PREVIEW I Zajtra privítame nováčika z Rače.

  • 28.10.2022
  • Vytlačiť

Októbrový program zakončíme domácim vystúpením. Naši chlapci sa predstavia na domácej pôde v KFA už v sobotu 29. októbra o 18:00 v súboji 15. kola II. ligy proti FK Rača Bratislava. Stretnutie je možné sledovať online, stream tradične prináša NikéTV.

ROZHOVOR s Michalom Jonecom  - " Verím, že domáce zápasy zvládneme."

Máme za sebou odohraných 14 kôl súťaže a našim posledným októbrovým vystúpením, ktoré nás čaká na domácej pôde, bude súboj 15. kola proti nováčikovi súťaže FK Rača Bratislava. V predchádzajúcom kole naše mužstvo nadviazalo na víťazstvo v Púchove, keď v 14. kole zvíťazilo na pôde domáceho Spartaku Myjava 1:0 po góle Sagnu. Našich chlapcov dnes čaká v poradí siedme domáce vystúpenie, hráči pod vedením trénera Antona Šoltisa sa v Košickej futbalovej aréne postupne predstavili proti Tatranu Prešov (2:1), KFC Komárno (0:0), ŠTK 1914 Šamorín (5:1), MŠK Žilina „B“ (4:1), FK Dubnica nad Váhom (1:0) a ŠK Slovan Bratislava „B“ (1:2).

Víťazstvom na Myjave tak dali naši chlapci zabudnúť na nešťastnú domácu prehru s rezervou Slovana, ktorá bola našou prvou v prebiehajúcej sezóne na domácom štadióne. Zápasom s nováčikom z Rače síce ukončíme program jesennej časti, v rámci predohrávok nás však ešte na jeseň čakajú dva zápasy. Prvým predohrávaným zápasom jarnej časti bude domáci zápas proti ďalšiemu nováčikovi súťaže - MŠK Považská Bystrica, ktorého privítame v domácom prostredí už na budúcu sobotu 5.11. o 18:00. Vrcholom jesene a zároveň posledným zápasom pred zimnou prestávkou bude najväčšie východoslovenské derby, kedy sa v sobotu 12.11. o 13:00 predstavíme na pôde nášho rivala 1. FC Tatran Prešov. Súboj v Ličartovciach bude pravdepodobne súbojom prvého s druhým a tak sa už teraz môžeme spoločne tešiť na vyvrcholenie jesene druhej ligy ako sa patrí.

Doma v sobotu privítame nováčika z Rače, čo očakávaš od tohto zápasu? „ Rača bude určite nepríjemný súper, bude asi čakať na nejaké tie rýchle brejky ako väčšina súperov, pretože málokto ku nám príde hrať s nami otvorenú partiu, takže bude to len o nás kedy dokážeme ten zápas zlomiť a doviesť ho do víťazného konca. Vieme však, že kvalita je na našej strane a je to len na nás, ako sa bude zápas vyvíjať, ale verím, že ho zvládneme.“ povedal Michal Jonec, obranca FC Košice.

Domáce zápasy hrávate pred peknými návštevami, fanúšikovia sú neraz netrpezlivý a náročný, čo by si im chcel touto cestou odkázať ? „Tak naši domáci fanúšikovia sú častokrát trošku netrpezliví a očakávajú, že každý zápas vyhráme nejakým viac gólovým rozdielom, ale v lige sú celkom nepríjemné tímy, hlavne keď proti nám príde väčšina brániť, tak nie je to vždy jednoduché streliť tie  góly.. Takže ja len verím, že nás budú podporovať aj naďalej a bude ich chodiť čo najviac a my im budeme robiť radosť hrou, ale najmä svojimi výsledkami.“ dodal na záver Michal.

FK Rača bol založený v roku 1925 pod názvom ŠK Račisdorf. Klubové farby sú červená a modrá. Od roku 1997 sa klub nazýva FK Rača, pred tým však prešiel mnohými inými názvami. Od roku 2013 hralo A-mužstvo FK Rača III. Ligu Bratislava. Každoročne sa A-mužstvo FK Rača umiestňovalo na popredných miestach v 3.Lige Bratislava. Po dvoch ročníkoch zasiahnutých pandémiou COVID-19 sa v sezóne 2021/2022 podarilo chlapcom z Rače ovládnuť súťaž a postúpiť do 2.Ligy.

Hosťom z hlavného mesta patrí po štrnástich kolách štrnásta priečka so štrnástimi bodmi. Nováčik súťaže doteraz zbiera body prevažne na domácom trávniku, v predchádzajúcom kole dokázal prekvapivo na svojom trávniku zdolať favorita stretnutia a ašpiranta na najvyššie priečky - KFC Komárno 1:0 po góle  Lörincza. Na ihriskách súperov dokázala Rača zvíťaziť doteraz iba raz, keď zvíťazila v malom bratislavskom derby nad rezervou Slovana prekvapujúco 1:0. Bilancia nášho dnešného súpera na ihriskách súperov je nasledovná : 1 víťazstvo, 2 remízy a 3 prehry.

Hlavným trénerom Rače je Richard Stražan, asistentom trénera je Martin Kadlečík. Najväčšou oporou mužstva je záložník Dominik Adam – kapitán mužstva a útočník Miroslav Antal so šiestimi gólmi tretí najlepší strelec súťaže spolu s našim Erikom Pačindom a Sagnom.

Stretnutie bude možné sledovať online, streamovať ho bude Niké.TV:

https://bit.ly/streamFCKE-RACA

Vstupenky stále k dispozícii ONLINE na: 

https://bit.ly/vstupenkyFCKE-RACA , v deň zápasu v pokladni od 17:00.

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI