PREVIEW | Záver sezóny proti Bardejovu

  • 19.05.2022
  • Vytlačiť
Na hráčov FC Košice čaká posledné 30. kolo II. ligy v sezóne 2021/2022. V piatok 20. mája o 17:00 privítajú vo východniarskom meraní síl Partizán Bardejov BŠK.


Piatok trinásteho proti Žiline „B“ nám urobil mierne vrásky na tvári, napriek tomu sme si pripísali štvrté víťazstvo. Už v úvodnej štvrťhodine sme prehrávali po zásahu Lukáša Jánošíka, ktorý využil chybu Mateja Jakúbeka. Do šatní sa šlo za nerozhodného stavu, po úniku prekonal brankára José Ricardo Cortés. So zmenou strán chcel svoju chybu napraviť Jakúbek - kapitánska páska ho akoby zväzovala a nariadenú penaltu nepremenil. Prekážať to nemuselo, pretože Cortés si po centri Borisa Gálla pripísal víťazný gól. Kolumbijčan si svojím výkonom vypýtal miesto v ideálnej zostave kola II. ligy.

Veľký míľnik dosiahol Boris Gáll. 28-ročný krídelník sa stal prvým hráčom FC Košice, ktorý nastúpil do 100 súťažných zápasov v žlto-modrom drese. Boris je súčasťou FC Košice od vzniku v lete 2018, počas stovky duelov strelil 33 gólov. Boris, gratulujeme!

Pred nami je záverečné 30. kolo súťaže, všetky zápasy sa začínajú o 17:00. V tabuľke sme na piatej priečke s 55 bodmi a aktívnym skóre 71:36. Na diaľku bojujeme o štvrté miesto s Komárnom, na ktoré strácame bod – KFC sa predstaví v Trebišove.


Hosťom z Bardejova patrí 15. pozícia so 17 bodmi a negatívnym skóre 24:52, celok zo Šariša minimálne na rok opustí vody celonárodnej ligy.  

Partizán vyhral v jarnej časti iba raz, keď ešte 5. marca porazil doma Petržalku 2:0. Odvtedy prišlo desať duelov bez triumfu, posledných osem bolo dokonca s príchuťou prehry. Ak sa pozrieme na ostatných päť zápasov, tak Bardejov prehral s Humenným 1:2 (v), Rohožníkom 2:3 (d), Banskou Bystricou 1:3 (v), Skalicou 0:3 (d) a Podbrezovou 1:7 (v).

Ligu na hornom Šariši sa pokúsil zachrániť Jaroslav Galko, ktorý sa stal trénerom tímu pred súbojom s Rohožníkom. Kapitánsku pásku mali na sebe viacerí hráči, medzi inými i Dávid Keresteš, ktorý je spolu s Nikolom Ristovskim košickému fanúšikovi dobre známy. Kere pôsobil v FC Košice od januára 2020 do minulého júla, Niko bol pri našom postupe z III. ligy a v klube strávil celkovo tri roky – aj on rovnako odišiel počas leta 2021.


Lístky na zápas nájdete v predaji na: https://fckosice.maxiticket.sk/fc-kosice-vs-partizan-bardejov-bsk-2022.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj v pokladni dve hodiny pred výkopom (od 15:00), budú sa však predávať bez nároku na výber miesta a len do sektorov C3 a C4.


Stretnutie môžete sledovať online na: https://www.nike.sk/niketv.

Príďte povzbudiť žlto-modré farby v záverečnom súboji sezóny. Vidíme sa na štadióne o 17:00!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI