PREVIEW I V nedeľu sa predstavíme na pôde KFC Komárno.

  • 01.03.2023
  • Vytlačiť

Prvú marcovú nedeľu čaká zverencov trénera Antona Šoltisa zápas 19. kola II. futbalovej ligy. V ňom sa predstavíme na trávniku tretieho tímu druholigovej tabuľky - KFC Komárno. Výkop stretnutia je naplánovaný na 14.00h a priamy prenos prinesie televízia Niké.tv na svojom internetovom portáli.

ROZHOVOR s Antonom Šoltisom  - "Čaká nás náročný súper, verím, že sa domov nevrátime naprázdno."

Tréner Anton Šoltis na margo posledného zápasu proti Pohroniu :Máme za sebou vydarený vstup do jarnej časti, podložený dobrým výkonom. Teší ma, že chlapci v zápase splnili to, čo sme od nich počas prípravy vyžadovali. Pracovali vo vysokom tempe s agresívnym napádaním súpera po strate lopty. Trošku nám ešte chýbal pokoj v zakončení, niekedy možno trošku športového šťastia, ale verím, že sme si ho nechali do ďalšieho priebehu súťaže. Víťazstvo samozrejme potešilo, ale od utorka sme sa už koncentrovali na najbližší zápas. 

Chlapci sa tak už plne koncentrujú na najbližší zápas: „Chlapcov víťazstvo samozrejme nakoplo, počas tréningov som na nich videl odhodlanie a chuť na sebe pracovať. V tomto smere sme pracovali dobre a verím, že do zápasu pôjdeme dobre naladení. Mrzí nás trest za žlté karty pre Vargu, ale o tom sme vedeli už v sobotu, máme však široký káder a verím, že sa nám ho podarí nahradiť. Okrem vykartovaného Vargu nám už nikto chýbať nebude a pôjdeme sa do Komárna pobiť o čo najlepší výsledok. Samozrejme, všetci si želáme víťazstvo.“

O nedeľňajšom zápase na pôde neobľúbeného súpera: „Vieme veľmi dobre, že nás tam nič ľahké nečaká. V domácom prostredí podáva Komárno veľmi dobré výkony a body sa odtiaľ nosia len veľmi ťažko. Verím však, že sme sa na súpera dobre pripravili a keď predvedieme výkon akého sú chlapci schopní, som presvedčený, že sa domov nevrátime naprázdno."

K poslednému domácemu zápasu sa ešte vrátil kapitán mužstva Erik Pačinda, ktorý mal dve dobré strelecké príležitosti, ale skórovať sa mu nepodarilo: „Tak ja osobne som s úvodným zápasom spokojný, potvrdili sme dobrý herný prejav z prípravy proti silným protivníkom. Nepremenené šance ma mrzeli len chvíľu, dôležité je, že sme podali dobrý výkon ako tím a je jedno komu sa podarilo skórovať. Verím, že som si niečo nechal na najbližšie zápasy."

K nedeľňajšiemu zápasu proti Komárnu Erik dodal: „Atmosféra je v mužstve dobrá. Vieme proti komu hráme, čaká nás tretie mužstvo tabuľky, súper, proti ktorému sa nám v posledných zápasoch nedarilo. Ale my sme sa počas prestávky vhodne posilnili, takže jeseň už neriešime a nepozeráme sa túto bilanciu.  Komárno má skúsené mužstvo, ale my sa pozeráme na náš výkon a pokiaľ budeme hrať odvážne a agresívne, plus pridáme našu kvalitu, tak sa o výsledok neobávam.“

Predstavme si teraz nášho nasledujúceho súpera – KFC Komárno.

Domácemu KFC patrí po osemnástich kolách tretia priečka s tridsiatimi bodmi. Mužstvo Komárna sa doteraz predstavilo v domácom prostredí už deväťkrát a na domácej pôde pravidelne zbiera body, keď dokázalo zaznamenať 5 výhier, 4 remízy a doteraz nenašlo premožiteľa. Komárno postupne doma zdolalo: Tatran 3:0, Petržalku 1:0, Trebišov 2:1, Myjavu 2:0 a Dolný Kubín rovnako  2:0. Po bode si za remízy naopak z Komárna odniesli tímy: FK Pohronie 1:1, Humenné 1:1, MŠK Púchov 1:1 a remízou sa skončil aj zápas proti Považskej Bystrici 1:1. Na jeseň sa Komárno predstavilo v KFA hneď dvakrát, najprv v rámci druhej ligy u nás remizoval KFC 0:0 a následne vo 4. kole Slovnaft cup-u zvíťazil 3:2.

Naposledy sa KFC predstavil doma v stredu 2. marca v rámci Slovnaft cupu a po prehre 0:2 proti Spartaku Trnava jeho púť ukončila vo štvrťfinále.

Hlavným trénerom Komárna je 54 ročný Mikuláš Radványi, bývalí vynikajúci ligový futbalista známy hlavne z pôsobenia v Dunajskej Strede, kde trénerskú kariéru aj začínal ako asistent trénera. Z kádra KFC je najväčšou oporou Kornel Saláta, ktorý je našim fanúšikom dobre známy z pôsobenia vo Fortuna lige, ale aj za náš národný tím, kde nazbieral 40 štartov v najcennejšom drese. 

Stretnutie je možné sledovať aj online, streamovať ho bude Niké.TV:

https://bit.ly/NIKETV_KFC-FCKE

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI