E-SHOP

PREVIEW: Slovnaft Cup Bardejovská N.V - FC Košice

PREVIEW: Slovnaft Cup Bardejovská N.V - FC Košice
  • 13.08.2019
  • Vytlačiť
PREVIEW 2. kola Slovnaft Cupu 2019/20: ŠK MILENIUM 2000 Bardejovská Nová Ves vs. FC Košice

Zajtrajším dňom sa pre nás otvára 51. ročník Slovnaft Cupu. Slovenský pohár je prestížna súťaž, v ktorej si môžu tímy z nižších regionálnych súťaží zmerať sily s tými najlepšími na Slovensku.

Ide tu naozaj o veľa, veď celkový víťaz si vybojuje miestenku v predkole Európskej ligy. Našu púť v Slovnaft Cupe otvárame na pôde Bardejovskej Novej Vsi dnes (streda 14.8.2019) o 17:00.

Nedávna futbalová história

Od sezóny 2014/2015 sa ŠK MILENIUM pravidelne pohybuje v III. lige. Mužstvo, ktoré sa nachádza v bardejovskom okrese, sa v konkurencii najvyššej regionálnej súťaže umiestnilo postupne na 12., 8., 10., 13. a 12. mieste. V aktuálnej sezóne Bardejovská Nová Ves je po štyroch kolách znovu na pozícii číslo 12 vďaka štyrom bodom popri negatívnom skóre 7:8.

V minulej edícii Slovnaft Cupu sa náš súper nepredstavil. V ročníku 2017/18 sa futbalisti tohto celku nepresadili už v 2. kole, keď podľahli doma Krompachom rozdielom triedy 0:3.

Vzájomné zápasy so súperom

S Bardejovskou Novou Vsou sme sa streli v minulej sezóne v rámci III. ligy Východ. V oboch vzájomných zápasoch sme vyhrali. Najprv na pôde súpera jednoznačne pomerom 7:0 a potom doma v poslednom kole celej ligy výsledkom 3:1. Druhý zápas bol naozaj náročný, súper posilnený oproti jesennému zápasu hral o body až do záverečnej štvrťhodiny. Posledná polhodina sa dohrávala za silnej búrky, napokon so šťastným koncom pre nás.

Naša cesta Slovnaft Cupom v ročníku 2018/19

Pripomeňme si našu jazdu uplynulou sezónou. Na úvod sme zdolali mužstvá z nižších ligových súťaží. Postupne padli TJ Družstevník Odorín 0:9, Slávia TU Košice 0:3 a TJ Štart Hrabušice po výsledku 2:2 a na pokutové kopy 6:7.

Nasledovali už súperi z iného súdka. Konečne sme sa mohli ukázať aj pred vlastnými divákmi. Druholigovú Dubnicu sme porazili tesne 1:0. Koncom októbra si to odniesol aj ďalší tím z Fortuna ligy. Zlaté Moravce odchádzali domov po výsledku 1:3, o našom víťazstve rozhodli Gáll, Kis a Serečin.

Nad naše sily bol až v marci vtedajší majster Slovenska a neskorší víťaz Slovnaft Cupu – Spartak Trnava. Po výbornom zápase a bojovnom výkone sme pred 4 230 divákmi favoritovi nestačili až na penalty, v ktorých hostia zvíťazili pomerom 4:3.

Aktuálny ročník Slovnaft Cupu

Pre tento ročník bol treťoligista, rovnako ako my, vyžrebovaný priamo do 2. kola. Víťaz tohto stretnutia si zmeria sily s lepším z dvojice FK Demjata – OŠFK Šarišské Michaľany. Aj v prípade tohto duelu je výkop naplánovaný na dnešný deň o 17:00.

Ďalšie informácie o zápase

Kristián Micheľ bude viesť rozhodcovskú trojicu, na čiarach mu budú pomáhať Simeon Vass a Dávid Capik. Delegátom stretnutia a zároveň pozorovateľom rozhodcov bude Ján Špivák.

Počas týždňa plného zmien na nás nečaká nič ľahké. Stretnutie s Bardejovskou Novou Vsou bude pre domácich menším futbalovým sviatkom a je jasné, že sa ŠK MILENIUM bude snažiť o prekvapenie na úkor favorita. My ale veríme, že sa na víkendové stretnutie v Skalici naladíme víťazne.

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší! 


Výber z nášho e-shopu

Všetci spolu silnejší
  • Regnum Košice
  • Webex.digital
  • Mesto Košice