PREVIEW 7.kolo: MFK Tatran L.Mikuláš - FC Košice

  • 30.08.2019
  • Vytlačiť
Po domácom víťazstve v lige nad Žilinou „B“ 1:0 a jasnom triumfe v Slovnaft Cupe proti Bardejovskej Novej Vsi 9:0 cestujeme na stredné Slovensko. Konkrétne do Liptovského Mikuláša, kde sa zajtra, v sobotu 31.8., stretneme s domácim Tatranom. Výkop 7. kola II. ligy je naplánovaný na 16:30.

Nedávna futbalová história

MFK Tatran je ďalším z celkov, ktoré už neodmysliteľne patria k II. lige. V sezónach 2016/17 (súťaž bola vtedy ešte rozdelená na Západ a Východ) a 2017/18 sa Liptáci umiestnili na nižších pozíciách, konkrétne na 10. a 11. mieste. Získali vtedy 45, respektíve 36 bodov. Uplynulý ročník bol ale Tatran jedným z najväčších prekvapení. Po jesennej časti bol Liptovský Mikuláš reálne v hre o postup, na jar sa sériou horších výsledkov prepadol až na konečnú 4. priečku pri zisku 50 bodov a skóre 56:41. Od postupujúceho Pohronia delilo MFK jedenásť bodov.

Hráčsky káder

Po uplynulej sezóne Liptáci prišli o pár dôležitých mien. V klube skončili dvojičky Dragan a Slobodan Andrićovci, ktorí si to namierili do Popradu, respektíve do Lipian. Hosťovania skončili Richardovi Bartošovi, ale už aj nášmu Samuelovi Kucovi. Práve po hosťovaní sa do klubu nastálo pridali Rastislav Václavík zo Žiliny a Richard Bartoš zo Serede. Medzi dôležité príchody môžeme označiť aj Adama Krčíka zo Znojma, hosťovanie Richarda Nemeguta z Bardejova či Marka Lukáča z Popradu.

Jednotkou v bráne je dlhodobo Patrik Gábriš, chrbát mu kryje dvojica Matúš Mikušiak a ďalší nový člen tímu Jakub Slaniniak.

V obrane sa Liptáci spoliehajú na mená ako Dušan Kucharčík (ktorý je zároveň kapitánom mužstva), Ivan Lišivka, Denis Čery, Michal Janec či Richard Nemergut.

Stred poľa majú na starosti Tomáš Staš, Ivan Kotora, Tomáš Gerát alebo Richard Bartoš. V útoku sa o prekonanie brankárov snaží Ľuboslav Laura a taktiež spomínaný Marko Lukáč.

Hlavným trénerom Liptovského Mikuláša je Štefan Zaťko, asistentom je Tomáš Hvostik.

Priebeh ligovej súťaže

Posledné tri kolá priniesli Liptovskému Mikulášu jeden bod. O ten sa postaral zásahom do čierneho Laura na pôde Skalice, s ktorou Tatran remizoval 1:1. Predtým MFK doma prehralo s Popradom 0:2, v Podbrezovej dostalo na cestu domov štyri góly a žiaden nedalo. Celkovo majú zverenci Štefana Zaťka na konte 7 bodov pri negatívnom skóre 5:10, stačí to na aktuálnu 9. pozíciu. Č

Pohľad na strelcov Liptákov je nasledovný. V prebiehajúcom ročníku zaknihovala po dva góly dvojica Laura – Staš, jeden gól má na konte Richard Nemergut.

Ďalšie informácie o zápase

Stretnutie bude viesť z pozície hlavného rozhodcu Bálint Kišš, asistovať mu budú Pavel Jánošík a Simeon Vass. Náhradným rozhodcom bude Tomáš Marsal, pozorovateľom rozhodcov zase Ľubomír Suchý. Za delegáta zápasu bol zvolený Milan Lônčík.

Už tradične vám prinášame aj názory z nášho tábora. Čo očakáva od tohto duelu náš hlavný tréner Marek Fabuľa?

„Mikuláš je veľmi dobré druholigové mužstvo, veľmi silné. My očakávame, že naša hra bude mať stále dvíhajúcu krivku a že sa dokážeme zase o ten jeden krôčik posunúť aj výkonom vyššie.“

Náš najbližší ligový súper z Liptovského Mikuláša cez týždeň pohár nehral. Bude to pre nás výhodou alebo skôr nevýhodou?

„Ja momentálne neriešim, či to je pre nich výhoda, alebo nie. Pre nás je to výhoda. Sme radi, že sme takýto zápas v tomto období odohrali, a že nám pomôže k tomu, aby sme sa ešte lepšie pripravili na sobotu.“

Pred sobotou sme vyspovedali aj kapitána FC Košice z posledného merania síl - Františka Pavúka:

„Tá II. liga je veľmi vyrovnaná a tie tímy, či sa už jedná o prvú, alebo druhú polovicu, tak sú naozaj veľmi vyrovnané. Či už hrá prvý s dvanástym, alebo hrá šiesty so siedmym, stále je to vyrovnané. Aj preto sú niekedy takéto výsledky aké sú. Všetko je otvorené. Ja verím, že to, čo teraz nacvičujeme, aj to, ako sa pripravujeme, že nám to vyjde a odnesieme si nejaké bodíky domov.“

Do Liptovského Mikuláša sa chystá na výjazd opäť košická skupina fanúšikov. V Poprade naši priaznivci vytvorili dokonalú, priam domácu atmosféru. Veríme, že niečo podobné zažijeme aj zajtra. Stretnutie sa začína o 16:30. Držte nám palce!


Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI