PREVIEW I V sobotu sa predstavíme pod Dubňom, našim súperom bude žilinské béčko.

  • 07.04.2023
  • Vytlačiť

Naši chlapci sa najbližšie predstavia na ihrisku súpera. Po domácom vysokom víťazstve 5:0 nad tímom FC Petržalka sa predstavíme v rámci 24. kola II. ligy na severe republiky, kde našim súperom bude tím MŠK Žilina „B“ – stretnutie sa odohrá v sobotu 8. apríla o 15:30. Zápas odvysiela v priamom prenose FutbalnetTV, online ho môžete sledovať na NikéTV.

Do prvého aprílového súboja na pôde súperov vstupujeme z druhého miesta tabuľky so ziskom 47 bodov pri aktívnom skóre 45:18 – žiadny iný tím nedal v lige toľko gólov ako FC Košice, zároveň sa môžeme pýšiť aj najlepšou defenzívou v súťaži. Po domácom vysokom víťazstve 5:0 nad FC Petržalka a predchádzajúcom víťazstve v Šamoríne panuje v mužstve trénera Antona Šoltisa dobrá nálada. V sobotu sa predstavíme v Žiline. Na jeseň sme v 9. kole mladíkov z MŠK zdolali presvedčivo 4:1 (0:1), naše góly strelili Pačinda, Liener a dvakrát sa presadil Jakúbek.

Dnes ešte čaká našich chlapcov tréning v domácom prostredí na umelej tráve a následne sa žlto-modrí vydajú na cestu na sever Slovenska. Aktuálne sú všetci hráči zdravotne až na menšie zranenia v poriadku. Tréner tak bude mať k dispozícii kompletný káder vrátane uzdraveného Borisa Turčáka a Matúša Kiru.

 

MŠK Žilina „B“ je pravidelným účastníkom II. ligy, v prebiehajúcom ročníku sa pohybuje v pokojných vodách tabuľky na 9. priečke s 30 bodmi a aktívnym skóre 40:39. Naposledy sa mladíci zo Žiliny predstavili na pôde KFC Komárno, ktorému podľahli tesne 0:1. V poslednom domácom zápase naopak MŠK zdolal ex fortunaligistu FK Pohronie vysoko 4:0. Napriek tomu si však zaknihoval kontumačnú prehru 0:3 kvôli administratívnej chybe, porušenie pravidla o hráčovi slovenskej národnosti mladšieho ako 21 rokov. V domácom prostredí sa zatiaľ MŠK predstavil celkovo v jedenástich zápasoch s bilanciou 6 víťazstiev, 1 remíza a 4 prehry.

Kapitánom mužstva je Dominik Šnajder, zo známych mien spomenieme Borisa Krstiča, najlepšieho strelca tímu  s 11 gólmi, ktorému patrí v poradí strelcov druhej ligy tretie miesto. Trénerom MŠK Žilina „B“ je Vladimír Veselý.

Stretnutie bude v priamom prenose vysielať televízia FutbalnetTV.

Stretnutie môžete sledovať online na: https://bit.ly/nikeTV_MSK_FCKE .

Košičania, držme našim chlapcom palce!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI