PREVIEW I Posledné domáce vystúpenie nás čaká v sobotu, privítame tím MŠK Považská Bystrica.

  • 03.11.2022
  • Vytlačiť

Novembrový program začneme posledným domácim vystúpením. Naši chlapci sa predstavia na domácej pôde v KFA v sobotu 5. novembra o 18:00 v súboji 16. kola II. ligy proti MŠK Považská Bystrica. Tímu z Považia máme čo vracať, v úvodnom kole sme mu podľahli na jeho ihrisku 1:3. Stretnutie bude vysielať TV JOJ ŠPORT.

ROZHOVOR s Erikom Pačindom: „Verím, že nás na posledný domáci zápas prídu diváci podporiť v čo najväčšom počte."

Máme za sebou odohraných 15 kôl súťaže. Jesenná časť je za nami a v rámci predohrávaných stretnutí jarnej časti bude našim posledným domácim vystúpením, ktoré nás čaká na domácej pôde, súboj 16. kola proti nováčikovi súťaže MFK Považská Bystrica. V predchádzajúcom kole naše mužstvo nadviazalo na víťazstvo na Myjave, keď v 15. kole zvíťazilo na domácej pôde nad mužstvom FK Rača 2:1 po góloch Gálla a Lienera. Našich chlapcov dnes čaká v poradí ôsme domáce vystúpenie, hráči pod vedením trénera Antona Šoltisa sa v Košickej futbalovej aréne postupne predstavili proti Tatranu Prešov (2:1), KFC Komárno (0:0), ŠTK 1914 Šamorín (5:1), MŠK Žilina „B“ (4:1), FK Dubnica nad Váhom (1:0), ŠK Slovan Bratislava „B“ (1:2) a FK Rača (2:1).

Domácim víťazstvom nad Račou tak naši chlapci nadviazali na víťazstvo na Myjave a všetci spolu veríme, že naša séria bude pokračovať aj dnes. Zápasom s nováčikom z Považskej Bystrice tak ukončíme program jesennej časti na domácom ihrisku. V rámci predohrávok nás však ešte na jeseň čaká posledný  zápas. Vrcholom jesene a zároveň posledným zápasom pred zimnou prestávkou bude najväčšie východoslovenské derby, kedy sa v sobotu 12.11. o 13:00 predstavíme na pôde nášho rivala 1. FC Tatran Prešov. 

Uplynulú sobotu zvíťazili naši chlapci na domácom ihrisku nad FK Rača a ukončili tak jesennú časť II. ligy. O našom účinkovaní počas jesene, ale aj o blížiacom sa zápase sme sa s Erikom chvíľku porozprávali. 

Erik, máme za sebou 15. kôl, jesenná časť II. ligy je za nami, ako by si ju zhodnotil z tvojho pohľadu?„Tak zatiaľ po tých pätnástich kolách, čo sa týka postavenia v tabuľke sme spokojní, keďže sme sa chceli držať hore. Verím, že aj posledné dve kolá na jeseň sa tam udržíme. Samozrejme odohrali sme niektoré zápasy lepšie, niektoré nám nevyšli výsledkovo a niektoré ani herne. Je to však už za nami a musíme sa sústrediť na zvyšné duely. Myslím si však, že na to akou obmenou kádra sme prešli v lete, to môžeme hodnotiť pozitívne, samozrejme za predpokladu, že zvládneme najbližšie zápasy. Čo sa týka celkovo hry. Z môjho pohľadu nato, že prišlo veľa nových hráčov, tak isto tréneri, je stále čo zlepšovať a verím tomu, že na jar budeme ešte silnejší.“

Zápasom s Považskou Bystricou ukončíme sériu troch zápasov proti nováčikom súťaže, ako vnímaš očakávania fanúšikov kedy sa nič iné ako víťazstvo neočakáva?„Chceme byť v tabuľke hore a preto musíme zbierať body v každom zápase. Je jedno proti komu hráme, či je to nováčik, alebo iný súper. Na tlak od fanúšikov som zvyknutý, hráme za Košice a s tým musí každý, kto tu hrá, počítať.“

Predpokladám, že očakávaš rovnaký priebeh zápasu ako proti Rači, to znamená súboj s pozornou defenzívou súpera?„Považská je iný súper ako Rača, hrajú viac ofenzívne o čom svedčí aj ich počet strelených gólov a postavenie v tabuľke. Platí však to čo som už povedal, zápas bude taký, aký si ho urobíme. Verím, že nás na posledný domáci zápas prídu diváci podporiť v čo najväčšom počte a že sa im odvďačíme troma bodmi a peknou hrou.“

Hosťom z Považia patrí po pätnástich kolách deviata priečka s devätnástimi bodmi. Nováčik súťaže doteraz zbiera body prevažne na domácom trávniku, v predchádzajúcom kole však dokázal prekvapivo remizovať na pôde jedného z favoritov súťaže KFC Komárno 2:2. Na ihriskách súperov dokázala Považská Bystrica zvíťaziť doteraz iba raz, keď v 8. kole na pôde MŠK Púchov vyhrala v považskom derby prekvapujúco 2:1.

Bilancia nášho dnešného súpera na ihriskách súperov je nasledovná : 1 víťazstvo, 2 remízy a 4 prehry.

Hlavným trénerom MŠK je Peter Jakuš, asistentom trénera je Alexander Homér. Najväčšou oporou mužstva je kapitán Robert Demjan a  útočníci Marek Zuziak s piatimi gólmi najlepší strelec mužstva spolu s Ondrejom Hapalom, ktorý zaznamenal štyri góly.

Stretnutie bude vysielať TV JOJ ŠPORT,je ho možné sledovať aj online, streamovať ho bude Niké.TV:

https://bit.ly/streamFCKE-PB

Vstupenky stále k dispozícii ONLINE na: 

https://bit.ly/vstupenkyFCKE-PB , v deň zápasu v pokladni od 17:00.

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI