sa naši chlapci predstavia proti účastníkovi druhej českej ligy - SK Líšeň. Stretnutie na ihrisku domáceho tímu sa začína o 14:00.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI