PREVIEW I V sobotu opäť na derby, predstavíme sa v Trebišove

  • 15.09.2022
  • Vytlačiť

Prvú tretinu súťaže uzavrieme v sobotu na pôde súpera. Po domácom víťazstve nad mladíkmi zo Žiliny nás tentokrát čaká východoslovenské derby proti Slavoju Trebišov. Stretnutie sa začína v sobotu 17. septembra o 15:30 . Proti sebe sa postavia tímy, ktoré sa v doterajšom priebehu súťaže môžu pochváliť najlepšou defenzívou, pričom oba tímy doteraz inkasovali iba osemkrát. Stretnutie bude možné sledovať online, stream tradične prináša NikéTV.

Ondrej Duda st. pred sobotňajším duelom: ,,Musíme sa pripraviť na agresivitu súpera.“

Druhá liga pokračuje 10. kolom  a naše mužstvo  sa v sobotu predstaví na pôde Trebišova, kde očakávame oveľa ťažší zápas ako v predchádzajúcom kole. Aj o tom sme sa porozprávali s asistentom trenéra Ondrejom Dudom st. a Matejom Jakúbekom.

Posledné domáce vystúpenie opäť zabrnkalo na nervy fanúšikom, ale aj asistentovi trenéra Ondrejovi Dudovi st.. Opäť sme museli otáčať výsledok, opäť v druhom polčase. Aj o tom sme sa s pánom  trenérom porozprávali,, Vyzerá to tak, že asi stále musíme prehrávať / smiech /, ale nie, vedeli s čím na nás vyrukuje súper a napriek tomu sme na ihrisku v prvom polčase vôbec neplnili to, čo sme si pred zápasom prizvukovali. My si to zatiaľ nevieme vysvetliť, tie prvé polčasy. Musíme asi stále dostať facku v podobe gólu, aby sme sa zobudili, myslím, že to je v hlavách a musíme najviac popracovať s chlapcami po mentálnej stránke. Pohľad na tabuľku síce teší, prvé miesto by mohlo chlapcov upokojiť, ale tréner Ondrej Duda tomu veľkú váhu nepripisuje: " My sa nato pozeráme skôr z dlhodobého hľadiska, máme svoje  ciele, máme svoje ambície, čiže teraz toto vôbec neriešime a nepozeráme sa na tabuľku. Naopak, skôr si myslím, že to proti nám teraz súperov vyhecuje ešte viac. "

V sobotu nás čaká náročnejší súper a toho si je dobre vedomý aj Ondrej Duda st.: ,,Čaká nás ďalší zápas vonku, v Trebišove, kde to bude určite náročnejšie. Po sobote sme trošku zregenerovali, nálada v šatni je pozitívna, všetci sa na zápas tešíme, predsa je to ďalšie východniarske derby. O súperovi máme nejaké informácie, vieme čo môžeme od nich čakať, kde sú ich silné stránky, ale aj to, čo by na nich mohlo platiť. Trebišov je dobré mužstvo s vynikajúcou defenzívou, prezentuje sa agresívnym štýlom hry, takže na toto sa budeme musieť pripraviť, ale som presvedčený, že kvalita je na našej strane . Je to len o tom ako k zápasu pristúpia naši chlapci. Verím, že aj s podporou našich fanúšikov privezieme domov body.“ 

K zápasu proti Žiline sa ešte vrátil Matej Jakúbek, autor dvoch gólov, ale ako sám poznamenal, je to už minulosť, sústredíme sa na zápas v Trebišove: ,,Zápas sme si skomplikovali sami, už sa nám to stalo viackrát, že nám nevyšiel úvod zápasu. Musíme sa do budúcnosti vyvarovať týmto výkyvom kedy podávame v každom polčase diametrálne odlišný výkon. Musíme sa snažiť streliť prvý gól, aby sme potom hrali do otvorenej obrany. Aj napriek víťazstvu vieme, že v našich výkonoch sú ešte rezervy a že je čo zlepšovať. Na druhej strane ma ale teší, že sme sa dokázali štyrikrát strelecky presadiť a naviazali sme tak na posledné vysoké domáce víťazstvo.

O súperovi a nálade v kabíne : ,,Čaká nás ťažký zápas na pôde Trebišova, vieme že nás tam nič príjemné ani ľahké nečaká. Celý týždeň sme sa však poctivo pripravovali, dobre sme potrénovali a zregenerovali, takže sme pripravení. Trebišov je mužstvo s výbornou defenzívou, ktoré sa prezentuje behavým agresívnejším futbalom. Myslím si, že máme kvalitnejšie mužstvo a verím, že keď budeme hrať našu hru a vyvarujeme sa výkyvom, budeme siahať na tri body. Sme favorit a chceme to potvrdiť. Je to derby, preto dúfam, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov a  že to bude z našej strany kvalitný zápas. “ 

Domácemu Slavoju Trebišov patrí po deviatich odohratých kolách ôsma priečka s doterajšou vyrovnanou bilanciou 3 víťazstvá, 3 remízy a 3 prehy. V poslednom kole Slavoj prehral na pôde Komárna 2:1. V domácom prostredí sa doteraz Slavoj predstavil štyrikrát, keď postupne najprv remizoval s Púchovom 0:0, s Myjavou 1:1, Považskú Bystricu zdolal 2:1 a v poslednom domácom vystúpení remizoval s Pohroním 1:1. Doma tak Slavoj doteraz neprehral, pripísal si 1 víťazsvto a 3 remízy.

Hlavným trénerom FK je 45-ročný Gergely Geri, ktorý pôsobil vo viacerých tímoch fortunaligy, naposledy v Pohroní, Seredi ale aj v Nitre. Kapitánom mužstva je Roman Begala. V mužstve pôsobia aj náš odchovanec Ervín Matta a v rámci hosťovania aj Marcel Novák. 

Stretnutie bude možné sledovať online, streamovať ho bude Niké TV:

https://bit.ly/streamFCKE-TV 

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI