PREVIEW I Už zajtra nás čaká posledné vystúpenie v KFA, našim súperom bude Spartak Myjava.

  • 11.05.2023
  • Vytlačiť

Máme za sebou odohraných 28 kôl súťaže a do konca súťaže ostávajú posledné dve kolá. Našich chlapcov čaká už zajtra, v piatok 12. mája o 17:00  posledný domáci zápas v rámci 29. kola proti Spartaku Myjava. Stretnutie bude v priamom prenose vysielať televízia JOJ ŠPORT, zápas môžete sledovať aj na Niké TV.


Máme pred sebou v posledný domáci súťažný zápas. Našim súperom bude pravidelný účastník druhej ligy  – Spartak Myjava. Po dvadsiatom ôsmom  kole nám aktuálne patrí prvá priečka so ziskom 60-tich bodov. Naši chlapci aktuálne ťahajú sériu jedenástich zápasov bez prehry a na jar ešte nenašli premožiteľa. Aktuálne sa môžeme pochváliť najlepšou ofenzívou a aj defenzívou v súťaži so skóre 56:21. Dnes ešte absolvovali naši chlapci tréning v domácom prostredí na štadióne KFA . Aktuálne sú všetci hráči zdravotne v poriadku. Tréner tak bude mať k dispozícii kompletný káder.

„Očakávam náročný zápas, súper nepríde určite odovzdaný, práve naopak bez tlaku a s chuťou zahrať si futbal. Hovorím to však stále, verím nášmu mužstvu a som presvedčený, že kvalita je na našej strane. Dôležitá bude naša efektivita, určite nám pomôže ak strelíme gól v úvode stretnutia. Súperi potom predsa len musia viac otvoriť hru a to nám vyhovuje viac ako keď bránia v hlbokom obrannom bloku. Na druhej strane však musíme ostať pokojní a trpezlivý, šance si určite vypracujeme a ja verím, že sa dokážeme presadiť.“ dodal k zápasu s Myjavou kapitán mužstva Erik Pačinda.

Aktuálne patrí hosťom z Myjavy po dvadsiatich ôsmich odohratých kolách šiesta priečka so štyridsiatimi bodmi. V doterajšom priebehu súťaže  sa kopaničiarom darí viac na ihriskách súperov ako v domácom prostredí. Na ihriskách súperov si Myjavčania  pripísali do tabuľky 22 bodov, v domácom prostredí len o štyri menej- 18 bodov.

Bilancia nášho dnešného súpera na ihriskách súperov je nasledovná : 6 víťazstiev, 4 remízy a 4 prehry.

Zastupujúcim trénerom Spartaka Myjava je Volodymyr Vasylyev . Asistentom trénera je Dalibor Dubovský. Najlepším strelcom mužstva je s deviatimi gólmi útočník Štefan Pekár spolu so Stanislavom Olejníkom. K oporám mužstva patria 24 - ročný Angelo Legnani so šiestimi gólmi tretí najlepší strelec mužstva a 24 - ročný Martin Svatík.

Stretnutie môžete sledovať v priamom prenose na TV JOJ ŠPORT, streamovať ho bude aj Niké.TV.

https://bit.ly/NikeTV_FCKE-MY

Vstupenky stále k dispozícii ONLINE na:

https://fckosice.maxiticket.sk/fc-kosice-vs-spartak-myjava-2023 v deň zápasu v pokladni od 16:00.

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI