PREVIEW I Marcový program zakončíme vonku, naším súperom bude FC ŠTK 1904 Šamorín.

  • 23.03.2023
  • Vytlačiť

Naši chlapci sa najbližšie predstavia na ihrisku súpera. Po domácej remíze 1:1 s Humenným sa predstavíme v rámci 22. kola II. ligy na juhu republiky, kde našim súperom bude tím FC ŠTK 1914 Šamorín – stretnutie sa odohrá v nedeľu 26. marca o 13:00. Zápas odvysiela v priamom prenose televízia JOJ ŠPORT, online ho môžete sledovať na NikéTV.

Do posledného marcového súboja vstupujeme z druhého miesta tabuľky so ziskom 41 bodov pri aktívnom skóre 39:18 – žiadny iný tím okrem juniorov Žiliny nedal v lige toľko gólov ako FC Košice. Po domácej nečakanej remíze s Humenným sa už naši chlapci plne koncentrujú na zápas v Šamoríne. Na jeseň sme v 7. kole FC ŠTK zdolali presvedčivo 5:1 (1:1), naše góly strelili Pačinda a štyrikrát sa presadil Landing Sagna.

V sobotu ešte čaká našich chlapcov tréning v domácom prostredí a následne sa žlto-modrí vydajú na dlhú cestu na juh Slovenska. Aktuálne sú všetci hráči, zverenci trénera Šoltisa zdravotne až na menšie zranenia v poriadku. Kvôli piatim žltým kartám s našou výpravou neodcestuje Ján Mizerák a kvôli reprezentačným povinnostiam bude chýbať aj Jakub Jakubko, ktorý je na zraze reprezentácie U21. 

FC ŠTK 1914 Šamorín je pravidelným účastníkom II. ligy, v prebiehajúcom ročníku sa pohybuje v pokojných vodách tabuľky na 7. priečke s 30 bodmi a so skóre 30:33. ŠTK stráca dva body na dvojicu Slovan „B“ – Myjava, na druhej strane má desaťbodový náskok na zónu zostupu. V uplynulom 21. kole sa ŠTK predstavil na pôde KFC Komárno a v regionálnom derby podľahol svojmu rivalovi hladko 0:3. V poslednom domácom zápase naopak ŠTK zdolal ex fortunaligistu FK Pohronie vysoko 4:0. V domácom prostredí sa zatiaľ FC ŠTK predstavil celkovo v desiatich zápasoch s bilanciou 5 víťazstiev, 2 remízy a 3 prehry.

Kapitánom mužstva je Péter Nagy, zo známych mien spomenieme Juraja Pančíka, Argentínčana Alda Báeza či najlepšieho strelca tímu Lukáša Szabóa so 7 gólmi. Kvôli kartám nebude môcť nastúpiť  Marič-Bjekič. Trénerom FC ŠTK 1914 je Juraj Ančic.

Stretnutie bude v priamom prenose vysielať televízia JOJ ŠPORT.

Stretnutie môžete sledovať online na: https://bit.ly/nikeTV_STK1914-FCKE .

Košičania, držme našim chlapcom palce!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI