PREVIEW I V sobotu na domácej pôde proti mladíkom Žiliny

  • 08.09.2022
  • Vytlačiť

Septembrový  program II. ligy nám prisúdil jediné domáce vystúpenie, čaká nás zápas proti mladíkom spod Dubňa. Naši chlapci sa predstavia na domácej pôde 10. septembra o 18:00 v súboji 9. kola II. ligy proti MŠK Žilina "B". Proti sebe sa postavia tímy, ktoré mali v minulej sezóne vyrovnanú bilanciu, keď každý zvíťazil v domácom prostredí.  Stretnutie je možné sledovať online, stream tradične prináša Niké.TV.

ROZHOVOR s Antonom Šoltisom  - " Verím, že tri body ostanú doma. "

Trénera Antona Šoltisa strata bodov v Petržalke mrzí, spolu sme sa ešte k tomuto zápasu vrátili :Ľahko darované dva body, tých 70 minút sme mali zápas pod kontrolou, prvým gólom nás Petržalka trošku znervóznila, trošku sme odišli z ihriska. Začali sme sa obávať o výsledok. Verím, že takto ľahko darované body sa už nezopakujú. Mrzí nás to, mali sme si domov odviezť všetky tri body. Verím, že sme sa z toho poučili a dúfam, že sa nám to už v ďalších zápasoch nestane, lebo máme dosť skúsené mužstvo nato, aby sme po inkasovanom góle reagovali inak a takéto zápasy doviedli do víťazného konca.

Chlapci sa však už sústredia na najbližší zápas: „ Samozrejme naša koncentrácia už smeruje k najbližšiemu zápasu. Máme nejaké drobné zranenia, sú tam nejaké otázniky, ale väčšina chlapcov je zdravých a ja verím, že do sobotňajšieho zápasu budeme kompletní. Verím, že v zápase potvrdíme dobrú náladu a nasadenie z tréningového procesu počas celého týždňa. Proti Žiline očakávame ťažký zápas, majú mladé behavé mužštvo, ktoré chce hrať futbal, prídu mladí chlapci, ktorí sa budú chcieť ukázať, nemajú čo stratiť. Budeme si nato musieť dať pozor, nesmieme im nechať priestor na kolmé prihrávky, tempo budeme chcieť určovať my, hráme doma a ja verím, že tri body ostanú doma. “

K poslednému  vystúpeniu našich chlapcov na ihrisku Petržalky sme sa vrátili spolu s Vladom Majdanom  : „Ten zápas nás veľmi mrzí, mali sme to dobre rozohrané, viedli sme 2:0. Prišli rýchle dva góly, ktoré nás stáli víťazstvo. Takéto zápasy musíme uhrať, pretože nás to môže neskôr mrzieť. Je to už však za nami a pozeráme sa dopredu, sústredíme sa už na najbližší zápas, ktorý nás čaká.“

Na sobotňajší duel má Vlado ako odchovanec Žiliny o motiváciu postarané. Máme pred sebou sobotňajší zápas proti mladíkom zo Žiliny, kde si futbalovo vyrastal, čo od tohto zápasu očakávaš?: „Očakávam kombinačný futbal z obidvoch strán. Žilina je tým známa a ani my nie sme tím, ktorý by nakopával lopty. Každopádne si myslím, že tento zápas bude o nás. Kvalita a skúsenosti sú na našej strane. Verím, že súboj proti Žilinskému béčku bude dostatočným lákadlom pre našich fanúšikov a prajem si aby sme ich potešili víťazstvom a predvednou hrou.“

Predstavme si teraz nášho nasledujúceho súpera – MŠK Žilina „B“.

Hosťom zo severu  Slovenska patrí po ôsmich kolách štrnásta priečka so siedmimi bodmi, keď postupne vonku podľahla Púchovu 1:2, rovnakým výsledkom podľahla Slovanu „B“ 1:2 v domácom prostredí, nasledovala prehra na Myjave 0:2, prvé víťazstvo si šošoni pripísali v 4.kole keď doma rozstrieľali Raču 8:3, nasledovali dve prehry , v Považskej Bystrici 2:3 a doma s Tatranom Prešov 0:4. Posledné dva zápasy mladíci zo Žiliny výsledkovo aj herne zvládli lepšie, najprv remizovali v Pohroní 2:2 a naposledy do zdolali presvedčivo Komárno 4:2.

Žilinčanom po 8. kolách patrí 14. priečka s bilanciou 2 víťazstvá , 1 remíza a 5 prehier so skóre 18:20 a siedmimi bodmi.

Hlavným trénerom Žilinskej rezervy je Vladimír Veselý, ktorý sa opiera vo veľkej miere o mladíkov zo žilinskej akadémie doplnenými hráčmi prvého mužstva. Asistentom trénera Veselého je legenda žilinského futbalu - Viktor Pečovský, rekordér v počte štartov vo fortunalige a mnohonásobný reprezentant, ktorý celú svoju kariéru spojil s klubom MŠK Žilina.

Stretnutie bude možné sledovať online, streamovať ho bude Niké.TV:

https://bit.ly/streamFCKE-MSKZILINA

Vstupenky stále k dispozícii ONLINE na: https://bit.ly/FCKE-MSK , v deň zápasu v pokladni od 17:00.

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI