PREVIEW: MFK Skalica - FC Košice

  • 16.08.2019
  • Vytlačiť
Po odloženom zápase Slovnaft Cupu kvôli nepriaznivému počasiu odohráme v sobotu 17.8. najbližší zápas na západnom Slovensku. Presnejšie teda na Záhorí, kde nás privíta MFK Skalica. Zápas 5. kola II. ligy má výkop naplánovaný na 19:00. Skaličania svoj pohárový duel odohrali, pohodlne v ňom zvíťazili nad Malou Mačou 6:0.

Nedávna futbalová história

Po zostupe z Fortuna ligy v roku 2016 sa Skaličania v posledných troch sezónach neumiestnili na horšom, ako 3. mieste. V ročníku 2016/17 to bola práve bronzová pozícia s 58 bodmi, o sezónu neskôr to bola priečka strieborná s 62 bodmi a taktiež neúspešná baráž o postup proti Senici. Uplynulú sezónu to bolo 53 bodov a znovu 3. miesto. Už len to dáva poznať, že MFK je dlhodobo na špici II. ligy a je každoročným ašpirantom na boj o postup medzi slovenskú elitu.

Hráčsky káder

Domáci ťažia aj z toho, že sú dokonale zohraní. Pred sezónou prišli do mužstva obranca Karlík a dorastenec Frühauf, odišli Matić a Kovaľ, ktorému skončilo hosťovanie. Podobu aktuálneho kádra dali najmä zmeny pred jesennou časťou minulého ročníka.

Pokiaľ sa pozeráme na útočné hrozby, tou najväčšou je bez pochýb Roman Haša. Český kanonier je technicky skvele vybavený, je naozaj ťažké ho ubrániť. 26-ročný útočník pôsobí v Skalici od júla 2017.

Smerom do ofenzívy sú nebezpeční aj Daniel Šebesta, ktorý sa taktiež stará o veľkú porciu gólov. Spomenúť musíme aj Mareka Frimmela či Filipa Tomoviča.

Tímu velí kapitán Lukáš Opiela. 33-ročnému hráčovi pomáhajú v obrane najmä Martin Nagy, Filip Blažek, Lukáš Hlavatovič alebo Karol Karlík. V bráne Záhorákov je jednotkou Martin Junas, chrbát mu kryje Vojtech Milošovič.

Hlavným trénerom mužstva je Jozef Kostelník, asistentom trénera Pavol Majerník.

Priebeh ligovej súťaže

Ak si odmyslíme nečakanú prehru Skalice na Slovane 0:4 po vylúčení zo 45. minúty v 2. kole, tak je domáce MFK inak bodovo stopercentné. Postupne proti Skalici padol Púchov (1:0), Podbrezová (3:1) i Poprad (výhra vonku 2:1). Štyri góly strelil spomínaný Haša, po jednom si pripísali Mihajilo Popović a Filip Blažek. Skalici tak po štyroch kolách patrí štvrtá pozícia s deviatimi bodmi pri vyrovnanom skóre 6:6.

Ďalšie informácie o zápase

Posledný sobotňajší duel II. ligy bude viesť Michal Smolák. V pozícii asistentov mu budú pomáhať Dušan Štofik a Jakub Košecký. Náhradným arbitrom bude Andrej Chromý. Za delegátom stretnutia bol nominovaný Marcel Budáč, na výkon rozhodcov bude dohliadať Miroslav Makový.

Pred odchodom na západ Slovenska sa k zápasu vyjadril i náš nový hlavný tréner Marek Fabuľa.

„Skalica je niekoľkonásobne silnejšia v domácom prostredí ako inde. Dokázala to aj v posledných zápasoch. Okrem toho jedného zápasu s „béčkom“ Slovana bodovali stopercentne. Je stále ašpirant na prvú ligu, hoci možno o tom nerozprávajú. Je to top mužstvo II. ligy, má obrovskú kvalitu a my sa budeme snažiť ich niečím prekvapiť, aby sme odtiaľ neodchádzali naprázdno, pretože potrebujeme bodovať.“

Na košických futbalistov tak už definitívne čaká premiéra pod novým lodivodom. V Slovnaft Cupe to nevyšlo kvôli počasiu (duel proti Bardejovskej Novej Vsi bol odložený na stredu 28.8.), ale na Záhorí by už futbalu nemalo nič stáť v ceste. My veríme, že sa nám na horúcej pôde Skalice podarí zabojovať o cenné body.

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu