PRÍPRAVA I Druhý zápas prípravy je za nami, DAC 1904 - FC Košice 2:1

• 21.01.2023

V druhom zápase zimnej prípravy sme dnes v MOL akadémii podľahli domácemu DAC 2:1, keď sa dvoma gólmi v prvom polčase presadil Krstovič. Po polčasovej prestávke sme znížili z priameho kopu, keď sa presadil Mizerák. Tréner Anton Šoltis spravil v porovnaní so zápasom proti Nýiregyháze v základnej zostave štyri zmeny. V akcii sa objavil aj Erik Pačinda, ktorý pred týždňom oddychoval.

Napriek nepríjemnému chladu sa hralo pred početnou kulisou a tá videla veľmi kvalitný prvý polčas. Odštartovali ho príležitosti na oboch stranách, Ammar Ramadan ani Erik Pačinda však sieť nenapli. Pri tutovke nášho kapitána sa zaskvel Samuel Petráš. Do prestávky bol najnebezpečnejším hráčom Nikola Krstović, ktorý svoju snahu napokon korunoval dvomi gólmi. V 23. minúte si pekne narazil loptu s Káčerom a sám pred Kirom preloboval hosťujúceho gólmana - 1:0. O osem minút najlepší ligový strelec z uhla opečiatkoval žrď, ale v 38. min po peknej akcii zvýšil náskok domácich. Káčer prihral Ramadanovi, ten našiel v šestnástke Csóku, ktorý pripravil loptu Krstovićovi a jeho umiestnená strela skončila v ľavom dolnom rohu - 2:0. Čiernohorský útočník mal onedlho na kopačke aj hetrik, Kira však prízemný pokus stihol vyraziť.

foto zdroj: dac1904.sk

Do druhého dejstva sme išli s štyrmi striedaniami a od začiatku sa nám podarilo chytiť správny rytmus. Napriek tomu mal veľkú príležitosť domáci Ramadan, netrafil však bránku. Podobne ako o chvíľku Gallovič, ktorého hlavička skončila centimetre vedľa Petrášovej svätyne. Následne dominovali súboje a hra sa presunula medzi šestnástky, vyložených príležitostí sme sa už nedočkali. Napriek tomu sme dokázali znížiť, keď Mizerák v 78. min z priameho kopu, prekonal Veszelinova - 2:1.

Najbližšie sa naši chlapci predstavia na pôde DVTK v utorok 25.1. Stretnutie sa začína o 13:00.

DAC 1904 - FC Košice 2:1 (2:0)

Góly: 23. Krstović 1:0, 38. Krstović 2:0, 78. Mizerák 2:1

Rozhodovali: Malárik - Hegedüs, Lauer, 200 divákov

DAC: Petráš (61. Veszelinov) - Pinto (46. Kachút), Kružliak (46. Csinger), Brunetti (46. Muhamedbegovic ), Davis (46. Andzouana) - Dimun (46. Fazlagić), Káčer (46. Veselovský) - Csóka (46. Blackman), Kalmár (63. M. Szolgai), Ramadan (61. Leginus) - Krstović (46. Niarchos). Tréner: Adrian Guľa.

FC Košice: Kira (46. Valach) - Jakubko (61. Jonec), Krivák, Šindelár (71. Veselý) - Turčák (46. Gáll), Jakúbek (61. Sovič), Gallovič, Mizerák - Pačinda (71. Turčák) - Sagna (46. Voleský), Lačný (46. Leiner). Tréner: Anton Šoltis.

Ohlasy po zápase:

Erik Pačinda : "Prvý polčas sme  podľa mňa odohrali slušný. Dunajská možno držala viac loptu, ale šance na gól sme mali my. Skúšame nejaké nové veci, nie všetko si sadlo, treba na tom popracovať, aby sme v prvom kole nemali tieto nedostatky. Druhý polčas sa hral hore dole, keďže obe mužstvá prestriedali skoro všetkých hráčov. Každopádne to bola pre nás dobrá previerka."

Ján Mizerák: "Tak máme za sebou ďalší prípravný zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý nás dôkladne preveril a ukázal nám, na čom musíme ešte popracovať. Dunajská hlavne prvý polčas veľmi dobre kombinovala, agresívne nás napadala a zaslúžene išla do vedenia. Druhý polčas sme začali vyššie napádať s čim mal super evidentne problémy a prebrali sme opraty zápasu. Ak by sme niektoré situácie lepšie vyriešili, mohli sme si odviesť aj lepší výsledok."