PREVIEW: FC Košice vs. ŠK MILENIUM 2000 Bardejovská Nová Ves

  • 15.06.2019
  • Vytlačiť
PREVIEW: FC Košice vs. ŠK MILENIUM 2000 Bardejovská Nová Ves

Posledné kolo, posledný víkend a posledný tím, ktorému budeme tento ročník čeliť. Prečítajte si tie najpodstatnejšie informácie o našom súperovi, ktorého privítame na domácej pôde túto nedeľu od 17:00.


Stručne z nášho tábora


Ako sme už v úvode naznačili, súbojom s Bardejovskou Novou Vsou sa lúčime s účinkovaním v III. lige Východ, pričom nám stále ide aj o rekordy. Nezdolané zostávajú míľniky v počte získaných bodov a strelených gólov. Na ich prekonanie potrebujeme vyhrať a streliť aspoň dva góly. Patriť nám môže aj rekord s najmenej inkasovanými gólmi za sezónu – aktuálne ich máme na konte 8, rekordérom je Slavoj Trebišov – vo svojej najlepšej sezóne ich dostal 11.

Tréner Miroslav Sovič bol loviť vo vodách nášho dorastu. Starší dorastenci už definitívne skončia vo svojej lige na druhom mieste, zajtra od 10:00 v Barci uzavrú svoju sezónu proti Spišskej Novej Vsi. Je pravdepodobné, že tí najlepší hráči z tohto výberu si proti Spišiakom už nezahrajú, nakoľko na nich môže čakať nominácia do zápasu mužov proti Bardejovskej Novej Vsi.


Predstavujeme: ŠK MILENIUM 2000 Bardejovská Nová Ves


Nedávna futbalová história


Od sezóny 2014/2015 sa ŠK MILENIUM pravidelne pohybuje v III. lige. Mužstvo, ktoré sa nachádza v bardejovskom okrese, sa v konkurencii najvyššej regionálnej súťaže umiestnilo postupne na 12., 8., 10. a 13. mieste. V najúspešnejšom ročníku získala Bardejovská Nová Ves 39 bodov pri pozitívnom skóre 49:42. V prebiehajúcej sezóne tento rekord určite neprekoná.


Aktuálna sezóna


Pred posledným kolom súťaže drží Bardejovská Nová Ves 10. pozíciu. Stred tabuľky je veľmi vyrovnaný, veď náš záverečný protivník stráca na ôsmu priečku Giraltoviec len dva body, na trináste Krompachy má k dobru body tri. Za 25 duelov získalo ŠK 29 bodov, pomer strelených a inkasovaných gólov je však výrazne negatívny – 43:60.


Najlepší strelci: Šimon Stachura – 8 gólov, Róbert Ľalík – 6 gólov, Adam Gduľa a Ľubomír Pangrác – Piter (obaja po 5 gólov).


Forma v posledných zápasoch


Vzhľadom na pozíciu v tabuľke sa ŠK podarilo zdolať troch veľkých favoritov po sebe. Začneme 27. kolom, kedy Bardejov doma privítal Humenné. Po bezgólovom prvom polčase prišli štyri minúty, ktoré priniesli tri zásahy do čierneho. Načal to Pangrác - Piter zo štandardky, za FK reagoval náš bývalý hráč Filip Serečin, aby v 54. minúte zabezpečil tri body domácim z penalty Adam Gduľa.


1. júna nasledovalo ďalšie víťazstvo, konkrétne v Spišskej Novej Vsi. Domáce FK NOVES prehralo po výsledku 1:2, víťazný gól si pripísal hosťujúci Gabriel Pisarik.


V uplynulom kole si Novomešťania z Bardejova pripočítali na konto domáci triumf nad druhým mančaftom tabuľky – Vranovom nad Topľou. Na konci úvodnej hodiny hry uzatváral na konečných 4:2 Pangrác - Piter, ktorý v ŠK MILENIUM 2000 hosťuje z druholigového Bardejova.Vzájomný zápas zo sezóny 2018/19


28. októbra minulého roka sledovalo 150 divákov na ihrisku súpera one-man show v podaní Olega Vyshnevskyiho v 15. kole TIPOS III. ligy Východ. V rozpätí 7. až 36. minúty sa ukrajinský bombardér trafil do siete brankára Mašleja štyrikrát, do polčasu naňho naviazal aj Boris Gáll. Po zmene strán Vyshnevskyi úplne „nevychladol“, pridal ešte dva góly, čím ukončil priebeh duelu s výsledkom 0:7 v prospech FC Košice.


Zostavy:


ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves: Mašlej – Sosňak, Kyjak (C), Tuch, Macečko (46. P. Pillár), Š. Stachura, Pangrác - Piter, Babej (66. Valkučák), Šott (76. M. Pillár), Vasiliak (1. Imrich), Piľar


FC Košice: Tkáč – Dobias (C), Kis (54. Rizie), Urban (61. Lesniak), Trebuňák, Gáll (54. L. Ristovski), Serečin (54. Bavoľár), Hazrolli, Vancák (54. Šemrák), Vyshnevskyi, Pilipčuk


Žlté karty: Pangrác Piter, M. Pillár – Rizie, Dobias.


Góly: 7., 16., 32., 36., 49. a 77. Vyshnevskyi, 44. Gáll.


Rozhodovali: Ličko – Ruščanský, Jurášek.


Diváci: 150.


Na záver tohto preview Vás srdečne pozývame na definitívnu rozlúčku s III. ligou. Náš protivník je vo výbornej forme, z posledných troch meraní síl proti favoritom vyťažil maximum. V metropole východu sa proti postupujúcemu tímu do národnej súťaže bude chcieť znovu vytiahnuť. Nám ale ide o rekordy a víťazné „Adieu!“ s touto súťažou. Rozhodne tak bude o čo hrať a aj sa na čo pozerať!


Príďte v nedeľu povzbudiť žlto-modrý tím, výkop stretnutia je naplánovaný na 17:00.


Tešíme sa na Vás!


Výber z nášho e-shopu