PREVIEW I V sobotu opäť na súperovej pôde, derby v Humennom

  • 17.08.2022
  • Vytlačiť
Program druhej ligy nám pripravil dva zápasy na pôde súperov. Po víťazstve v Dolnom Kubíne nás tentokrát čaká východoslovenské derby proti Humennému. Stretnutie sa začína v sobotu 20. augusta o 16:30 . Proti sebe sa postavia tímy, ktoré sa v predchádzajúcom kole predstavili na ihriskách súperov, pričom ani jeden nevyšiel bodovo naprázdno. Stretnutie bude možné sledovať online, stream tradične prináša NikéTV.

Erik Pačinda pred sobotňajším duelom: ,,Musíme sa pripraviť na agresivitu súpera.“

Druhá liga pokračuje 6. kolom  a naše mužstvo  sa v sobotu predstaví na pôde Humenného , kde očakávame oveľa ťažší zápas ako v predchádzajúcom kole, aj o tom sme sa porozprávali s Matejom Jakúbekom, Erikom Pačindom a trénerom Antonom Šoltisom.

Zápas v Kubíne môžeme pokojne nazvať aj prebudením ofenzívy a zároveň potvrdením dobrej práce defenzívy. Aj o tom sme sa porozprávali s Matejom Jakúbekom: ,, Víťazstvo v Dolnom Kubíne teší, obzvlášť keď sme sa gólovo presadili viackrát a zároveň aj vzadu sme si postrážili nulu. Vyhrávať na nulu nie je jednoduché. Treba si však priznať, že súper je nováčik a ten rozdiel tam bol vidieť, takže sa nemôžeme uspokojiť.. 

V sobotu nás čaká náročnejší súper a toho si je dobre vedomý aj Matej: ,,Čaká nás ďalší zápas vonku, v Humennom, kde to bude určite náročnejšie ako naposledy. Po nedeli sme trošku zregenerovali, nálada v šatni je pozitívna, všetci sa na zápas tešíme, predsa je to ďalšie východniarske derby. O súperovi máme nejaké informácie, vieme čo môžeme od nich čakať, kde sú ich silné stránky, ale aj to čo by na nich mohlo platiť. Ešte ostáva pár dní do zápasu, tak verím že sa zodpovedne pripravíme. Verím, že aj s podporou našich fanúšikov privezieme domov body.“ 

Vysoké víťazstvo potešilo aj Erika Pačindu, zvlášť keď sa gólovo presadili aj jeho spoluhráči: ,,Jasné, tá výhra potešila, mali sme veľa šancí, som rád že sa gólovo prebudili aj iní hráči. Keďže sa chceme držať v tabuľke čo najvyššie, musí to byť o celom mužstve. Hlavné je však vyhrávať, čo sa nám aj podarilo.“  

Na sobotňajšie derby sa teší aj Erik: ,,Čaká nás ťažký zápas, derby. Nepríjemný súper, s ktorým sme sa už stretli v minulej sezóne. Ale bude to o nás ako sa nastavíme a pripravíme na zápas.“ Jedným dychom však dodáva: ,,Hlavne sa musíme pripraviť na agresivitu súpera, ak však v zápase ukážeme našu kvalitu, tak sa nemáme čoho báť.“

K zápasu v Kubíne sa ešte vrátil tréner Anton Šoltis, ale ako sám poznamenal, je to už minulosť, sústredíme sa na zápas v Humennom: ,,Zápas bol pod našou kontrolou, súper sa snažil, ale my sme mali jednoznačne kvalitu na našej strane a potvrdili sme to gólmi. Škoda, že sme nedali viac gólov mohlo to byť vyšším rozdielom, ale verím, že tie góly sme si nechali na Humenné. Myslím si, že sme si z chuti zahrali a chlapci predvádzali slušný futbal. 

O súperovi a nálade v kabíne : ,,Čaká nás ťažší zápas na pôde Humenného, ktoré sa prezentuje behavým agresívnejším futbalom, snaží sa pressovať a z následných ziskov lopty sa snažia byť nebezpeční. My budeme musieť byť tiež agresívnejší a hrať nebezpečnejšie, aby sme eliminovali silné stránky súpera. Je to východoslovenské derby a očakávam, že na nás príde pozrieť viac ľudí, že sa to potvrdí a podáme kvalitný výkon a budeme siahať na tri body. Sme favorit a chceme to potvrdiť. Chlapci mali chuť, cez týždeň pracovali v poriadku a verím, že to bude z našej strany kvalitný zápas. Všetci chlapci sú zdraví a verím, že vyberieme tých správnych chlapov, aby sme sa pobili o víťazstvo. Hráči sa na zápas tešia, tak ja verím, že odohráme kvalitný zápas a zabodujeme o body.“ 

Domácemu FK Humenné patrí po piatich odohratích kolách deviata priečka s doterajšou vyrovnanou bilanciou 2 víťazstvá, 1 remíza a 2 prehy. V poslednom kole FK remizoval na pôde Komárna 0:0. Jedno východniarske derby má už FK za sebou, keď v domácom prostredí podľahol Tatranu Prešov prekvapivo hladko 0:3.

Hlavným trénerom FK je 46-ročný Ondrej Desiatnik, ktorý posledné dve sezóny viedol trebišovský Slavoj. Kapitánom a stálicou mužstva je Erik Streňo.

Stretnutie bude možné sledovať online, streamovať ho bude Niké TV:

https://www.nike.sk/niketv/stream/41036586

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI