PREVIEW I V 4.kolo Slovnaft cup-u už zajtra doma proti Komárnu

  • 09.10.2022
  • Vytlačiť

Slovnaft Cup pokračuje  4. kolom, naši chlapci sa predstavia prvýkrát na domácej pôde – už zajtra, v utorok 11. októbra o 15:30 v Košickej futbalovej aréne privítame druholigistu KFC Komárno.

Po vydarenom zápase v lige, nás v rýchlom slede čaká pohárové vystúpenie na domácej pôde proti druholigistovi z Komárna. V utorok popoludní tak budeme v pozícii mierneho favorita. „Posledné dve vystúpenia nám vyšli ako herne, tak aj výsledkovo, začo sme samozrejme radi. Chlapci podali v oboch zápasoch výkony aké od nich očakávam. Čakajú nás dve domáce vystúpenia v rýchlom slede, času na prípravu bude menej, je dôležité dobre zregenerovať a pripraviť sa na zápasy hlavne mentálne. Atmosféra v kabíne je dobrá, chlapci sa na pohárový zápas tešia a urobíme všetko preto, aby sme postúpili a pritiahli do Košíc súpera zvučnejšieho mena, aby sme sa aj takto odvďačili našim skvelým fanúšikom, ktorí nás podporujú počas celej jesene. “zhrnul informácie pred duelom tréner Anton Šoltis. So súperom z Komárna máme čerstvú skúsenosť: "Čaká nás Komárno. Vieme čo od nich môžeme očakávať, musíme byť trpezliví a čakať na naše príležitosti. Zároveň musíme byť pozorní vzadu, dobre vieme, že Komárno bude hrať zo zabezpečenej defenzívy s rýchlym prechodom do brejkov. Kvalita je na našej strane a verím, že to v utorok potvrdíme aj na ihrisku." 

„Víťazstvo v Púchove a rovnako tak domáce víťazstvo s Dubnicou nás veľmi teší, ale ostávame nohami na zemi. Chceme to potvrdiť aj v nasledujúcich domácich zápasoch. Najbližšie hneď v utorok v pohári proti Komárnu. Naposledy sa tu zrodila bezgólová remíza a vieme, že podobný priebeh zápasu môžeme očakávať aj teraz. Nepredpokladám, že budú na svojej hre niečo meniť, budeme čeliť súperovi s veľmi kvalitnou defenzívou a musíme sa pokúsiť využiť každú príležitosť, ktorú si v zápase vytvoríme.“ zamyslel sa náš najskúsenejší hráč Erik Pačinda. „Pohárové zápasy berieme vážne, v tejto fáze už nemôžeme nikoho podceniť. Videli sme, že sa im posledný zápas na súperovej pôde nevydaril celkom podľa predstáv a očakávam, že si u nás budú chcieť napraviť chuť. My sa však v prvom rade sústredíme na seba a urobíme všetko preto, aby sme v utorok postúpili ďalej.“ dodal na záver Erik .

Hosťom z Komárna patrí po 12. kole tretia priečka s dvadsiatimi bodmi, keď naposledy remizovali na pôde ŠK Slovan Bratislava "B" 1:1. Naposledy sa hostia z Komárna u nás predstavili 6. augusta v 4. kole a odvážali si z Košíc bod po bezgólovej remíze 0:0.  

Hlavným trénerom KFC je Mikuláš Radványi, ktorý počas leta neprišiel o žiadneho člena základnej zostavy z minulej sezóny. Medzi hlavné opory patria stopéri Kornel Saláta (kapitán mužstva), Ladislav Szöcs, brankár Miloslav Bréda, z útočiacich hráčov zase legionári Ganbold Ganbayar či Christian Bayemi.

Foto zdroj : Šimon Pavlišin 

KFC Komárno pri prieniku do 4. kola porazilo v 2. kole TJ Družstevník Trstice na jeho trávniku 7:1, v 3. kole zvíťazili hráči Komárna na pôde TJ Družstevník Veľké Ludince 6:1. 

Naši chlapci postúpili do 4. kola po víťazstve na pôde FK Naciná Ves  4:1 a rovnako po výsledku 4:1 na pôde MFK Snina.

Stretnutie môžete sledovať online na NikéTV, link nájdete tu:

https://bit.ly/streamslovnaftcup-ke-kn  

Vstupenky si môžete zakúpiť online tu:

https://bit.ly/slovnaftcup-ke-kn 

Slovnaft cup pokračuje štvrtým kolom v utorok 11.10. o 15:30. Držte v utorok chalanom palce!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI