Príchody Keresteša, Forda, Robinsona a Nováka - káder pre jarnú časť uzavretý!

  • 29.01.2020
  • Vytlačiť
Pred odchodom na sústredenie na Ukrajinu sa káder FC Košice pre jarnú časť uzavrel. Vedenie počas uplynulých dní usilovne pracovalo na vylepšení mužstva a dnes boli oficiálne predstavené štyri posily.


Po dlhých vyjednávaniach s agentom a hráčom pokračuje v FC Košice Maksym Rizie. My sme radi, že Maxo zostáva v Košiciach a že sa môže sústrediť výlučne už iba na futbal. Spolu s tým sa naskytá šanca zabojovať o angažmán v prvej lige. Maksym svojou hrou zaujal trénerov v maďarskom prvoligovom klube DVTK Miškolc, kde sa predviedol v pozitívnom svetle a môže získať miestenku pre jarnú časť v najvyššej ligovej úrovni.


O prestupe Dávida Keresteša (na fotke dole vpravo) z Bardejova sme informovali už v prvý deň prípravy. Viem, že prichádzam do klubu, ktorý funguje na dobrej úrovni. Sú tu veľmi dobrí hráči a tréneri. Chcem na sebe pracovať, stále sa zlepšovať, pomôcť tímu a klubovým cieľom,“ hovoril o svojich prvých pocitoch defenzívny záložník. Dávid má v 24 rokoch na konte už 55 zápasov vo Fortuna lige za Tatran Prešov, ďalších 74 duelov za 1. FC a takisto Partizán Bardejov v II. najvyššej súťaži. 

Žlto-modrá ofenzíva bude na jar žiariť dvomi novými menami. Prvým z nich je Angličan Samuel Ford (na fotke vľavo hore), ktorý sa presadil už aj v príprave. Odchovanec Ipswich Townu, ktorý neskôr vyrastal v akadémii West Hamu United, skóroval proti Šarišským Michaľanom, keď si sám poradil s dvojicou obrancov a potom po zemi mieril presne do siete.

„Keď prišla ponuka, okamžite som sa chcel stať súčasťou tímu. Keď som sem prišiel, tak som videl, že zázemie klubu je na vysokej úrovni. Ešte viac ma to očarilo a utvrdilo v rozhodnutí pridať sa k mužstvu,“ pochvaľovala si podmienky nová posila do útoku.

21-ročný futbalista z Britských ostrovov o sebe hovorí, že hra s loptou mu vôbec nie je cudzia. Rovnako rád si zbieha aj za obrancov súpera. Sam s West Hamom United do 23 rokov vyhral Premier League 2 Cup, za rezervu Ipswichu nastúpil už v 15 rokoch. Jeho cesta následne smerovala do Austrálie, kde pôsobil v Melbourne Sharks.

Druhou posilou do útoku pre žlto-modrých je 24-ročný Kolumbijčan Robinson Blandón Rendón (na fotke vpravo hore). „V prvom rade sa chcem poďakovať Bohu a môjmu agentovi, ktorí tento prestup umožnili. Ťažko sa to dá popísať, pretože pre každého hráča z Južnej Ameriky je to sen dostať sa do Európy a hrať tu futbal. Som veľmi šťastný a pripravený ukázať svoj talent,“ neskrýval radosť sympatický krídelník.

V troch prípravných zápasoch presvedčil trénera Mareka Fabuľu o svojich kvalitách, zatiaľ na svoj prvý gól v našom drese čaká. V doterajšej kariére hral Robinson len za kluby v Južnej a Strednej Amerike.


Do A-mužstva FC Košice prichádza mladý stredopoliar Marcel Novák (na fotke vľavo dole), ktorý bude chcieť pomôcť naplniť ambiciózne ciele klubu. 17-ročný mládežnícky reprezentant smeruje do metropoly východu na polročné hosťovanie. Marcel je odchovancom Zemplína Michalovce, jesennú časť strávil na hosťovaní v MŠK Žilina U19. Počas neho si pripísal na konto 887 súťažných minút, počas ktorých pomohol aj jedným gólom.

Marcel bude môcť hrať i za náš starší dorast, ktorý bojuje o postup do prvej dorasteneckej ligy. Aj pre trénera tímu do 19 rokov Maroša Guľvasa je to naozaj cenná posila do stredu zálohy s medzinárodnými skúsenosťami.


Ešte na začiatku zimnej prípravy sme Vás informovali o odchodoch. Mužstvo opustila trojica Sergej Pilipčuk, Mikel Albisu a Mikuláš Tóth. Všetkým odchádzajúcim hráčom ďakujeme za ich služby v drese FC Košice a prajeme im veľa šťastia do ďalšej kariéry i do osobného života.

Na hosťovanie na farmu do Giraltoviec odchádza počas jarnej časti útočník Predrag Radovanović. Naďalej však zostáva hráčom FC Košice a k tímu sa opäť pripojí na začiatku letného sústredenia.


Súhrn zimného prestupového obdobia:


Príchody: Dávid Keresteš, Samuel Ford, Robinson Blandón, Marcel Novák

Odchody: Sergej Pilipčuk, Mikel Albisu, Mikuláš Tóth (všetci traja v tíme skončili), Predrag Radovanović (hosťovanie – Giraltovce)


Výber z nášho e-shopu