PREVIEW I V sobotu sa predstavíme na pôde nováčika z Myjavy.

  • 20.10.2022
  • Vytlačiť

Už zajtra čaká zverencov trénera Antona Šoltisa zápas 14. kola II. futbalovej ligy. V ňom sa predstavíme na trávniku druholigového nováčika Spartaka Myjava. Výkop stretnutia je naplánovaný na 17.00h a priamy prenos prinesie televízia Futbalnet.tv na svojom internetovom portáli.

ROZHOVOR s Antonom Šoltisom  - " Prehry mrzia, pozeráme sa však už len dopredu. "

Tréner Anton Šoltis na margo posledného zápasu so Slovanom "B" :Je to za nami, už sa k tomu veľmi nechcem vracať. Niečo sme si k tomu povedali s chlapcami v šatni, ale už sa pozeráme len dopredu. Je to minulosť a už to nezmeníme. Chlapcom však nemôžem vyčítať prístup ani nasadenie, herne sme nesklamali, hra mala svoju tvár, bohužiaľ nebolo nám súdené zvíťaziť. Je to šport a tentokrát mal viac športového šťastia náš súper.

Chlapci sa tak už plne koncentrujú na najbližší zápas: „Chlapcov posledné výsledky trápili, ale o to viac som počas tréningov videl odhodlanie a chuť na sebe pracovať, v tomto smere sme pracovali dobre a verím, že do zápasu už pôjdeme dobre naladení. Mrzia nás zranenia, ale aj to patrí k futbalu, takže to berieme tak ako to je. Na dlhšiu dobu nám vypadol Pavúk, rovnako nám už v jesennej časti nepomôže Mizerák a zranený je aj Magda. Ostatní chlapci by ale do zápasu mali byť v poriadku, takže verím, že okrem vykartovaného Pačindu nám už nikto chýbať nebude a pôjdeme sa na Myjavu pobiť o čo najlepší výsledok. Samozrejme, všetci si želáme víťazstvo.“

O sobotňajšom zápase na pôde nováčika : „Vieme veľmi dobre, že nás tam nič ľahké nečaká. V domácom prostredí podáva Spartak veľmi dobré výkony a body sa odtiaľ nosia len veľmi ťažko. Verím však, že sme sa na súpera dobre pripravili a keď predvedieme výkon akého sú chlapci schopní, som presvedčený, že sa domov nevrátime naprázdno. Kvalita je na našej strane.."

K posledným domácim zápasom sa už veľmi nechcel vracať ani kapitán mužstva Erik Pačinda, ktorý navyše kvôli kartám bude nášmu mužstvu na Myjave chýbať: „Tak ja osobne sa už k tým dvom prehrám nevraciam. Pohár, okej vypadlo sa po dobrom výkone. Slovan mrzí hlavne výsledok, ale už sa pozeráme na Myjavu. Bohužiaľ, sú aj takéto zápasy kedy je to herne v poriadku, ale výsledok sa nedostaví, taký je šport. Vysvetlili sme si v kabíne nejaké veci a vieme o čo na  Myjave hráme.."

K zápasu samotnému Erik dodal: „Atmosféra je v mužstve dobrá. Verím, že sme si vstúpili do svedomia a verím, že začne víťazná séria do konca jesene. Máme nejaké zranenia, plus ja mám karty, ale máme dosť široký káder a verím, že sa to na našej hre neprejaví. Myjava má slušné mužstvo, mix mladí starí, ale my sa pozeráme na náš výkon a pokiaľ budeme hrať odvážne a agresívne, plus pridáme našu kvalitu, tak sa o výsledok neobávam.“

Predstavme si teraz nášho nasledujúceho súpera – Spartak Myjava.

Domácemu Spartaku patrí po trinástich kolách ôsma priečka s osemnástimi bodmi. Mužstvo Myjavy sa doteraz predstavilo v domácom prostredí už osemkrát a na nováčika si nepočína vôbec zle, naopak na domácej pôde pravidelne zbiera body keď dokázalo zaznamenať 4 výhry, 2 remízy a len 2 prehry. Spartak postupne doma zdolal: Šamorín 1:0, MŠK Žilinu "B" 2:0, Dubnicu 3:1 a Dolný Kubín  2:1. Body si z Myjavy naopak odniesli: ŠK Slovan Bratislava "B" po víťazstve 2:1, rovnako tak Pohronie po výsledku 2:1. Remízou sa skončili zápasy proti FC Petržalka 1:1 a zápas s Považskou Bystricou 2:2. Naposledy sa Spartak predstavil doma v stredu 19. októbra v rámci Slovnaft cupu a po víťazstve 4:1 nad MFK Dolný Kubín postúpil už do osemfinále pohára. 

Domáci Myjavčania sa v poslednom 13. kole predstavili na pôde KFC Komárno, ktorému podľahli 0:2. Spartak ešte čaká dohrávka 11. kola na pôde aktuálneho lídra súťaže 1. FC Tatran Prešov, kde sa predstaví 1. novembra.

Hlavným trénerom Myjavy je Lukáš Kaplan, ktorý predtým pôsobil na lavičke MŠK Púchov. Z kádra Spartaku je najväčšou oporou Štefan Pekár, ktorý je našim fanúšikom dobre známy z pôsobenia vo Fortuna lige, ale aj v Baníku Ostrava či FK Mladá Boleslav. Vo Fortunalige sa predstavil v drese Spartaku Trnava, MFK Ružomberok a aj v drese miestneho Spartaku Myjava.

foto zdroj: Vladimír Pyxel Domen

Stretnutie bude možné sledovať na Futbalnet.tv :

https://futbalnet.tv/2liga-zapasy/2liga-20222023-14kolo-spartak-myjava-fc-kosice 

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI