PREVIEW 3. kolo - 2019/2020: FK Poprad - FC Košice

  • 02.08.2019
  • Vytlačiť
Ligová súťaž je už naplno rozbehnutá a na nás čaká druhý duel na ihrisku súpera. Zajtra, v sobotu 3.8. od 19:00, sa predstavíme na pôde jedného z favoritov a ašpirantov na postup do Fortuna ligy. Pokračujeme v sérii východniarskych stretnutí, v 3. kole nás v NTC privíta FK Poprad.

Nedávna futbalová história

Je to paradoxné, avšak ešte v ročníku 2016/17 bojovali Popradčania vôbec o udržanie sa v druhej najvyššej súťaži. V systéme, kedy sa druhá liga hrala na skupiny Západ a Východ, si Poprad musel vybojovať miestenku v baráži o záchranu proti „béčku“ Trnavy, kde dominante vyhral. Následné dva roky však už fanúšikom pod Tatrami priniesli väčšiu radosť. O sezónu neskôr Poprad skončil na tretej priečke s 52 bodmi za vedúcou Sereďou a Skalicou. Odstup na tieto dva tímy bol síce markantný (14, respektíve 10 bodov), ale Popradčania boli jedným z prekvapení ročníka. V tom minulom sa už s FK počítalo ako s tímom, ktorý by sa mal pobiť o postup. Tak aj bolo, Popradčania mohutne finišovali, napokon im to stačilo „len“ na druhé miesto so ziskom 58 bodov pri skóre 52:36, za Pohroním zaostali o tri body. V baráži o postup do Fortuna ligy najprv doma zvíťazili nad Trenčínom 2:0, avšak v odvete prehrali 1:4, čo znamenalo ich ďalšie pokračovanie len v II. lige.

Priebeh letnej prípravy

Jedným očkom sa pozrieme aj na to, ako sa nášmu súperovi darilo v letnej príprave. Hiszpania AFE, Lipany, Karviná a Šarišské Michaľany, tieto tímy Popradu podľahli. Z víťazstva nad druholigistom sa naopak tešili Stal Mielec, maďarské DVTK a Opava. V úvode prípravy sa zrodila aj remíza s Michalovcami pomerom 1:1.

Hráčsky káder

Veľkou stratou je odchod skúseného Stanislava Šestáka, ktorý Popradu výrazne pomáhal počas posledných rokoch na hrote útoku. Spod Tatier sa porúčali aj ďalší členovia zostavy ako Jakub Hric, Štefan Holiš a Vladislav Palša, ktorý ukončil kariéru.

Na ich miesto prišli mladí 17-roční mladíci Oliver Luterán a Stanislav Olejník, nechýbajú ani skúsenejší 29-borci Dragan Andrić a Junior Silva z Trebišova. Brazílsku dvojičku dopĺňa ex-Ružomberčan Arthur.

Mužstvo by mali ťahať skúsení futbalisti na čele so Štefanom Zošákom, Vladimírom Kukoľom, Petrom Maslom, Jánom Malecom či Lukášom Horváthom. V útoku sú hrozbou najmä Enzo Arevalo, Erik Streňo či mladý Tibor Slebodník. Zo známejších mien, ktoré brázdili slovenské trávniky minulé sezóny, spomenieme aj Adama Pajera, Denisa Janča, Kamila Zekuciu alebo Dávida Galloviča.

Hlavným trénerom Podtatrancov je Marek Petruš, ktorému asistuje Ivan Lapšanský.

Priebeh ligovej súťaže

Šesť bodov na konte a skóre 4:0. Poprad otvoril ligovú súťaž proti „béčku“ Slovana Bratislava. Triumf 1:0 bol naozaj tesný, jednogólové vedenie vo futbale nič neznamená. O tri body sa ešte v 25. minúte postaral Denis Jančo. Minulý piatok cestovalo FK do Podbrezovej, nášmu prvému protivníkovi z tejto sezóny. A bol to zase Jančo, ktorý otváral skóre. V prvom polčase naňho nadviazal ešte Vladimír Kukoľ. Keď ten istý hráč na konci úvodnej hodiny upravil na 3:0 v prospech hostí, bolo prakticky rozhodnuté. Poprad sa tak len o skóre nachádza na druhej pozícii za rezervou Ružomberka, ktorá má lepší pomer gólov. V úvodných dvoch kolách ďalej neprehrali už iba Petržalka a Dubnica.

Ďalšie informácie o zápase

Rozhodcovskú trojicu bude viesť Bystrík Nemček, pomáhať mu budú Dušan Hrčka a Rastislav Kuba. Náhradným arbitrom bude Ľuboš Kačenga, pozorovateľom rozhodcov zase Stanislav Vaňo. Delegátom stretnutia je Ján Forgon, videotechniku má na starosti Emil Herr. 

Slovo záverom

Veríme, že nás do Popradu prídete podporiť aj osobne. Je to totiž jeden z najlepšie situovaných výjazdov pre fanúšikov z Košíc a okolia. Za niečo vyše hodinu sa z metropoly východu viete do Popradu dostať autom či vlakom. Domáci priaznivci vytvoria určite skvelú atmosféru, na zápas so Slovanom „B“ ich prišlo 1 122, proti Košiciam to bude ešte viac. Veríme, že sa pod Tatrami vidíme!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!

Zdroje: futbalnet.sk, fkpoprad.skVýber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI