PREVIEW I Zajtra o 18:00 privítame v KFA nováčika z Dolného Kubína.

  • 10.03.2023
  • Vytlačiť

Máme za sebou dve vystúpenia, program jarnej časti pokračuje našim druhým domácim vystúpením. Naši chlapci sa predstavia na domácej pôde v KFA v sobotu 11. marca o 18:00 v súboji 20. kola II. ligy proti MFK Dolný Kubín. Na jeseň sme súpera zdolali na jeho ihrisku presvedčivo 4:0. Stretnutie bude vysielať TV JOJ ŠPORT.

„Nálada v kabíne je veľmi dobrá, pozitívna, všetci sa tešíme na sobotňajší zápas a urobíme všetko preto, aby sme si získali tri body. Veríme, že podáme kvalitný výkon. Tá viera a odhodlanie tam je, takže z tohto pohľadu mám z chlapcov dobrý pocit.“ poznamenal tréner Anton Šoltis ohľadom atmosféry v našom tíme.

Na otázku ohľadom aktuálneho zdravotného stavu kádra a absencií „Po zdravotnej stránke sú všetci chlapci v poriadku, chýbať nám bude len Gallovič, ktorý si odpykáva trest za žlté karty.“ 

Opýtali sme sa aj na zajtrajšieho súpera, ktorým bude nováčik z Dolného Kubína. Aj napriek tomu, že je momentálne na poslednom mieste tabuľky, tréner očakáva náročný zápas proti súperovi, ktorý u nás nemá čo stratiť „Je to nováčik, nebude mať u nás čo stratiť. Je síce posledný, ale ich organizácia hry sa oproti jeseni zlepšila, takže očakávam, že budú hrať s nasadením a zo zabezpečenej obrany. Musíme byť trpezliví, musíme byť efektivní. Musíme sa tlačiť do šestnástky a do brány súpera, nebude to ľahký zápas, ale verím, že sa presadíme našou kvalitou.“

Hosťom z Oravy patrí po devätnástich kolách posledná šestnásta priečka so sedemnástimi bodmi. Nováčik súťaže doteraz zbiera body hlavne v domácom prostredí, kde ich získal jedenásť. V deviatich vystúpeniach na ihriskách súperov si pripísal sedem prehier a dokázal zvíťaziť na pôde nováčika FK Rača a prekvapivo aj na ihrisku Slovana „B“. Na jar sa nováčik najprv predstavil v Komárne, kde prehral až po dvoch góloch zo záveru stretnutia 0:2 a v prvom jarnom domácom vystúpení si pripísal do tabuľky jeden bod po nerozhodnom výsledku s Púchovom 2:2. Nováčik v stretnutí dvakrát viedol, ale súper z Považia dokázal vždy reagovať. Nováčikovi sa tak napriek sľubnému priebehu stretnutia nepodarilo získať potrebné tri body a odpútať sa tak z posledného miesta tabuľky.  

Bilancia nášho dnešného súpera na ihriskách súperov je nasledovná : 2 víťazstvá a 7 prehier.

Hlavným trénerom MFK Dolný Kubín  je Ján Haspra, asistentom trénera je Pavol Bača. Najlepšími strelcami mužstva sú so štyrmi gólmi útočník Jakub Sedláček a záložník Filip Kolorédy. K oporám mužstva patria aj 30- ročný kapitán mužstva Peter Sopúch a 32- ročný obranca Lukáš Lupták.

Stretnutie bude vysielať TV JOJ ŠPORT, je ho možné sledovať aj online, streamovať ho bude Niké.TV:

https://bit.ly/nikeTV_FCKE-DK

Vstupenky stále k dispozícii ONLINE na: 

https://bit.ly/vstupenkyonlineFCKE_DK , v deň zápasu v pokladni od 17:00.

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI