PREVIEW 11.kolo: MFK Dukla B.Bystrica - FC Košice

  • 27.09.2019
  • Vytlačiť

Už zajtra, v sobotu 28.9., začíname druhú tretinu ligovej súťaže. Predstavíme sa na ihrisku aktuálne druhého celku 16-členného pelotónu. MFK Dukla Banská Bystrica sa v úvodných hracích dňoch vypracovala na jedného z ašpirantov na postup, my sa pokúsime o zisk cenných bodov z jej štadióna. 11. kolo II. ligy s naším zastúpením má naplánovaný výkop na 15:30.

Nedávna futbalová história

Banskobystričania za posledných pár rokov zažili mnoho zostupov i návratov. Po vypadnutí z Fortuna ligy v sezóne 2014/15 klesli až do regionálnej súťaže po neúspešnom ročníku 2016/17 v II. lige. Nasledovala fúzia s Kremničkou a postup naspäť do celonárodnej ligy po zisku 1. miesta o sezónu neskôr, kedy Dukla získala 69 bodov pri skóre 60:18. V minulej sezóne sa Banská Bystrica znovu predstavila proti celkom z celého Slovenska, ako nováčik II. ligy napokon získala 6. pozíciu (46 bodov, skóre 49:35).

Hráčsky káder

Banská Bystrica sa po úspešnej nováčikovskom návrate prakticky neoslabila. Hosťovania Dolného a Vaščaka premenil celok zo stredného Slovenska na trvalé prestupy. Z mužstva sa tak porúčali iba hráči, ktorí boli členmi širšieho kádra a nastúpili na minimálny počet minút.

V aktuálnej sezóne je hlavným gólmanom MFK Nôta, na záskok je pripravený Krejčí. V obrane sa Dukla spolieha na Migaľu, Prikryla, Snitku, Savića či Gaška. O líniu pred nimi vytvárajú šance Willwéber, Tóth, Vaščak.

Útok stojí na Polievkovi, najlepší strelec Bystrice zaznamenal už 7 gólov v tomto ligovom ročníku. Z krídla sa mu snaží sekundovať Starší s tromi zásahmi, tri ich má na konte aj Vaščak. Ofenzíve výrazne pomáha už spomínaný obranca Prikryl, ktorý prekonal súperových brankárov celkovo v 5 prípadoch.

Tím Banskej Bystrice vedie Stanislav Varga, z pozície asistentov mu vypomáhajú Štefan Rusnák a Norbert Juračka.

Priebeh ligovej súťaže

Prehra z prvého kola proti „béčku“ Žiliny vôbec nenaznačovala priebežnú pozíciu Dukly v tabuľke. Banskobystričanom totiž po 10. kole patrí skvelá 2. priečka pri zisku 24 bodov a druhom najlepšom skóre súťaže 26:12. Domáci tím tohto duelu prehral následne už iba raz (v 8. kole), aj to na pôde ťažko dobytnej Skalice 1:3. MFK mimo iného porazilo Poprad, Podbrezovú, Liptovský Mikuláš či počas posledného víkendu i Komárno na jeho pôde.

Hostia vtedy prehrávali prehrávali po polčase gólom Pinteho zo 44. minúty, no po hodine hry predviedli excelentnú pasáž hry, keď sa v rozpätí šiestich minút presadili postupne Starší, Snitka a Willwéber. Aj to ukazuje silu nášho najbližšieho súpera, ktorý ešte v 3. kole predviedol podobný „comeback“. Vtedy Banská Bystrica doma privítala Ružomberok „B“ a hoci po 20 minútach prehrávala po góloch Holuba 0:2, vo finále sa tešila z troch bodov, o ktorých rozhodli Vaščak a dvojgólový Prikryl.

Ďalšie informácie o zápase

Rozhodcom stretnutia na Štiavničkách bude Bálint Kišš, za jeho asistentov bola zvolená dvojica Peter Kováč – Dušan Štofik. Náhradným arbitrom bude pre sobotu Boris Parilák. Na výkony rozhodcov bude dozerať Miroslava Migaľová. Vladimír Vansa bol zvolený za delegáta zápasu.

Po pohárovom vypadnutí s Trenčínom sa tréner Marek Fabuľa zamyslel nad udalosťami uplynulých i nadchádzajúcich dní.

„Ja stále hovorím a opakujem, že sme naďalej na začiatku. Chlapi sa každým zápasom presviedčajú, že sa oplatí tomu celému veriť. Potrebujú do niektorých situácií ešte viac preniknúť. Ja verím, že to príde aj v tom zápase, ktorý nás teraz čaká v Bystrici. A hoci to nebude jednoduché, pretože domáci majú na II. ligu veľkú kvalitu, ja verím, že budeme viac ako vyrovnaným súperom a že im nejaký bod zoberieme.“

Proti tímu, ktorý z desiatich zápasov prehral v lige iba dva, z toho jeden pred domácimi fanúšikmi, to ľahké mať nebudeme. My sa však ľahko nedáme a urobíme všetko preto, aby sme späť na východ Slovenska neodišli naprázdno! Držte nám palce!

Spolu sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!

Zdroje: futbalnet.sk, transfermarkt.comVýber z nášho e-shopu