PREVIEW: KFC Komárno vs. FC Košice

  • 13.09.2019
  • Vytlačiť

Po domácej remíze so Šamorínom a pohárovom postupe v Šarišských Michaľanoch cestuje družina Mareka Fabuľu ďaleko na západné Slovensko. Zajtra, v sobotu 14.9., nás privíta na domácej pôde KFC Komárno. Udeje sa tak v rámci 9. kola II. ligy, výkop je naplánovaný na 16:00.


Nedávna futbalová história

Komárňania sa do druhej najvyššej súťaže dostali vďaka výhre v III. lige ZsFZ v ročníku 2016/2017, kedy získali 78 bodov v 36 zápasoch a skončili o sedem, respektíve osem bodov pred dvojicou ŠK LR Crystal a MŠK Púchov. V nováčikovskej sezóne v celonárodnej súťaži sa im spočiatku príliš nedarilo, avšak na jar prišla fantastická šnúra výsledkov a s ňou aj konečné 6. miesto.

V tej uplynulej KFC ešte zlepšilo svoje počínanie a skončilo piate so ziskom 46 bodov pri teraz už aktívnom skóre 48:38. Veľkú úlohu v druholigových sezónach hral kanonier Samir Nurković. Srb s obrovskými ofenzívnymi kvalitami nastrieľal za Komárno v lige v oboch ročníkoch dokopy 39 gólov.


Hráčsky káder

Práve strata Nurkovića bola najväčším zásahom do kabíny Komárna počas letnej prestávky. Cestovateľ po slovenských kluboch, ktorý začínal svoju kariéru v Košiciach, zamieril začiatkom júla do juhoafrického tímu Kaizer Chiefs. Hosťovania skončili viacerým futbalistom zo základu, spomenieme Domonkosa, Kupca, Meszárosa či Rymarenka, do Rakúska prestúpil Erik Ujlaky.

Bolo preto normálne, že sa mužstvo muselo adekvátne doplniť. Do KFC si to namierili Pinte, Slávik, Pittner, Pagáč, Šimko, Krela či Rigo, ale aj legionári Končal, Fokaidis, Bayemi i Knežević.

O pozíciu jednotky v bráne sa mal biť Slávik, minúty v komárňanskej svätyni si zatiaľ delia Leckéši s Ásványim. V defenzíve sa starajú o poriadok Pittner, Pagáč, Szalai, Varjas, Šimko či Domonkos.

V zálohe pomáhajú vypracovávať šance Končal, Rigo, Sandal, Krela, Holík alebo Dominik Ujlaky. Premieňanie prihrávok na góly majú za úlohu Pinte, ktorý je zároveň kapitán mužstva, Mikeš alebo legionári Knežević s Bayemim.

Z lavičky šéfuje hráčom Jozef Olejník, asistenta mu robí Szilárd Kantár.


Priebeh ligovej súťaže

Po 8 kolách patrí Komárnu 9. miesto so ziskom 11 bodov pri negatívnom pomere strelených a inkasovaných gólov 9:13. V uplynulých troch víkendoch získalo KFC iba jediný bod. Prv prišla prehra v Poprade po dvoch zásahoch Podtatrancov po 88. minúte, remíza doma so Skalicou po góle Pittnera, na ktorý z penalty reagoval Haša a naposledy i vysoká prehra na Liptove proti Mikulášu 1:4. Niet sa preto čomu diviť, že domáci chcú doma bodovať a uspieť.

Pri pohľade na ligových strelcov nám spočinie pohľad na jednom mene. Christian Bayemi je 20-ročný Kamerunčan, ktorý stihol napnúť siete súperov už trikrát. Okrem neho nemá Komárno viacgólových futbalistov, po jednom góle má na konte šestica hráčov vrátane troch obrancov.


Ďalšie informácie o zápase

Stretnutie 9. kola bude viesť z pozície hlavného arbitra Anton Ihring, jeho asistentmi budú Tomáš Somoláni a Branislav Hancko. Náhradným rozhodcom je Martin Ďurčo, na výkony mužov s píšťalkou a signalizačnými vlajkami bude dohliadať Pavol Šípoš. Delegátom stretnutia bude Ján Farbula.


O náročnosti zápasu v meste, ktoré hraničí s Maďarskom, sú si vedomí aj tréner Marek Fabuľa a hráč Dávid Leško.


„Zápas v Komárne bude prostredím, nasadením, niekedy až prehnaným, rovnaký, alebo podobný ako bol v Michaľanoch, takže sme veľmi radi, že sme mohli niečo také absolvovať. Pohárový zápas nám ukázal presne to, čo sme chceli. Máme ešte dva dni na to (rozhovor bol robený v stredu, pozn. red.), aby sme to vyšperkovali a dobre sa pripravili na sobotu,“ zamyslel sa lodivod A-mužstva.


„Sami sme sa presvedčili, že v II. lige je každý zápas ťažký. Určite nás v Komárne nečaká nič ľahké, musíme sa na to zodpovedne pripraviť. Verím, že tam budeme úspešní,“ zaprial si autor víťazného gólu zo súboja v Šarišských Michaľanoch.


Na štadióne v Komárne nás nečaká nič ľahké. Body potrebujú ako domáci, tak aj my. Bude to tuhý boj o víťazstvo. My veríme, že sa nám podarí konečne prelomiť nepriaznivú sériu na pôde súperov. Držte nám palce.

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI