PREVIEW I Októbrový program zahájime doma zápasom proti FK Dubnica

  • 29.09.2022
  • Vytlačiť

Októbrový  program II. ligy nám prisúdil dve domáce vystúpenia, prvé nás čaká proti tímu z Považia. Naši chlapci sa predstavia na domácej pôde 1. októbra o 18:00 v súboji 11. kola II. ligy proti FK Dubnica nad Váhom. Proti sebe sa postavia tímy, ktoré mali v minulej sezóne vyrovnanú bilanciu, keď každý zvíťazil v domácom prostredí.  Stretnutie je možné sledovať online, stream tradične prináša Niké.TV.

ROZHOVOR s Ondrejom Dudom st.  - " Počas prestávky sme si vyčistili hlavy, verím, že tri body ostanú doma. "

Asistent trénera Ondrej Duda st. na margo reprezentačnej prestávky a voľného víkendu :V stredu sme odohrali pohárový zápas v Snine, ktorý sme zvládli na veľmi ťažkom teréne k našej spokojnosti. Aj z tohto dôvodu sme využili víkendové voľno na regeneráciu a doliečenie zranených hráčov, ktorí už budú k dispozícii. Počas voľna sme sa sústredili hlavne na mentálne nastavenie chlapcov, pretože sme presvedčení, že náš najväčší problém je  práve tam. Chlapci absolvovali tréningy s mentálnym koučom, mali sme spoločné teambuildingové aktivity, zahrali sme si volejbal a celkovo sme si vyčistili hlavy.

Chlapci sa však už sústredia na najbližší zápas: „Ako som už spomínal, všetci chlapci sa dali zdravotne do poriadku, sú pripravení a nastavení na najbližší zápas. Všetci vieme o čo hráme a myslím si, že aj chlapci sú už takto nastavení, uvedomujeme si, že je to pre nás veľmi dôležitý zápas. Čo sa týka samotného zápasu, Dubnica je technické, behavé mužstvo, takže očakávam otvorenejší futbal a jednoznačne ideme za víťazstvom, tak ako v každom zápase. “

K poslednému  vystúpeniu našich chlapcov na ihrisku Sniny sme sa vrátili spolu s Erikom Lienerom : „V prvom rade nás teší postup do ďaľšieho kola Slovnaft cupu. Hralo sa na ťažkom teréne pre dobrou kulisou, domáci nám nič nedarovali zadarmo, ale svojou kvalitou sme zápas zvládli, tak ako sme si všetci v mužstve priali. Aspoň takto sme sa chceli revanšovať fanúšikom za nevydarený zápas v Trebišove. “

Na sobotňajší duel má Erik ako odchovanec Dubnice o motiváciu postarané. Máme pred sebou sobotňajší zápas proti Dubnici, kde si futbalovo vyrastal, čo od tohto zápasu očakávaš?: „Beriem tento zápas ako každý iný. Každý chceme vyhrať a ja verím, že v sobotu ostanú tri body doma. Ako som už spomínal, v Dubnici sa toho veľa pomenilo. Určite si ich ešte podrobne rozoberieme, ale bude to predovšetkým o nás. Kvalita a skúsenosti sú na našej strane.

Predstavme si teraz nášho nasledujúceho súpera – FK Dubnica nad Váhom.

Hosťom z Považia patrí po desiatich kolách dvanásta priečka so jedenástimi bodmi. Mužstvo Dubnice malo vynikajúci vstup do súťaže, keď napriek úvodnej prehre v domácom prostredí so Slavojom Trebišov 0:1, zaznamenalo tri výhry v rade – doma zdolalo nováčika MFK Dolný Kubín 3:0, nasledovala výhra na pôde Púchova 2:1 a domáce víťazstvo s rezervou Slovana 3:0. Následne sa nášmu dnešnému súperovi až tak nedarilo, nasledovala prehra na pôde Myjavy 1:3, domáca remíza s Račou 1:1, prehry v Považskej Bystrici 1:2 a doma s 1. FC Tatran Prešov 0:3 – po ôsmom kole tak na lavičke skončil írsky tréner Andy Smith, nasledovala remíza na pôde Pohronia 1:1 a opäť domáca prehra s KFC Komárno 0:2.V posledných štyroch zápasoch získala Dubnica iba bod. V minulej sezóne sme s našim súperom mali vyrovnanú bilanciu, na jeseň sme Dubnici podľahli na jej pôde 1:0 a na jar sme doma zvíťazili 2:0. Mužstvo Dubnice skončilo v uplynulej sezóne na jedenástej priečke so ziskom 31 bodov.

Hlavným trénerom Dubnice je od 9. kola skúsený Čech Bohumil Pánik, ktorý pôsobil na lavičke viacerých českých prvoligových tímov – FC Zlín , Baník Ostrava , Sigma Olomouc, ale aj u našich severných susedov v Poľsku – Lech Poznaň. Naposledy pôsobil na lavičke MFK Karviná.

Stretnutie bude možné sledovať online, streamovať ho bude Niké.TV:

https://bit.ly/streamFCKE-DN

Vstupenky stále k dispozícii ONLINE na: https://bit.ly/vstupenky-fcke-dn  , v deň zápasu v pokladni od 17:00.

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI