PREVIEW I August zakončíme šlágrom kola doma so Šamorínom

  • 24.08.2022
  • Vytlačiť

Augustový program ukončíme domácim vystúpením, čaká nás šláger kola. Hráči FC Košice zakončia august na domácej pôde 27. augusta o 18:00 v súboji 7. kola II. ligy proti ŠTK 1914 Šamorín. Proti sebe sa postavia tímy, ktoré sa po úvodných šiestich kolách usadili na druhom a treťom mieste tabuľky.  Stretnutie je možné sledovať online, stream tradične prináša Niké.TV.

ROZHOVOR S ONDREJOM DUDOM st. - " Som optimista, chlapci pochopili našu filozofiu. "

Pán tréner , máme za sebou pätinu súťaže , po trochu nečakanej prehre u nováčika ťaháme šnúru piatich zápasov bez prehry, spokojnosť?Poviem otvorene, že spokojní nie sme, očakávali sme o tri-štyri body viac, ale hlavne nie sme spokojní s herným prejavom mužstva minimálne v troch zápasoch. Samozrejme, sme radi, že sme neprehrali päť zápasov po sebe, na druhej strane ma však mrzia spomínané bodové straty.

Doteraz sme sa predstavili doma len dvakrát, aj z tohto hľadiska musí byt pohľad na tabuľku uspokojivý:„ Budem sa opakovať, ale k úplnej spokojnosti nám tri-štyri body chýbajú. Áno, sme momentálne na treťom mieste, ale aj napriek bodom získaním na ihriskách súperov naše ambície smerujú vyššie. To, že sme hrali doma iba dvakrát vnímame ako fakt, rozhodol o tom žreb, uvidíme či to bude pre nás na jar v obrátenom garde výhoda. 

Čo vás v doterajšom priebehu súťaže najviac potešilo a naopak čo sklamalo?: „ V prvom rade ma potešil prístup a nasadenie chlapcov, museli sme si na seba zo začiatku vzájomne zvyknúť, to všetko nejakú dobu trvá, ale myslím si, že chlapci už pochopili našu filozofiu a som presvedčený, že sa to čoskoro prejaví aj v samotných zápasoch. Ako som už spomínal, sklamali ma niektoré zápasy, nielen výsledkovo ale aj celkovým herným prejavom, s tým súvisia aj spomínané bodové straty. Je to už však za nami a pozeráme sa dopredu a tam som aj vzhľadom na prístup k povinnostiam a nasadeniu chlapcov v zápasoch, optimista.“

Na sobotňajší duel sme sa opýtali Jána Kriváka. Máme pred sebou sobotňajší šláger druhej ligy, predstavia sa proti sebe druhý a tretí tím tabuľky , čo od tohto zápasu očakávaš?: „ V prvom rade očakávam ťažký zápas, Šamorín zatiaľ potvrdzuje postavenie z minulej sezóny a prezentuje sa kvalitným herným prejavom. Myslím si, že môžeme očakávať podobný priebeh zápasu ako s Komárnom. Budeme musieť byť trpezlivý a verím, že sa dokážeme presadiť. Verím, že súboj druhého s tretím bude dostatočným lákadlom pre našich fanúšikov a prajem si aby sme ich potešili víťazstvom a predvednou hrou.“

Hosťom zo Šamorína patrí po šiestich odohratých kolách druhá priečka s trinástimi bodmi, keď sú len o skóre za prekvapivo vedúcim Púchovom. Na ihriskách súperov sa doteraz mužstvo z juhu Slovenska predstavilo trikrát a po výsledkoch - prehra na Myjave 0:1, víťazstvo v Považskej Bystrici 3:2 a remíza v Pohroní 2:2, má vyrovnanú bilanciu 1 víťazstvo - 1 remíza a 1 prehra. Na domácom ihrisku majú naši hostia zatiaľ 100% bilanciu, keď zvíťazili vo všetkých troch domácich vystúpeniach, keď postupne zdolali Raču 3:1, Prešov 3:0 a naposledy Komárno 1:0. 

Hlavným trénerom ŠTK 1914 je Michal Kuruc, ktorý nedisponuje s výnimkou Alda Omara Baéza žiadnymi výraznými individualitami, ale jeho tím sa vyznačuje kolektívnym výkonom s precíznou defenzívou a vysokou efektivitou v útoku , dvanásť gólov je vynikajúca vizitka ofenzívnych hráčov - 2. najproduktívnejšie mužstvo 2. ligy. Medzi hlavné opory patria spomínaný stredopoliar Aldo Omar Baéz , obranca Henry Franck Bahi , brankár Samuel Petráš a z útočníkov najlepší strelec mužstva Bálint Csóka.

Stretnutie bude možné sledovať online, streamovať ho bude Niké.TV:

https://www.nike.sk/niketv/stream/41036598

Vstupenky stále k dispozícii ONLINE na: https://bit.ly/vstupenkyonline ,v deň zápasu v pokladni od 17:00.

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI